Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha alkoholista...

Mit tehetnék, ha alkoholista az apám? Már nehezen bírja a család, mindenkit tönkretesz!

Figyelt kérdés

Az apám már 15 éve iszik és kb. 7-8 éve masszív alkoholista. Nincs olyan nap, hogy ne inna. Ha iszik minket a gyerekeit nem bántja tettlegesen, de szavakkal néha igen. Mindig délelőttös és 17 óra körül jön haza, vagy később, mivel első útja mindig a kocsma. Hazahordja a 2L-es "dög" borait és dugdossa. Anyu 2 műszakban dolgozik és ha teheti délelőttös műszakot választja, hogy aput elkerülje. Van mikor megvárja este és faggatja hol volt, ha lekési a vonatot fenyegeti, hogy biztos megcsalta. Anyut terrorban tartja. Félünk hazajönni, bárhol jobb, mint "itthon". Próbáljuk a napi teendőinket elvégezni mire apu hazajön. Anyut szokta molesztálni, szinte megerőszakolni, mert ha anyu nem megy be hozzá megveri. Volt, hogy kicsavarta a karját, fültövön vágta. A ráncigálás, télen az udvarra kizárás sokszor volt. Kidobálja a ruháit, mintha elüldözné, de tudja szüksége van anyura, ő semmit nem csinál itthon, csak a szája jár. Eddig cigizett is, de volt a hangszálán polip amit leműtöttek és azóta nem cigizik, azt a pénzt is elissza. Most is itt fenyegeti anyut(pedig nincs is itthon). Szinte utálom az "apámat". Anyu már megbánta, hogy nem vált el akkor mikor még kicsik voltunk. Most már nem tud, mert nem segítene rajta az állam. Én 23 éves vagyok, az öcsém 19 és van egy húgom aki 21 éves, ő már elköltözött. Még tanulok 1 hónapig. A vőlegényem is itt lakik velünk. Jövőre tudunk házat venni a Fundamenta által. Öcsém még 1 évig tanul utána ő is menekül. Anyut nem lehet egyedül hagyni apuval. Csak azért nem olyan durva a helyzet, mert anyut megvédjük. Apu fenyegetőzött más azzal is, hogy felakasztja magát, ránkrobbatja a házat. Nem kívánom a halálát, de tönkretesz idegileg, lelkileg minket. Nem volt gyerekkorunk sem igazi boldog. A házat sem lehet eladni. Az a baj, hogy anyu és apu együtt a házukat apu szüleinek a telkére építették közvetlenül az ő házuk után, egybeépítve. Minden külön van, kivéve a kapubejáró. Mama is piszkálja anyut, sőt a saját anyja sem áll mellé, mivel a férje és mellette a helye. El sem tud válni, mert ha felhozza apunak lehet megölné. Nincs hova mennünk, illetve neki mennie. Félek nem éljük túl az 1 évet. Most is itt pattog és szidja anyut, pedig itthon sincs. Most lesznek a vizsgáim, de nem tudok így tanulni! Sajnos leendő munkám sincs. Anyu próbált vele józanul beszélni, de ő már sosem józan, mindig másnapos és a vére helyett talán alkohol van. Mi kerüljük, nem tudunk szólni hozzá. Próbáltam beszélni vele ha kérdez, de a másik szava már anyu szidása. Nagyon rossz, hogy nem védhetem meg anyut, félek kidob itthoról és nincs hova mennem. A rendőrséget még nem hívtuk ki. Ha nem iszik jószívű, normális ember. Még van munkája, de félünk ha nem lesz akkor is inni fog, vagy ha lebetegszik.

Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam. Szerettem volna leírni pontosan a körülményeket. Kérlek segítsetek! Mit tehetünk?



2013. máj. 3. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:
61%
Basszus, nem lehettek ilyen lúzerek! Négyen vagytok testvérek! Megfogjátok a cuccait, kidobjátok a francba, utána irány a rendőrség, látlelet, stb. A két mama meg csak öregasszonyok, ti meg fiatalok vagytok. Az a baj, hogy az ilyen agyatlan emberek, mint az apád, csak a durvaságból értenek, így ahhoz kell folyamodni, hogy anyukádnak normális élete lehessen.
2013. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!