Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom tovább,...

Mit tegyek? Nem bírom tovább, nem akarom tartani a kapcsolatot anyámékkal, fel akarom égetni az összes hidat! Hogyan tehetném meg?

Figyelt kérdés
Mondjam azt ha hívnak h hagyjatok békén? Vagy mi?
2012. szept. 22. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fel se vedd.
2012. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Változtasd meg a telefonszámod, ha titkos, csak az tudja majd, akinek megadod. Biztos nyomós okod van rá.
2012. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Bármilyen okod is van rá szerintem a legcélravezetőbb az őszinteség. Ha nem veszed fel, vagy számot cserélsz és eltűnsz az életükből, akkor esetleg eszükbe jutna kerestetni a rendőrséggel. Viszont ha megmondod nekik nyíltan, hogy kopás, akkor tudni fogják, hogy te akarod így. Csak aztán meg ne bánd.
2012. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nagy bűnt követhettek el ellened, ha igy gondolod.

Viszont én nem ismerek olyan borzalmas dolgot, hogy Anyámmal megszakitanám a kapcsolatot..Apám már nem él :((

A leégetett hidat szinte lehetetlen újra épiteni..most dühös vagy, higgadj le, gondold át, ne kapkodd el a "hidégetést"....később megbánod. A haragod okáról nem irtál, igy nehéz a válasz.. de érzem a mérget, gyűlöletet...ezek az érzések elhamarkodott reakciókat váltanak ki, és nem pozitivakat!! :(

2012. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem írd le az indokaid.Amúgy ha külön élsz,akkor szimplán akkor keresd őket,amikor te akarod.Telszámot meg ki lehet deríttetni,ha ismernek valakit aki ismeri az új számod,szal....
2012. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Ne tegyél ilyet. Bármi van, ők a családod.

Ismerős a helyzet, én is voltam úgy, hogy úgy éreztem, soha többé nem akarom látni őket. De mégsem ezt mondtam nekik, csak annyit, hogy most egy ideig nem szeretnék találkozni és beszélni velük, ne keressenek, mert nem fogom felvenni. Néhányszor hívtak, aztán elfogadták.


Aztán ahogy telt az idő, átértékeltem a dolgokat, és úgy öt év után visszataláltam a családomhoz. És nagyon örülök, hogy nem valami végleges módon szakítottam velük. Ezért ajánlom neked is, hogy ezt tedd. Ettől még lehet, hogy az életben nem akarod keresni őket, de legalább ha meggondolnád magad (ami tudom, most lehetetlennek tűnik, de az élet furcsa dolgokat hozhat), marad még egy híd.

2012. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves hatodik válaszoló, azt hiszem ezt fogom tenni. :)
2012. szept. 22. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 18 elmúltál, akkor nem kell indokolni semmit, eltűnhetsz, mint a kámfor. (Én ezt ezt tettem - nyomós okom volt rá.)


Ilyenkor meg kell változtatni minden elérhetőségi lehetőséget (e-mail, cím, telefonszám stb.); ha levelet írnak, mert kiderítik a címedet, akkor azt olvasatlanul érdemes visszaküldeni, tehát bontatlanul. Fogod a levelet, és felbontás nélkül beleteszed egy üres borítékba, megcímzed nekik és jónapot. Ezzel azt jelzed feléjük, hogy nem érdekel, bármit is akarnak neked mondani.


Válaszolhatsz is a levélre, ha akarsz, de akkor úgy írj, hogy egyértelmű legyen a részedről az elutasítás, és semmiféle érzelmi manipulációnak ne dőlj be.


Ha 18 még nem múltál el, akkor ezt sajna nem tudod megtenni, mert valóban kerestethetnek a rendőrséggel is, mert még nem vagy nagykorú, a szüleid felelősek érted.


Minden megoldás mellett kéne egy pszichiáter vagy egy pszichológus is melléd érzelmi támasznak, mert az ilyen hídégetésnek - ha komolyan gondolod, nem tinidacból - mindig nyomós oka van, és nagyon kemény háttárproblémákat rejthet, amelyeket nem lehet csak úgy lerúgni, hogy bevágjuk az ajtót és elfelejettük őket. Szép volna, de a valóságban nem így működik.

2012. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hmmm...én is eltüntem, összevesztem anyàmmal, vagy 2 évig hanyagoltam mindenkit...aztàn ràjöttem, hogy mindegy, mit is tett, az édesnyàm, ö nevelt fel, ö szült meg, a vére vagyok!

Most ha 1-2 napig nem beszélünk ideges vagyok (Fb-on tudunk csak beszélni, külföldön élek)! Majd,ha felnösz, megérted:)

ülj le velük beszélni! Addig becsüld meg öket, amig élnek...!!

2012. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező már jócskán felnőtt, ha nem akar kapcsolatot tartani velük,akkor feltételezem nem egy háztartásban élnek. Ha gyerek lenne, akkor ez nem lenne lehetséges.
2012. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!