Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a rendetlen természeten...

Lehet a rendetlen természeten változtatni?

Figyelt kérdés

nemrég volt egy kérdés h a feleség ha nincs otthon az ura akkor rendetlen. Én is ilyen vagyok, bármikro rendet rakok a párom kedvéért de ha egyedü l vagyok hetekig akkor nem igénylem, nem áll a dzsuva de nincs rend meg tisztaság. Magamat rendben tartom, rendszeresen tisztálkodom de pl mikor nem volt párom télen nem borotváltam minden nap a lábam minek? vagy ha úgysincs itt és senki nem látja akkor minek? Szeretnék rendes lenni de nincs belső igényem a hatalmas tisztaságra...ha vendég jön rendet rakok de magamnak nem érdekel annyira...lehet h összefügg azzal is h művészlélek vagyok rengeteget festek stb és szeretem a kupit...lehet ezen változtatni?

22N


2013. máj. 8. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is kb. olyasmi vagyok, mint a 6-os. :) Hajlamos vagyok néha ellustálkodni a rendrakást, vagy másnapra hagyni az esti mosatlant, vagy a porszívózást, a portörlést, amit kifejezetten nem szeretek.

Mi igazán a férjemmel vagyunk hatékony páros, mert ha valamelyikünk nincs otthon, mindkettőnk hajlamos a henyélésre, de ha mindketten otthon vagyunk, pikk-pakk rendet tudunk tenni a házban, az udvaron, a kertben... De valahogy egyedül a legtöbbször nincs kedvünk semmihez.


De szerintem ez még mindig jobb, mint a kínos tisztaságmánia, az nagyon irritál!

2013. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én utálom ha rendetlenség van,rosszul érzem magam akkor.Folyamatosan mindenem ki van mosva,el van pakolva,mindegy egyedül vagyok-e vagy sem. N
2013. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is olyan vagyok, mint az utolsó. Mindig rendet tartok, igényes vagyok a környezetemre. Van egy lányom, tinédzser korában bemenni nem lehetett a szobájába, olyan rendetlen volt. Egy idő után becsuktam az ajtaját, ne lássa senki. Gondoltam, milyen felnőtt lesz belőle....Mára már családja van, kisgyerek mellet állandóan gyönyörű rend és tisztaság...lassan tisztább a lakása, mint az enyém:)

Ma már maga sem akarja elhinni, hogy régen ilyen rendetlen volt.

Bár magára akkor is igényes volt, soha nem volt ápolatlan, egyedül a szobáját nem tartotta rendben.

2013. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
mellett
2013. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én tiniként nagyon rendetlen voltam, igaz rendetlen anyuka mellett nőttem fel. Aztán kollégista lettem, és egyszerűen megszoktam, hogy rendet kell tartani. Ott minden nap jött a takarítónő, és akinek pl. nem volt üres az íróasztala, attól megvonták az esti kimenőjét. Meg a szobatársaim is rendesek voltak, szóval miattuk is megcsináltam.

Azóta rendesebb vagyok, de az azért nálam is fennáll, hogy ha a párom elutazik több napra, akkor nem nagyon csinálok semmit. Ennek nem csak a rendetlenség az oka, hanem az is, hogy pl. ha ketten vagyunk, hamarabb összejön egy mosás, egyedül nem, viszont ha négy nap után hazajön, akkor a ruháinkból már pont tudok indítani, szóval addig hanyagolom. A hajam direkt nem mosom ilyenkor, általában a lakásból nem szoktam kilépni, ugyan engem is zavar, ha zsíros, viszont elvileg jót tesz neki, ha néha az ember hagyja pihenni. A lábam se borotválom pont emiatt, utána érezhetően kellemesebb tapintású a bőröm.

Viszont ha a párom itthon van, akkor nyilván nem így csinálom, olyankor tipp-topp a lakás is meg én is :)

2013. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!