Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeret az anyám? Miért...

Nem szeret az anyám? Miért ilyen velem, velünk? 31Éves nő vagyok,2gyerekem van. Anyuék elváltak 8éves koromban, apu azóta egy másik nővel élt, de 5éve apu meghalt. Anyu sosem tudott róla jót mondani.

Figyelt kérdés
Anyu kivételez a tesómmal és a gyerekeivel.Őket segíti,ők ott aludhatnak,napokig ott lehetnek,az én gyerekeim a szobába sem mehetnek be.A nappaliban kell ülni ha anyuhoz megyünk,még egy pohár vizet is úgy kell kérni.Tesóm gyerekei órákig egy helyben ülnek,az én gyerekeim pörgősebbek,de jó gyerekek.A tesóm lusta,piszkos,azt sem bánja ha a gyerekei 2napig nincsenek otthol.Én soha nem hagyom ott őket sehol,nem is akarom,és ők sem mennének.Ha ünnep van,hozzánk jönnek,mert én sütök főzök,anyu egy tányér kaját sajnál a rokonaitól,vagy csak lusta megcsinálni,nem tudom.Egy faluban lakunk,mégis csak névnap,szülinapra jönnek,és ünnepkor.Mi 2-3naponta járunk hozzájuk,de már nem megyek szívesen,mert sírva jövök el.Én tisztán tartom a házam,mindennap főzök,a párom dolgozik,mégis anyu folyton leszólja,hogy miben fárad el.Bezzeg ha segíteni kell nekem szól nem a tesómnak.Mégis én vagyok a rossz.Miért nem szeret az anyám?Nem tudom feldolgozni.Nagyon szeretem anyut,és fáj amit csinál.Ha ne mennék hetekig, nem is keresne.
2013. ápr. 14. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kínzod magad? Ha így viselkedik veled és a családodal, akkor miért tartod vele a kapcsolatot? Szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert ezzel csak magadnak ártasz. Anyád lelkileg teljesen tönkretesz. Vagy ha nem akarod vele megszakítani a kapcsolatot, akkor próbálj beszélni vele. Mondd el neki, hogy mi bánt. Beszéljétek meg.
2013. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetném ezt a kapcsolattartást,mert semmi értelme.Teljesen felesleges átmennetek.Anyukád már nem változik,és a helyzet sem.Az a lényeg,hogy a gyerekeiddel,férjeddel minden rendben,rájuk kell összpontosítani.
2013. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem anyut,és a gyerekeknek is kellene a nagymama.Olyan jó lenne a karácsonyt is otthol tölteni,ahol felnőttünk,de ez csak nekem fontos,nekik nem.Egyszer kifakadtam,nagyon sírtam és mondtam neki,hogy soha egy jó szót nem kaptam,soha nem mondta,hogy szeret.Az volt a válasza,hogy mért én mondom a gyerekemnek,hogy szeretem? Hozzáteszem,mindennap elmondom a gyerekeknek,hogy mennyire szeretem őket.Anyu még puszit sem ad a kicsiknek,csak mikor köszönnek el.Volt hogy a gyerekem kért egy szendvicset,(mert edzés után ment anyuhoz),erre azt válaszolta,hogy ettél a suliban,nem?Csak nekem fájnak ezek a dolgok?
2013. ápr. 14. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így szokott lenni, mint a mesékben a gonosz mostohaanyáknál. Aki jó és a lelkét is kiteszi a másikért, az van lenézve, meg kiutálva, a gonosz mostohatesó, aki meg egy lusta dög, meg istenítve. Akármilyen hihetetlen, ez nálunk is így van. Most ez jutott eszembe:D Szerintem ne menj hozzá három naponta, hanem ritkábban, mert minek? Azért, hogy szekáljon? Engem is mindig piszkálnak a nagyszüleim és elfelejtik azt, hogy mindig segítek nekik, mert mindig megkapom, hogy egy lusta disznó vagyok és soha nem segítek. Ezért nem megyek hozzájuk túl gyakran. Minek akarnám halálra kínoztatni magam?
2013. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ilyen !!!

Tesóm a mindene....

Én ma felhívtam mert igért vmit amit már hetek óta ígérget de megint csak tolta....no mind1 ő ilyen elkell fogadnom..

Én nem hívom ő nem keres engem....

Csak azt tudom tenni h megszíktom a kapcsit vele... de örökre!!! Nekem is nagyon fáj lelkileg és nem tudom én sem feldolgozni... számomra ő nem anya...felnevelt de..ennyi...semmit nem kaptam tőle.. se szeretet semmit... csak voltam és kész.... és most mikor saját családom van most látszik igazán h tényleg csak úgy voltam mert nem keres...LESZAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
megszakítom ill szeretetet
2013. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Engem sem hív anyu,sőt a saját tesóját sem hívja fel,sajnálja ránk a pénzt.A tesóm,a féltesóm,anyu első házasságából született.Azt szokta mesélni,hogy a nővérem milyen szép volt kicsinek,hogy dícsérték.Bezzeg rólam szó sem esik sosem.De nem is kell engem dícsérni,csak venné észre,hogy nekem fáj.
2013. ápr. 14. 13:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.Sajnálom,hogy ti is ilyen helyzetben vagytok.És ezekszerint nem igazán lehet túl lépni ezen?!
2013. ápr. 14. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:

én 26 éves vagyok.

Nem tudom magam túl tenni magam ,nagyon fáj...

2013. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!