Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalkorú elhelyezése nem...

Fiatalkorú elhelyezése nem vérrokonnál hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az én 17 éves barátom, aki a szüleivel él együtt "elméletileg" gyakorlatilag eddig a nagyanyjánál volt. a mamájától ellopott pénzt, mert a keresztapjának kellett a gyerekeknek. Amikor haza megy a szüleihez folyton elzavarják és aztmondják ha beteszi a lábát megölik meg ilyenek. Már volt ezügyben a rendőrségen, 1 éjszakára be is fogadták a kereszt apjáék de az élettársa tovább nem hagyta, ezért eljött hozzám és amikor hozzám n eljön már aznap zaklatnak hogy küldjem haza. Most itt volt egy hete és valami balhét rá akarnak kenni az otthoniak és nem szeretném hogy baja essen. Hogyan lehetne elintézni, hogy ide kerüljön a közelbe? Dönthet arról fiatalkorú, hogy hol lakjon valahogyan? Már anya is belátta,hogy ilyen helyre nem lehet küldeni.
2013. máj. 7. 12:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Már olvastam törvénykönyvet is de abba csak elvált szülőkről szóló dokkot esetleg intézetet találtam de oda nem szeretném , hogy menjen, esetleg olyat lehetne,hogy elviteti magát és én meg kihozom onnan?
2013. máj. 7. 12:33
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

16 ev felett szuloi haz elhagyasa lehetseges.


Szülői ház elhagyása


I. Az ügytipus megnevezése


Szülői ház elhagyásának engedélyezése


II. Ügyintézési útmutató


A szülők a szülői felügyelet körébe tartozó gondozási, nevelési feladatuk körében saját háztartásukban kötelesek gondoskodni kiskorú gyermekük állandó lakásáról.


A gyámhivatal a 16. életévét betöltött gyermek számára engedélyezheti a szülői ház vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyását, ha az fontos okból érdekében áll.


Vonatkozó jogszabályok:

1952. évi IV. tv. (Csjt.) 77. §. (2) bekezdése

149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet 21. §.

1997. évi XXXI. tv. 114. §. g.) pont

III. Ügyintézési folyamat leírása:


Az eljárás kérelemre indul, a kérelmet a gyámhivatalnál írásban vagy szóban terjesztheti elő a gyermek, a szülői felügyeletet gyakorló szülő vagy a gyermeket gondozó szülő.


Az eljárás során a gyámhivatal meghallgatja a szülőt és azt a személyt, akihez a gyermek költözik, illetve háztartásában környezettanulmányt készít.

Az eljárás során a gyámhivatal megvizsgálja, hogy a megjelölt helyen a gyermek törvényes képviselete, lakhatása és tartása miképpen biztosítható.

A szülői ház elhagyásának engedélyezése a gondozás, nevelés kivételével a szülők felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti, ezt a gyámhivatal a határozatában megállapítja.

Amennyiben a gyámhivatal a kérelmet elutasítja és a gyermek már engedély nélkül elhagyta a szülői házat, kötelezi a gyermeket a visszatérésre.


Amennyiben a feltételek megváltoznak, az engedély visszavonható.

2013. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen a válaszodat de még egy kérdésem lenne. Ha a szülő nem egyezik bele és képes kézzel lábbal harcolni, viszont nálam megvan minden aminek megfelel akkor sem lehetséges ez?

Mert ma már ott tartottunk, hogy rendőr jött érte ha ártatlan csak akkor engedik ki mert amíg itt tartózkodott mivel az apja megint elküldte tőlem egy hete kb. tegnap állítólag lopott az ő lakhelyén ami nem közel van ide. Ha elviszik nevelőintézetbe küldik és nem tudom onnan hogyan hozhatnám én ide ki törvényesen, hogy ezek után ne legyen ebből gond, hogy legalább az iskolát kitudja járni nálam, mert ott a szülei még azt sem biztosították neki, még az alap dolgokat sem. Képesek hetekig éheztetni, ő meg a testvérei, meg egy napig járkálni a szomszédsághoz ennivalóért.

2013. máj. 7. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
A szulo akarata ellenére s ítélhet a gyamhivatal.
2013. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2013. máj. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!