Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista, és...

Az apám alkoholista, és segíteni szeretnék neki?

Figyelt kérdés

Sokat iszik, hogyha még sört inna, az nem lenne akkora baj. De így, hogy pl: pálinkát is fogyaszt, így ez nagyon egészségtelen. Nagyon szeretem, és rendes ember, de sajnos rossz útra lépett. Ha anya szól neki, vagy megkéri h kevesebbet igyon, akkor ő van kiakadva. Rám ilyen téren jobban hallgat, de nem tudom mivel vehetném rá az adag csökkentésére. Nem akarom h meghaljon, egyrészt az anyagiak miatt sem, mert ő hozza haza főként a pénzt, és szeretnék egyetemre is menni, pont ahogy a testvéreim. Másrészt ami a legfontosabb, hogy szeretem őt, az apám, és bármit megtennék érte. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy tudnék rá hatni?

16/l



2013. máj. 4. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha o nem ismeri fel magaban az alkoholistat, addig semmit sem tudsz tenni.
2013. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Beszélj vele! Próbáld meg rábeszélni, hogy járjon el egy leszoktató terápiára. Mondd neki, hogy régen mennyire más volt, és mennyi sok szép időt töltöttetek együtt. Ez talán hatásos lesz.
2013. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem
2013. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!