Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen és mennyi segítség...

Milyen és mennyi segítség várható el egy családtagtól aki nálatok lakik, és majdhogynem ti tartjátok el?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ. Hány éves és ki ő a családban?
2013. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Attól függ ki ő és miért lakik ott.
2013. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Családtag az aki a család tagja!Egy unokatestvér rokon nem családtag!Majdnem eltartásért maximális lehet az elvárás mert különben élősködés lesz belőle, azt pedig nem kell eltűrni.
2013. máj. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Párom édesanyja és 58éves.

Minimális pénzt kap(szoc segély)abból fizeti a "dolgait",de kajára rezsire tisztálkodó/mosó szerekre nincs gondja.

A lakás közös a párommal,mindketten dolgozni járunk! Én 8órában 3műszakban,ő 12órázik.

Van egy 3éves gyerekünk.

2013. máj. 10. 14:53
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Elvárható a segítség, most ezt lebontani, hogy neki mennyit kell dolgozni otthon elég nehéz.

Az pedig, hogy a szülőt segíteni kell ha bajban van szerintem ugyan olyan kötelezettség.

2013. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tartson rendet maga körül,heti 1-2 alkalommal főzhetne is ha már ráér,és a gyereket is elhozhatná/vihetné az oviból amikor te nem érsz rá valamiért vagy ha beteg,legyen vele,ne neked kelljen szabit kivenni.
2013. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem maximálisan elvárható a segítség, ha már gyakorlatilag eltartjátok. Neki miért nincs ennyi idős korára lakása? Valószínű, hogy élete végéig a nyakatokon marad lakás híján, munkát valószínű, hogy nem kap már, és ha a nyugdíjkorhatárt eléri, akkor se kap majd akkora pénzt, hogy abból önálló életvitelt éljen albérletben, így most tisztázzátok a felállást, különben szívtok még vagy 10-20 évig biztosan.
2013. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Miféle dolgait fizeti, ha semmire sincs gondja?

Főzésben, takarításban, gyerekre vigyázásban segítség lehetne.

2013. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen segítjük ez természetes de ő állandóan "bajban" van,és eléggé el van kényelmesedve! Szó szerint remeg ha levelet kap a munkaügyről vagy az önkormányzattól,hogy nehogy dolgozni hívják!

Évek óta nem dolgozik(több mint 15éve). 3éve halt meg az apja aki után ápolásit kapott,azóta szociálist és egyedül élt.

Felköltözött hozzánk hogy kölcsönösen segítsük egymást pénz nem kérünk tőle,én is örültem hogy oviig lesz aki vigyáz a gyerekre. De attól hogy egész nap semmit nem csinál a t@köm kivan!:(

Naponta 1x kiviszi a gyereket sétálni és ennyi(szeptemberben megy oviba).

2013. máj. 10. 15:21
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

"egész nap semmit nem csinál a t@köm kivan!"


Ez már élősködés!Pláne ha nincs munkahelye!Ennyi jóérzésnek kellene benne lennie!Mosás takarítás főzés!

2013. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!