Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartjuk anyósomat! Egyre...

Eltartjuk anyósomat! Egyre nehezebb a helyzet. Mi a kiút?

Figyelt kérdés
Férjemmel nagyon szeretjük egymást, kilenc éve vagyunk együtt. Anyósomat eltartjuk. Le van százalékolva, azt hiszem az izületeivel (bár szerintem valószínűbb, hogy depresszióval, sajnos soha nem nézhettem meg az orvosi papírjait. Általában kitérő választ ad, amikor a betegségéről kérdezem). Eddig is zavart, hogy nála sokkal betegebb emberek mennek dolgozni mint ő. Az összes barátnőmnek az a véleménye, hogy nagyszerűen néz ki, senki nem mondaná meg, hogy 52 éves. Amikor nálunk van, reggeltől estig a kertben dolgozik, hihetetlen, hogy mennyire bírja. Amikor látogatóban vagyunk nála, akkor szintén azt látom, hogy jól bírja a fizikai megterhelést. A múltkor egyedül meszelte ki a lakását! Az évek során, ha ajánlottam neki, hogy végezzen tanfolyamot, mi kifizetjük, vagy keresnénk itt helyben munkát…stb. elutasította. Most, hogy megszületett a kisbabánk jóval nehezebb helyzetben vagyunk. A múlt hónap volt az első, amikor nem tudtunk kifizetni egy közüzemi számlát. Most az élelmiszeren próbálok spórolni (babámon nem! csak a páromon és magamon). Eddig is nagyon sok dologról le kellett mondanunk, nehéz, hogy most majd még annál is többről kell. Ő egyedül él a lakásában mobilja+vezetékes telefonja is van, valamint egy TV-s előfizetése. Már többször kértük mondja le a vezetékes telefont, mert az egy luxus fix költség az ő helyzetében. Nem tette meg, mert szerinte csak 3.000 Ft-ba (lehet, hogy csak 1.700) kerül és a felét lebeszélheti. Azt hiszem itt végleg elszakadt nálam a cérna. Nem eszik, tényleg üres a hűtője (a miénk is), de gyakran látom új ruhában (legutóbbi látogatásunkkor is előfelejtett egy új darabot, gyorsan eltette), meg van vagy kb. 30 pár cipője. Párom édesanyja ezért tisztelem, de ez nem mehet így tovább! Tudtok megoldást javasolni, van valaki hasonló helyzetben?
2009. szept. 29. 14:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem...miért adtok neki rendszeresen pénzt, ha egyszer le van százalékolva és képes lenne egymaga megélni? Meg sem kérdezitek, hogy mire költi azt a pénzt? Egyébként mekkora összegről van szó?
2009. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Külön lakásban lakik, rokkant nyugdíjas, vagyis van önálló rendszeres jövedelme. Akkor hogyan tartjátok el? Nem világos ez az okfejtés.
2009. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Mi olyannyira letartjuk, hogy együtt is élünk vele. Nálunk havi 80.000,- forintot szór el, állítólag a háztartásra. Szerintem meg nem... Nem tudunk tőle megszabadulni.
2009. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
javítok: eltartjuk
2009. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Miért ti tartjátok el? Ha le van százalékolva, akkor kap valamennyi nyugdijat. Azonkivül 52 évesen még nem öreg (én is annyi vagyok), ha nincs szakmája, akkor is tudna valamot csinálni - ha a kertben tud dolgozni, kakor máshol is, lehet bedolgozó vagy bármi más hasonló.

Nekem eszembe nem jutna, hogy a gyerekem és családja tartson el, söt édesanyámnak se gondol ilyesmoire, pedig mát 70 fölött van, de a nyugdiját beoszja, legfeljebb különleges nagyobb kiadásoknál segitjük (mármint a gyerekei), de önkéntes alapon és csak alkalomszerüen.

Beszéld meg a pároddal, igy ne folytassátok, nektek elsösorban a gyereketek felé vannak kötelesettségeitek. A mama próbáljon megélni a saját lábán, és keresssen valami munkát.

2009. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Egy családos embernek nem kötelessége eltartani a szülőjét, ha annak van rendszeres jövedelme /nyugdíja, vagy rokkant nyugdija, bármilyen járadéka/. Ha pedig ebből netán nem tud/na megélni, segélyért folyamodhat az önkormányzathoz. Az, hogy eddig kapott tőletek rendszeres juttatást, a ti ajándékotok volt. Azzal, hogy babátok lett és a költségeitek is megnövekedtek, megvonhattok tőle minden további pénzbeli támogatást. Ezért nem haragudhat rátok és nem is kell szemlesütve járnotok az utcán.
2009. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
53%

Én a saját anyukámnak bármikor adok pénzt, ha szüksége van rá. Akár havi rendszerességgel. Gondolom te is adnál anyukádnak. Akkor a párod miért nem adhat az övének? Szerintem megérdemli. Felnevelt.

Persze az, hogy hülyeségre költi, megesik. Ilyenkor nem ártana beszélni vele, hogy kicsit megváltoztak a dolgok. Jó erőben van, gondolom értelmes is, csak lehet rá hatni.

2009. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyósom pont ilyen volt, mivel ő le volt százalékolva(2fia+ a férje van) így annyi pénzt kellett a fiúknak neki adni,h az ő "munkadíja" is benne legyen,mert ő fözött-mosott takarított rájuk. Neki a vérnyomásával van baja...

Álljon a saját lábára, szerintem beszélj erről a pároddal, ha vállaltátok a gyereket, akkor inkább ő legyen a fontos, meg saját magatok, ő meg oldja meg magának...

2009. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Anyósom állítólag 26.000 Ft körül kap. Havi 20.000 Ft-ot adunk mi neki (ami most sajnos komoly megterhelést jelent. Tehát havi 46.000 Ft-ból gazdálkodik). Hiába kérjük nem megy el dolgozni. Depressziójából kifolyólag minden javaslatra negatívan reagál. Nem érti, hogy ha nem lesz változás el kell majd adni a lakását, és kénytelen lesz valakivel összeköltözni (édesanyjával nem szeretne, testvérével nem szeretne, velünk...nem tudom)
2009. szept. 29. 15:03
 10/37 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerűen ne adjatok neki. Majd rájön. Nincs annak a nőnek semmi baja, csak annyi, hogy nem akar dolgozni.

Egyébként ez az 50-es korosztály ilyen: elvárják, hogy a gyerekeik tartsák el őket. Az én anyósom is ilyen, csak mi egyszerűen nem adunk neki. Ő is le van százalékolva, de igazából az ég világon semmi baja. 53 éves, de már az öregasszony táskát húzza maga után, meg jajog, hogy ő milyen öreg, már nem tud dolgozni. Elmondanám, hogy 10 éve ezt mondja.

Mi meg meguntuk, éljük a saját életünket, ő meg élje a sajátját. Nektek is ezt kellene tenni, mert az mégsem állapot, hogy ti nélkülöztök miatta.

2009. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!