Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy ennyire megvált...

Mi az oka hogy ennyire megváltoztak a párkapcsolatok, kapcsolatok manapság?

Figyelt kérdés

Régen alig volt szerelem egy párkapcsolatba, nem maguk választották a párjukat a fiatalok, hanem a szülök.Megtanultak alkalmazkodni a másikhoz. (most eltekintünk a durvább helyzetekről) Most meg mindenki maga válszt és elbagatelizálja pár év múlva már képtelen élni a másikkal, nem alkalmazkodunk, mindenki önző azt várja hogy a másik fogadja el jojannak amilyen, minimális változáa nélkül, vagy csak annyi változással amit egyébként is meg tud tenni.


Nézem, hogy ma mindenki külön él. Régen 4 generáció élt egy házba. És jól megvoltak segítettek egymásnak. (megjegyzem ezért is szültek korán) Most meg nem bírjuk elviselni egymást, mindeki siránkozik, hogy jaj de egyedül van, de ha változtatni kéne nem akar.


2009. szept. 30. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van benne némi igazság.Mindenki a boldogságot keresi, de sajnos olyan élethosszig tartó boldogságot keresnek ami csak a filmekben létezik a valóságban csupánrövid ideig tart ez a rózsaszín köd, aztán átalakul békés együttéléssé...Na és pont ezt az átalakulás utáni időszakot nem tudják elfogadni sokan
2009. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért ne keverjük össze a dolgokat! Amikor régen két fiatalt csupán a pénz vagy a földek miatt szerelem nélkül összeadtak, ott az esetk 90%ban nem összeszoktak, hanem a nő kénytelen volt tűrni. Még akkor is ha a férje ívott, verte, vagy csalta. Az asszonynak ez volt a "dolga", nemigen teregették ki a családi szennyest, szégyen volt. Amikor jött az emancipáció, a nők felszabadultak a sok évszázados teher alól, és az áhított szabadságba 3szorors erővel vetették bele magukat. Ennek a mai csúcspontja a szingliség, ami egy életforma. Na de az egyénileg változik, hogy ki milyen természetű, hogyan képes változni a szeretett férfi érdekében. És igaz, hogy egy 21. századi nőnek most már 21. századi gondolkodású férfi kell!

2009. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Az én olvasatomban pedig régen simán leélték az életüket teljes boldogtalanságban, aminek sokszor a gyerekek látták a kárát (veszekedések, verekedések, ivászatba menekülés, satöbbi). Ma ilyen ritkábban fordul elő, a gyerekek gyakrabban nőnek fel csonka csaádban, de boldogságban, nyugalomban, szeretetben.

Én is így nőttem fel (italozó szülő, válás, boldogság és nyugalom), úgyhogy szerintem ez egy jó dolog.

Én ebben csak ajót látom.

2009. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Az okok igen sokrétűek. Dióhéjban mindazon dolgok számlájára írható a folyamat, amelyek a család egységét igyekeznek megbontani.

Ha tetszik, ha nem, de ide tartozik az emberek olyan szintű szegényítése (fokozatosan), hogy a háziasszonyi 'állás' megszűnt, de, ha volna is, akkor az utódok minimum az iskola kezdetétől többet tartózkodnának idegen környezetben (ami számukra nem idegen), mint otthon.

A 4 generációval is jó helyen jársz: az ostobaság elhomályosítja az emberek fejében azt a tényt, hogy egy nagy házat olcsóbb minden tekintetben fenntartani, mint több kicsit. Ugyanakkor észre kell venni, hogy azok, akik a kormányt irányítják, úgy intéztetik a dolgokat, hogy egy többgenerációs ház egészen biztos a vagyonadó alá esne.

A családot halálra ítélték, mert ez minden összetartozás alapja, ha vér szerinti nincs, akkor másmilyen sem lesz, ezért nincs társadalmi összetartás se.

2009. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nagy volt/lehetett a "boldogság", ha más döntötte el, hogy ki kivel élje le az életét. az egész kapcsolat függőségekről szólt. a nő függött a férfitől anyagilag, a férfi függött a nőtől, mert nem volt képes megfőzni magának egy teát vagy elmosni egy tányért. és mindketten függtek attól, hogy megfelelnek-e a külső elvárásoknak.


azt sem tudták előre, hogy szexuálisan kompatibilisek-e, aztán jöttek a csalódások, de kifelé ment a képmutatás, a háttérben meg az alkoholba vagy erőszakba menekült nagyon sok ember.


egy párkapcsolat nem akkor egészséges, ha nem tudok a másik nélkül élni, hanem akkor ha azt mondhatom, hogy "igen, képes vagyok nélküled, de nem szeretnék nélküled"

2009. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is sokat gondolkoztam. Sajnos azt veszem észre,hogy a korombéliek(26 éves lány vagyok) rögtön mindent akarnak. Lakást, nyaralást, kocsit, tőkét. Ugyanazt,amit a szüleink és a nagyszüleink 40-50 évesen értek el szép foklozatosan lemondásokkal. A baráti társaságba sokan minden pénzüket elnyaralják elszórakozzák,aztán sírnak,hogy nem tudnak önálló életet kezdeni, és persze egymáson vezetik le a kudarcukat. Magyarul én azt veszem észre,hogy az emberek elfelejtették,hogy mindenért küzdeni kell. A közös célok,mint például a lakás vagy gyerekek nagyon megerősíthetnek egy kapcsolatot. És a legfontosabb,hogy egy kapcsolatban mindkét félnek engednie kell. Sajnos a filmek is rontanak a helyzeten,mert ott is mit látni? Minden happy az embereknek alig kell dolgozni,mégis jól élnek. Megtalálják az igaz szerelmet,aztán itt vége is a filmnek:)
2009. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szerelem, a kapcsolat is komoly munka. De nem mindenkinek veszi be a gyomra. Amint én is tapasztaltam nemrég. Nem a saját részemről:-(.
2009. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy gondolom h az a normális ha az ember maga választja ki a párját. A régi időkben a nők itták meg a levét mindennek, nem hinném h a szerelem nélküli házasságok jól működtek, inkább azt tartom valószínűbbnek h a nők elnyomva élték az életüket. Mostani szemmel nézve ez kínzás volt, főleg h tudom milyen egy magam választotta férfival, szerelmi kapcsolatban élni. A másik dolog, én nem akarnék pl anyósomékkal élni, csak mert segítenének stb. Én külön fogok élni a párommal, és az lesz a saját családunk. Ez így a normális. Persze vannak akiket rákényszerít az élet az együttélésre, ami önmagában azért nem is rossz...de nem az igazi. Nem eltávolodni kell a rokonoktól, sose tennék ilyet, de azért egy fedél alatt sem élnék velük, nekem külön élet kell azzal akit szeretek, úgy ahogy akarom, abba senkinek beleszólása nincsen.
2009. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Nem a világ lett rosszabb, a hírszolgáltatás lett jobb."
2009. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a 4 generáció együtt azért nem olyan klassz. Én így nőttem fel és soha nem választanám. Gyerekként paradicsom, de a nagyszüleim a dédszüleimtől szenvedtek, a szüleim meg a nagyszüleim heppjeitől. Soha senki nem ehette amt akart, mert az valakinek nem tetszett....
2009. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!