Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném túl magam a...

Hogyan tehetném túl magam a múltamon?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

Azóta felnőttem, gyerekem van, családom.

Mostanában rettenetesen felszakadt ez az egész bennem. Gyakran csak elkezd folyni a könnyem, vagy zokogni kezdek.

Próbáltam elmondani a férjemnek, hogy mi a baj, de képtelen voltam rá. Egyszerűen minden idegszálam az ellen tiltakozott, hogy kimondjam.

Látja rajtam, hogy valami nagy gáz van, próbáltam kibőkni neki, de végül csak annyit mondtam, hogy most nem bírok róla beszélni.


2013. máj. 7. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%

Kineziológussal.

Pont az ilyen múltbéli traumák feloldására rendkívül jó, ha nyitott vagy rá, még jobb, mint egy pszichológus.

Persze fontos, hogy valóban jó szakemberhez fordulj.

2013. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább pszichológussal beszélj. Ő szakember, nem valami "csodatevő"
2013. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha feljön benned, az azt jelenti, hogy kezded feldolgozni. Nyugodtan sírjál ilyenkor. Nagy előrelépés lesz, ha majd a férjednek el tudod mondani a történteket. Ha túl akarod tenni magad, és ezt most durva lesz, de meg kell bocsájtanod azoknak a lányoknak...másképp nem megy.
2013. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom!:(

ha feljön benned,akkor az jó,kezded feldolgozni,és ha eltudod mondani a férjednek,akkor lehet h megkönnyebbülsz. nem fog megvetni.. régen volt az már :)

2013. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A kineziológia nem "csodatétel", ezért írtam, hogy jó szakembert keress ha elmégy, mert sok a hozzá nem értő és sajnos miattuk, (mint a 2. hozzászóló is példázza) sokan lenézik ezt a szakmát, pedig rengeteget tudnak segíteni.
2013. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

zugpszihomókus vagyok és cseppet sem hiszek abban, hogy meg kell bocsájtani. Sőt ostobaság, és csak további problémaforrás.

Elfogadom, hogy ez a múltam része.

Értem hogy ők is gyerekek voltak, talán nem is tudták mit művelnek, talán jó poénnak tartották.

Közönyt érzek, undort és megvetést. Pont azt amit ők generáltak felém.

2013. máj. 7. 22:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha ostobaságnak tartod a megbocsájtást, akkor az első mondatod nem állja meg a helyét, miszerint "Azóta felnőttem...". Megértem a fájdalmadat, de amit írtam, nem légből kapott vagy érzéketlen reakció, hanem a válasz a kérdésedre.
2013. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lépj tovább végre! Mi a fenének bünteted magad,pár sz@rházi "bulivágyó" p!csa miatt? Féltél,többen voltak megtetted,13-éves voltál,-talán hibáztál,szégyellted magad miatta már eleget....NEM KELL TOVÁBB SZÉGYELLNED!!! Nem neked kell! (Szégyellje magát a sunyi igazgató,a bandázó szemét csajok.) Sokkal több vagy náluk,becsüld már magad végre,hogy többé soha senki ne alázzon meg,ne sajnáljon,nem vagy te arra rászorulva! Vége,- ha beszélsz róla a férjednek megkönnyebbülsz,nincs ezen mit szégyellni,ha felvállalod soha többé nem leszel sebezhető.

Aki ilyet átélt,megerősödött,(még ha úgy is érzed,hogy gyenge vagy),nem vagy az hidd el...-én aztán tudom. Fel a fejjel!

2013. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként megbocsájtásról csak az papol' aki nem szerzett mély sebeket,-fel lehet dolgozni,fejet lehet hajtani a sors akarata előtt, emelt fejjel,mosolyogva szemébe lehet nézni annak aki bántott,felemelkedni,intelligensen túllépni rajta.

/Nem pár gyermeki pofonról,vagy elvettem a tízóraid,nem bagatell dolgokra gondolok./ Beégett mély sebeknél van gyógyulás,nincs harag sem ,de teljes megbocsájtás nem létezik és ezt már nem az "áldozat" hanem a sors intézi....

2013. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem értek ezzel egyet.

Igenis van megbocsátás nagyon-nagyon mélyen ütött sebeknél is.

Nekem sikerült, másnak is sikerülhet.

Felemelő érzés és nem is azok miatt fontos akik megsértettek, hanem elsősorban saját magunk miatt.

Magamon könnyítek azzal, ha nincs harag bennem.

2013. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!