Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíthet ha a rendőrségre...

Segíthet ha a rendőrségre küldök névtelen levelet?

Figyelt kérdés
Egyik családtagom börtönbe került, 72 óra után 30 napot megkapta, olyan dolog miatt amit ő nem követett el. A testvére terhelő vallomást tett rá. Megvádolták mindennel őt. Mikor történt az eset, a családunkkal volt az illető. Viszont tudom az igazi tettest, akit ráadásul köröznek, és bújkál. Nyilvánosan nem mondhatom el, mert tudom hogy akkor én járok rosszul.. mert bajom lehet belőle! Esetleg névtelen levelet küldeni a rendőrségre, leírni benne mindent amit tudok? Kifogják deríteni, hogy én mondtam el? A tárgyalásra viszont egyik családtagomat sem hívták be, hogy tanúskodjunk, hogy itt volt nálunk, miközben az illető közölte ezt bent. Van ügyvéd!

2013. máj. 3. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Az ötvenes évek már elmúltak. A névtelen feljelentés nem divatos.
2013. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A bejelentő személyazonosságát kérésére bizalmasan kezelik.
2013. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elöször is, már múltkor - az elözö kérdésednél is - elmondták, hogy ha tudsz neki a családoddal együtt alin´bit biztositani, akkor menj be és mondd el a rendörségen.


Másodszor, ha tudod, hogy ki az igazi tettes, akkor megintcsak az a megoldás, hogy bemégy a rendörségre, megteszed a bejelentésedet és kéred, hogy a személyazonosságodat ne hozzák nyilvánosságra. Ennek van hitele, a névtelen bejelentésnek nem.

2013. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Névtelen levelekkel, bejelentésekkel a rendőrség nem foglalkozik. Valószínűleg a papírkosárban kötne ki a leveled. Viszont én ha a helyedben lennék, és tudnám 100 %-ra, hogy így van, nem hagynám, hogy az ártatlan bűnhődjön, az elkövető meg szabadon kószáljon, különösen úgy, hogy együtt töltöttétek azt az időt, ergó sziklaszilárd alibije van.
2013. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Internet kávézóból küldeni egy e-mailt a rendőrségnek,ügyészségnek ,névre szólóan ! A levelet írta:

Gipsz Jakab vagy X. Y. És leírod az általad vagy tudomásodban lévő titkot és a végén oda írod,hogy a továbbiakban is készséggel rendelkezésre állsz az esetleges kérdéseik megválaszolására e-mailben. Aztán van még a névtelenül telefonon történő bejelentési lehetőség is az ingyenesen hívható Telefon tanú számon. A tel. számot megtalálod a neten. Indítsd el a fantáziádat és hajrá! ne üljön az az ember bent ártatlanul!

2013. máj. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimmm válasza:
Kérni kell az adatok zárt kezelését.
2013. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!