Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégedetlenkedik mindig...

Miért elégedetlenkedik mindig a párom miért nem elég neki semmi és miért nem ért meg voltatok már hasonló helyzetbe és mi lett a vége hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
párommal 7 éve vagyunk együtt van egy 1 éves kislányunk és én itthon vagyok vele rendezem a ház tartást ahogy csak az időm engedi minden nap van főtétel amire szinte a gyerek mellet a dél elötöm el megy de délre mire jön kész az ebéd közben mosok mosogatok egyebek közben a gyerek hol ezért hol azért nyávog ebéd után elaltatom a gyereket utána újra mosogatás feltakarítom az étkezőt a nappalit stb és fel is ébredt a gyerek és délután vele vagyok egy kicsit játszunk közbe felporszívózok játék pakolás egyebek utána haza ér a párom akkor egy kv és megyünk a kertbe este meg azzal jön nekem hogy miért nem csináltad meg ez meg mért hagytad úgy azt mondtam hogy ezt is meg kell csinálni stb.. és mikor azt merem mondani hogy nem volt rá időm akkor azt mondja hogy persze mert egész nap itthon vagy nem csinálsz semmit
2013. máj. 10. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Használj pontot és nagybetűt, mert összefolyik.

2. Sorold fel neki, hogy miket csináltál, és kérdezd meg, mikor értél volna rá másra???? Na hagyd.

2013. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
miért? miért? miért? miért nem tőle kérdezed meg?
2013. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azaz ne hagyd.Vagy cseréljetek 1 napra....
2013. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ezek után konkrétan mire mondja, h megcsinálhattad volna? írj pár konkrét példát
2013. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Először is próbáld meg értelmesen megfogalmazni a dolgot, mert az egész leírás egy összefolyó, összefüggéstelen mondat, semmit nem érteni belőle, ráadásul tele helyesírási hibákkal (dél elöt???).


Mi az, amit nem szoktál megcsinálni/úgyhagyni általában, mi az, amit a párod szóvá tesz?


Ha jól értem, neked inkább a rendszer hiányzik az életedből. Naponta főzöl, közben mosogatsz, mosol. Naponta mosás? Felesleges. Max heti 3x, akkor is, ha nagyon koszol a gyerek, elég kell hogy legyen. Délután megint mosogatás - minek? MI lett koszos ebéd óta? 2 tányér? Naponta takarítás - minek? Ha alszik a gyerek, pakold el a dolgait, porszívózni, felmosni elég 3 naponta is. Játszotok délután, megint felporszóvózól - minek?!


Ha rendszereznéd a tevékenységeidet, pl.: felkelsz, játszotok, főzöl, közben elmosod, ami van, játszotok, elpakolsz, alszik, játszotok, elpakolsz megint - sokkal rendszerezettebb, egyszerűbb lenne az életed. Ha mindent azonnali jelleggel akarsz megcsinálni, abból csak káosz lesz. Gondold végig, mik a teendőid, rakd szépen sorba őket, és biztosan akad majd mindenre időd.


A leírásod alapján valóban a gyerekkel való játék teszi ki az idő nagyrészét, hiszen ha nem palotában éltek, akkor még a napi főzés-mosogatás-mosás-felporszívózás-felmosás kombónak is bele kell férnie 3-4 órába maximum.

2013. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát pl : nem pókhálóztam le, vagy nem töröltem le a cd tartót , vagy nem poroltam le a polcot ,ilyenek de ha mondom neki hogy miket csináltam azt mondja hogy ez kb él óra és utána biztos csak pihentem .
2013. máj. 10. 14:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok mindent csinálsz feleslegesen. Valószínűleg inkább azokat a házi munkákat csinálod, amiket jobban szeretsz.

Miért kell minden nap felporszívózni, feltakarítani? Miért megy el mindig egy egész délelőtt a főzésre?

Pl. hétfőn csinálsz pörköltet nokedlivel. Kedden csak egy kis főzeléket, van hozzá pörkölt feltét előző napról. Máris maradt egy csomó időd.


Készíts ütemtervet, mit mikor fogsz csinálni. Nyilván a gyerkőc miatt lesz eltérés, de kb. fogod tudni tartani. Ha kell, kérd férjed segítségét benne.

2013. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát az mondjuk elég gáz, ha pókhálók vannak a lakásban! A por szintén. Mi heti 2x takarítunk a párommal, egyszer gyorsabban és egyszer alaposabban, de por sosincs. Azért a portörlésnek bele kellene férnie a heti programba. Ha heti 1x porolsz, már nem fog látszani.
2013. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
nemtom. szerinteme gy egyéves mellett nem akkora tragédia, ha poros a cd tartó...
2013. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Elég ha csak 1 napra cseréltek. Persze könnyűnek tűnik hogy otthon vagy egész nap. Ja. Közben meg bekattansz. Mindent a gyerek mellett kell csinálnod ami azt jelenti, hogy akármit csinálsz közben fél szemmel a gyereket kell figyelned. Nincs konkrét szabad perced vagy ebéd időd. Ha sír, ha etetni, ha pisiltetni kell, ha akármi van neked ott kell lenned! Nem várhatod a munkaidő végét mert olyan NINCS!!! Mit gondolsz szinte MINDEN pasi miért vállal túlórákat azokban az időkben amikor még kicsi a gyerek? Hogy ne kelljen vele foglalkozni se hétvégén, se hétköznap munka után. Mert több mint fárasztó. Az lenne a normális ha a párod hazajön 1-2 óra pihi (persze attól is függ hogy mit dolgozik) majd utána CSAK ő van a gyerekkel, TE meg addig elmész sétálni egyet, vagy fodrászhoz vagy egy barátnődhöz, mert amíg nem lesz ovis a kicsi, addig MINDEN NAP neked 24 óráznod kell! Ami nem semmi.
2013. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!