Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1965-ben meghalt az ükanyám.19...

1965-ben meghalt az ükanyám.1990-ben nagymamám megváltotta a sírját, azonban a nagymamám is meghalt. A sír 2015-ben le fog járni, mivel nem tudom hogy hol van az ükanyám eltemetve nem tudom a sírját megváltani. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azért érdeklődök ilyen hamar, mert járok gyakran a temető felé.
2013. máj. 4. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a temető irodájában, ott tudsz érdeklődni.

De nem válthatja meg akárki a helyet.

Nálunk is az a gond, hogy a mamám bátyjának a sírhelyét újra ki kellene váltani hamarosan, de az ehhez szükséges papír a fiánál van, aki meg tojik rá.

2013. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

gondolom azt akartad írni, hogy nem jársz gyakran arra


1. megtudod, ki felelős az adott temetőért, és ott kell lennie nyilvántartásnak


2. ha azt sem tudod, hol van eltemetve, soha nem jártál a sírjánál,nem tartottad karban, egy szál virágot sem vittél eddig soha, akkor miért akarod újraváltani?

2013. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt legalább tudni kell melyik temető és a kezelőjétől meg lehet próbálni megkérdezni név szerint
2013. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A temető kezelőjét nem érdekli ki váltja meg a sírhelyet!Nem kell ahhoz semmiféle dokumentum!
2013. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A családban mindig mindenkinek én váltom meg a sírját, de még soha nem kértek tőlem semmi papírt. (Pedig több városban is van elhunyt rokonom). Csak a pénz volt a fontos.

Ha a várost tudod, a temetőben megkeresik a helyet, bár nálunk legalább a temetés évét mindig kérik, az alapján tudják megkeresni.

2013. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyszüleim sírját én is úgy váltottam meg, (persze tudtam, hol a sír és gondoztam is), a fejfáról leolvastam, hogy mikor volt bele temetve utojára.

A parókián bediktáltam a nagyszülők nevét és azt a dátumot, amit utolsó temetési évként találtam a fejfán = rögtön előkotorták valami ősrégi hatalmas könyvből.


Akármilyen infód van, név, születési dátum, vagy valamelyik szülőjének a neve, akármi, segítenek és kikeresik.

Persze annyit azért jó lenne tudni, hogy melyik temető, mert annak az egyháznak a nyilvántartásai között kellene kutakodni, amelyik egyházhoz az adott temető tartozik.

2013. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A temetőt tudom, sőt még a helyet is nagyjából, azonban amikor legutoljára voltam, akkor már nem találtam meg, mert benőtte a gaz.
2013. máj. 5. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
...pont erről beszélek...
2013. máj. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!