Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így fer velünk szembe?...

Ez így fer velünk szembe? (anyósprobléma)

Figyelt kérdés

Szóval a párom anyjáéknál lakunk természetesen segítünk amiben lehet fizetjük a rezsi felét,mert úgy állapodtunk meg h a felét ők fizetik a felét is és sztem ez így van jól. A probléma viszont az h nekünk kell spórolni és állandóan arra gondolni h eszünk-e hónap végén..mi vesszük meg a kaját,egyszerűen nemtudunk spórolni hogy elmehessünk pl: nyaralni vagy albérletbe.. Az anyja amint pénzt kap a kezéhez állandóan költekezik ma is pl. 3-szor volt boltba de kaját nem vett, vett magának cipőt,nadrágot és még van pofája nekem mutogatni.. A páromra is iszonyatosan haragszom hogy ennyire nem érdekli a dolog állandóan megy a veszekedés anyós miatt köztünk,de ő magasról lesz*rja én meg már kezdek megőrülni. Hogyha meg úgy alakul hogy nem tudunk neki pénzt adni hónap végén hogy vásároljon be akkor meg besértődik elkezd csapkodni meg nem szól hozzánk.Apósom is olyan ám állandóan a kocsmába van órák hosszát is akár...Kezd rohadtul elegm lenni viszont páromat meg nagyon nagyon szeretem!!

L/23


2013. máj. 2. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem ertem mi a gond!

Csak a rezsi felet fizetitek? A kajat mindket csalad allja maganak! Ahhoz, h aposod mit csinal, az gvilagon semmi kozod!

Miert nem mentek a te szuleidhez? Vagy mashova?

Ha nem tetszik, kalap-kabat azt jo napot!

Vagy kiralylany-szindromaban szenvedunk?!

2013. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos a dolog.


Az rendben van, hogy a rezsi felét fizetitek - ez jogos (szerinted is)

Lakbért ezek szerint nem fizettek (a rezsi nem az), a szülök ezzel támogatnak benneteket.


Ami nem világos, hogy hogyan is van ez a kajatéma.

Közösen fizetitek, vagy a szülök nem vesznek nektek is kaját?


Mert ha közös a kaja és szerinted túl sokat költ az anyós, akkor a legjobb megoldás, ha külön kajáltok, saját magatoknak vesztek meg föztök, a szülök úgyszintén. Ez igy lenne tiszta ügy.

Az meg - a másik eset -, hogy a szülök nektek nem vesznek, az természetes, elvégre már lakást biztositanak nektek, nem várhatod el tölük, hogy emellett még el is tartsanak benneteket.


A legtisztább a külön konyha, akkor semmi vita sincs.

2013. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

A rezsi fele-jogos.

A lakbért megspóroljátok.


Milyen pénzből van a kaja, ami a tietek? Ti veszitek magatoknak? Hogy após hol van, az az ő dolga.

2013. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen jogos szerintem ezt is meg kellene köszönőtök. Nem is tiszta pontosan mit akarsz, hogy eltartsanak benneteket.
2013. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy vettem ki, hogy a kérdezőék szponzorálják anyósékat kajaügyileg.
2013. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező akkor hogy van a kaja téma?
2013. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendszerint mi vesszük meg az ebédnek valót ők meg csak maguknak a vacsit
2013. máj. 2. 19:10
 8/15 A kérdező kommentje:
de én egy szóval nem írtam hogy ők tartanak el jó az oké hogy itt lakhatunk fizetjük a rezsit,de az anyósoméknak van egy csomó tartozásuk ami minket is lehúz anyagilag
2013. máj. 2. 19:12
 9/15 A kérdező kommentje:
ezért írtam hogy nekünk kell spórolni h legyen mit ennünk akár hónap végén is
2013. máj. 2. 19:15
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Mi úgy csináltuk, hogy volt a hűtőben és a spájzban is mindenkinek saját polca. Egy ideig szóltunk egymásnak, hogy ami nekünk dobozban van az a másnapi ebéd, ne egyék meg és hasonlók.

De hamar meg lehet szokni. Volt néhány vita, egyszer pl elhasználtam valamit amit anyósom vett de apósom rossz polcra tett, és anyósom másnapra akart vele sütni a munkatársainak.


Ez ilyen :-(


Nem sokkal a költözés előtt megvettük a saját hűtőnket, az volt a tökéletes megoldás :-)


Ha megbeszélni sem lehet velük, akkor pedig költözés.

2013. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!