Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérné megpróbálni "rábeszéln...

Megérné megpróbálni "rábeszélni" anyáékat erre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kistesót(anyának már nem lehet gyereke) és arra gondoltam, hogy örökbe fogadhatnánk egy 3-4 év körüli manót :) Anyagi hátterünk totálisan megfelelőlő. Én nagyon sokat vagyok itthon, anya is. Szóval nem is lenne egyedül... És hát, anya imádja is a kicsiket. Szóval megpróbáljak vele beszélni? Szerintetek?
2013. máj. 2. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Rábeszélni semmiképp, de megbeszélni meg lehet. Ha nyitottak rá, úgyis benne lesznek a dologban.
2013. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Korán nyomtam le. Szóval azt akartam még írni, hogy a döntésüket tartsd tiszteletben. Ha azt mondják nem, akkor nem.
2013. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de ne erőltesd, mert ez alapvetően az ő döntésük. Illetve ha a szüleid idősebbek, akkor érdemes elgondolkoznod, hogy jó ötlet-e. Ha már 40 fölött vannak, akkor 60 éves korukig gyerekezhetnének, holott lehet, hogy inkább akkor már élveznék a kettesben tölthető időt.
2013. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Például nekem az is egy érv emelett, hogy anya mondta, hogy de rossz lesz, ha elmegyek én itthonról egyedül marad, minden gyerek kirepül stb. :)

Amúgy a rábeszélés alatt nem az erőszakos, kihisztizős megoldást értettem, hanem az épkézláb érvekkel való ráhatást :D

2013. máj. 2. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit el vagy tévedve. Az örökbefogadás nem úgy működik, hogy gondolsz egyet és másnap hazahozod a gyereket. Ez több évig is tarthat, és bizonyos kor után már nem is kapnak kisgyereket. Rengeteg herce-hurcával jár. Mellesleg te hiába szeretnéd, nem neked kell felnevelni, és az, hogy te hiányozni fogsz a szüleidnek, nem azt jelenti, hogy van kedvük elölről kezdeni. A te besegítésed meg kábé nulla ahhoz képest, amennyi 'melóval' jár egy gyerek.
2013. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Manót legközelebb Középföldén tudsz örökbefogadni és ottani állampolgárnak kell lenned hozzá. Nem akarsz inkább gyereket örökbefogadni?
2013. máj. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, 6-os nem kapcsolódott igazán a kérdéshez a válasz, de olyan jóóóót röhögtem rajta! :D
2013. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Jó érv lehet, hogyha azt mondod szüleidnek örökbe fogadnak egy kis tesót vagy te szülsz, még mindig inkább ezt választanák. Nem egészen értem egyébként minek neked gyerek... Biztosan tudod mivel jár? Lehet messziről olyan "aranyos" viszont rengeteg gond van vele, el kell látni, ha olyanja van hisztizik vergődik, nevelni kell. Anyukádék lehet örülnek, hogy te végre kinőttél ebből a korból, el tudod látni magad... Ha csak valami cuki dolgot akarsz, amit szeretgethetsz ajánlok egy plüssállatot, ha megmarad jöhet egy kutyus vagy cica esetleg vadászgörény.
2013. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!