Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok kérdést lehet itt olvasni...

Sok kérdést lehet itt olvasni a rossz feleség-anyós viszonyról. Szerintetek ki a hibás nagyobb százalékban?

Figyelt kérdés
Azért azt nem hiszem el hogy mindig az anyós a gonosz.
2013. máj. 2. 16:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az anyós.

Sokan merevek, begyöpösödöttek, csak az a jó, amit ők csinálnak és ahogy ők csinálják. Azt képzelik magukról, hogy ők idősebbek, akkor mindent jobban tudnak a fiataloknál. Ez engem bosszant, mert nem így van.

Az biztos, hogy több a tapasztalata, mert régebb óta él, de mindent nem tudhat attól jobban. Meg majd akkor adjon tanácsot, ha szükségünk van rá. Nem értem miért kell erőszakoskodni.

Tukmálja a menyére a saját szokásait, mintha csak úgy lenne jó.

Sokan féltékenyek is és irigyek, mert elviszik a "kisfiát" és nem tud minden lépéséről+irányítani őt.

Pedig a gyerekeket el kell tudni engedni, ha már felnőttek nem kell úgy terelgetni, mint gyerekkorában.

Pl. én egy rossz szót nem mondtam anyósnak, tisztelettudóan viselkedtem, alkalmazkodtam és mégis áskálódik ellenem meg lekezel.

Pökhendi, flegma és kioktató stílusban mond mindent, mintha ő lenne az Isten. Én meg a kis takony.

És mindezt azért, mert a fia felnőtt és velem alapít családot és nem az ő szoknyáján csücsül egész életében...

2013. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is az anyós. Én úgy veszem észre, hogy a legtöbb viszony úgy kezdődik, hogy "az én anyósom az normális" és utána jut el oda, hogy látni sem akarja.


Szerintem a legtöbb meny egy teljesen normális felnőtt nőként egy teljesen normális felnőtt, mellérendelt kapcsolatot alakítana ki az anyósával, ha az hagyná. A legtöbb anyós viszont inkább maga alá próbálja besorolni a "gyerekeket" és ez bármelyik felnőtt embert felpaprikázza és tiltakozik a gyerek szerepbe taszítás ellen.

2013. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én is rosszban vagyok az anyóssal, bár sohasem gondoltam, hogy ez így lesz, mert a barátaim édesanyjával mindig jól kijöttem. Tudom, hogy ő sem jött ki a saját anyósával, mert nem fogadta el, hogy ő lett a menye. De akkor miért kell ezt velem folytatnia? Nem tanult a saját fájdalmaiból? Miért kell ezt továbbörökíteni? Remélem én nem leszek ilyen!
2013. szept. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!