Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista. Nem...

Anyukám alkoholista. Nem bírom már. (? )

Figyelt kérdés
Már kb 6 éve iszik az anyukám.Eleinte nem nagyon ivott,de mostanában..Eléggé sokat iszik.És kannás bort,ami nem valami fantasztikus.Sokat dolgozik,de ahogy hazaér rögtön piál,utálom amikor dől belőle a pia szaga.Akárhányszor próbálok vele beszélni,azt a szöveget tolja,hogy "Mekkora egy r*hadék vagyok,nem vagyok én jó anyuka." Mindig ezeket hajtogatja .. Apukámmal 9-10 éve elváltak,ő nem nagyon foglalkozik velem,havi 1x elvisz moziba,aztán ennyi.Lehet,hogy még a ballagásomra se jön el a nője miatt. Most ballagok általánosból,és kollégista leszek.Részben örülök neki,részben nem. Azért örülök,mert nem kell a részegeskedését néznem,végre nyugodt lehetek.Te mégse? Folyton azon fogok aggódni,hogy be-e ment dolgozni,mi lehet most vele,el itta-e már az összes pénzünket? Nagyon szeretem,mert végül is az anyukám. De azon is aggódok,hogy ha elissza az összes pénzt,akkor miből fogom fizetni a koleszt? Vagy talán amikor megkapja elrakok annyit..De az is aggasztani fog,hogy be-e fizette az összes számlát stb..Fogalmam sincs,hogy mit tegyek,elvonóra nem akar menni.Hiába megyek koleszba,ha ott is ezen fogok agyalni..Mit csináljak?

2013. máj. 12. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%

És az anyukád egészsége már nem is aggaszt, igaz? A kannás bor olyan ócska, hogy szőlőt nem látott, származási helye pedig az, ahol szőlő sem terem, tehát gondolhatod, mit iszik, és mennyire káros..A lényeg, hogy be legyen fizetve minden, adjon pénzt és ezzel el van intézve?! Gratulálok.

Próbálj meg a rokonokkal beszélni, hogy segítsenek be a körzeti orvosánál, hátha sikerül rávennie az elvonóra.

2013. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idős vagy? de végül is mindegy.


""Mekkora egy r*hadék vagyok,nem vagyok én jó anyuka." Mindig ezeket hajtogatja .. "


Mond neki: nézz rám, szükségem van rád, fel kell nőnöm, de ha iszol nem fogok tudni, és olyan életem lesz nekem is mint neked. Döntsd el, hogy akarod-e nekem a te saját életedet.


Ennyit mondj neki.Ha még ura önmagának az itallal szemben, akkor lépni fog rá. Ha nem akkor segitséget kell kérned egy másik felnőtt embertől, aki beutaltatja elvonóra.

2013. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%
Hiába pontozgattok, egyenlőre akármilyen is az anyuka, eltartja az itt rinyáló kölykét, aki a fizetnivalókért aggódik, a folyó, ócska bor káros hatásai a szervezetre pedig kit érdekel? Szánalmas :)
2013. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

a gyerek 8 éves kora óta nézi, hogy az anyja piál, 14 éves, jó hogy nem a világbéke kérdését kéne a nyakába vennie!!! Gyerek még, nem neki kellene a felelősségteljes felnőttet játszania...


kérdező én a helyedben kérném az intézeti elhelyezést vagy hogy apád vegyen magához - de minimum, hogy apád a te bankszámládra fizesse a gyerektartást - beszélj az osztályfőnököddel vagy az iskola gyermekvédelmi tanárával - kifejezetten kérd a titoktartást, mert a koncepció még sajnos sok tanárban nem vert gyökeret (ha nem akarod, hogy értesítse a gyermekvédelmet)

2013. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az apjára nem számíthat. Azért tette fel idegeneknek a kérdést. Esetleg még a gyámhivatalt próbáld meg!
2013. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondtam egy szóval is,hogy nem érdekel ez egészsége?? NEM MONDTAM. Azért nem írtam le,mert teljesen tisztában vagyok vele,hogy milyen káros.Mielőtt hülyeséget írsz,láss a szöveg mögé. Köszönöm a normális válaszokat. Sokszor gondolkoztam azon,hogy másnak is megemlítem ezt,de nagyon félek a következményektől,elképzelni sem tudom anyukám nélkül az életemet,fogalmam sincs,hogy hogyan tudnék tanárok,vagy bárki elé odaállni,hogy "Anyukám alkoholista."
2013. máj. 12. 17:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy pedig muszaj lesz, mert tonkre fogsz menni teljesen.
2013. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom..Apukámhoz nem akarok menni,mert rögtön intézetbe adna,de intézetbe se,mert unokatesóim is ott nőttek fel (apukám adta be őket),és nem lehet valami jó.Apukám nem olyan régen tudta meg,hogy anya iszik.. Az volt rá a reakciója,hogy "A későbbiekben ez jól jöhet,felelősségteljesebb leszel." Nagyon megbántott ezzel,mert legalább 1-2 tanácsot elfogadtam volna.És igen,szólnom kéne valakinek de..Nem akarok,hogy elvigyenek innen.(mert ugye valahogy egyértelmű,hogy az lenne a vége)
2013. máj. 12. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyszulokhoz esetleg tudnal-e menni?
2013. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem..Mamám tavaly hunyt el rákban,másik mamám messzebb lakik,de vele nem vagyok annyira beszélő viszonyban,papáim már nem élnek..
2013. máj. 12. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!