Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme két alapjában más...

Van értelme két alapjában más szemléletű ember kapcsolatának?

Figyelt kérdés
Mondjuk az egyik fél nem is az, hogy visszahúzódó, de azért nem ismerkedik pikk pakk, megválogatja maga körül az embereket, kit enged magához közel, a másik meg pillanatok alatt a társaság közepévé válik, mindenféle emberrel szeret ismerkedni és pár napnyi, heti ismeretség után teljesen a bizalmába fogadja őket.
2013. máj. 9. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az ellentétek vonzhatják egymást simán. Ha amúgy jól kijönnek, akkor oké.
2013. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyesmi a felállás a férjemmel, és remekül működik a kapcsolat! Ő egy picit irigyli, hogy könnyen barátkozom, de ezen kívül nincs rossz érzése egyikünknek sem. Amúgy a "teljesen a bizalmába fogadja őket", ez inkább könnyelműség, mint nyitottság.
2013. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában két teljesen eltérő életszemléletű, világképű, más értékrenddel rendelkező ember kapcsolata nem igazán szokott jól sikerülni. De amit te írtál, az nem feltétlenül ez a kategória. Mi is pont ilyenek vagyunk a férjemmel, de ennek ellenére az értékrendünk, az érzelemvilágunk hasonló, így nagyon jól működik a kapcsolatunk. Az, hogy ő beszédesebb, lazább, társaságibb, még jó is, mert ha társaságban vagyunk soha nincs kínos csend, én meg nyugodtan meghúzódhatok a háttérben, nem kell erőltetnem a társalgást, ami nekem amúgy sem nagyon megy.
2013. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom.

Alig ismeri őket, de már mint barátokról beszél róluk.

A könnyen ismerkedik résszel nem is lenne baj, de olyan alapvető dolgokat beszélnek meg és mond el nekik, amit tényleg csak hosszú, mély barátságokban szokás, vagy még azokban sem.

Szerinte ez természetes dolog.

2013. máj. 9. 13:17
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi az eltérés, még jó is lehet. A visszahúzódó kicsit nyitottabb lesz, a nyitott talán megfontoltabb. Lehet különböző természetük, ha az értékrendjük hasonló, és alapvető dolgokban egyet értenek, működhet.


Talán azért mond el szinte mindenkinek mindent, mert még nem tanították meg neki / nem tapasztalta meg a határokat. De simán belefér egy kis durci, ha olyan dolgot fecseg el, amihez nem volt joga.

2013. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ez arra jó, hogy kettőjük közül az óvatosabb tud figyelni a másikra, hogy ne tudják megvezetni, és kihasználni. Közbe tud lépni, mielőtt hülyére vennék a másik embert..
2013. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha ketten kijönnek egymással, akkor igen. Ha gondot okoz nekik az eltérés, akkor nem.
2013. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem az az eset, amikor a két fél teljesen eltérő értékrenddel vagy jövőképpel bír - ami valóban nem lenne jó alap egy tartós kapcsolatra.

Az általad leírt eset, egy extrovertált meg egy introvertált ember kapcsolata még előnyös is lehet mindkettőtök számára, a bezárkózót kicsit kinyitja, a kitárulkozót kicsit visszafogottabbá, körültekintőbbé teszi...

2013. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez azért messze nem "két alapjában más szemlélet". Ez kb. olyan, mint az egyiknek az olvasás lenne a hobbija, másiknak a tenisz.
2013. máj. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Voltak már ebből hazugságok, hogy letagadott dolgokat, meg elhallgatott dolgokat.

Ha én akartam menni nélküle valahova, akkor ment a durci, sértődés, fenyegetőzés, ha ő ment valahova nélkülem, akkor az természetes, nincs benne semmi. Ez alatt baráti összejövetelekt értek, bulikat.

Az értékrend. Sokkal lazábban veszi az életet, házasság gyerek abszolút nincs tervben, mondjuk nálam sem, de én később szeretnék, ő nem, én szeretek anyagilag tartalékolni, ő élj a mának típus kicsit. Szereti ha róla szól minden, én annyira nem, udvarolgatnak neki, ilyesmik, nem hajtja el egyből őket.

Ebből kitűnik, hogy ő a nő.

2013. máj. 9. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!