Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érvek és ellenérvek a házasság...

Érvek és ellenérvek a házassággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ki hogyan viszonyul a házasság intézményéhez?

Lehet még bízni a nőkben, hogy nem csak a pénzre hajtanak?

Vannak még olyan tisztességes férfiak, akik nem félnek az elköteleződéstől?

Befolyásolja a döntést a "becsúszott" baba? Ront, vagy javít a helyzeten?


2013. máj. 12. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Fiatal koro ellenére elég konzervatív vagyok az ilyesmiben. Házasság nélkül nincs gyerek!
2013. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
A jó házzasság titka,hogy legyen elég pénz,hogy jusson is maradjon is.
2013. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem van jelentősége, nagyobb felelősségvállalást jelent egymás iránt, minden téren összetartozást, nemcsak érzelmileg, hivatalosan is egymás hozzátartozói leszünk.

De nem vagyunk egyformák, vannak, akiknek semmit nem jelent.


2. Vannak, akikben lehet.


3. Vannak.


4. Ez is ember és kapcsolatfüggő. Én azt mondom, nem befolyásolja.

2013. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem a házasság csak formalitás, a törvények miatt (vagyon, tulajdonjog, öröklés, hivatalos szülők a gyereknek...).

A lényeg viszont, hogy két ember (természetesen egy férfi és egy nő) olyan közel érezze egymást magukhoz, hogy ne is tekintsék egymást, mint férj-feleség, hanem mint vér szerint összetartozók!

El is itélem magát az esküvőt, szerintem elég lenne csak elmenni a polgármesteribe, aláírni a papírokat, a két tanúval, vendégek és vacsora nélkül! Éljen az egyszerűség!

2013. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

1. Házasság ellenes vagyok, abszolút felesleges dolognak tartom. Akit szeretek, azt szeretem papír nélkül is.


2. Nagyon ki kell fogni a megfelelő hölgyet, ugyanis nagy számban bizony a pénz az elsődleges nekik, bármit is állítanak álszent módon.


3. A házasságnak és az elköteleződéshez semmi köze, hiszen minden macera, papír nélkül el tudom kötelezni magam a másik mellett. Aki a házasságban látja az elköteleződést, az már régen rossz. A legjobb az, mikor nők szerint ha nincs házasság, akkor nem halad a kapcsolat. Ez nem egy busz hogy mennie kell.


4. A baba becsúszása nem befolyásol, bár magam részéről gyereket sem akarok, nem akarom lekötni magam évtizedekre. Illetve nem a gyerekre akarom a megkeresett pénzem költeni, hanem magamra.

2013. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Elnézést 3-as, de ennél jobban nem tudnám megfogalmazni:

1: "Nekem van jelentősége, nagyobb felelősségvállalást jelent egymás iránt, minden téren összetartozást, nemcsak érzelmileg, hivatalosan is egymás hozzátartozói leszünk."

2:Igen, pl. én is és sokan mások. :)

3:Igen, a vőlegényem és szintén sokan mások is.

4:Nem feltétlenül változtat. Mi egy évvel a házasságkötésünk napja előtt elkezdtünk szervezni, ha közben jött volna a baba, lehet, hogy előre hoztuk volna az esküvőt, de lehet, hogy csak az aláírást és megtartottuk volna rendes időben a vacsorát.

Ideálisabb, ha az esküvő után jön a baba és nem kell a "becsúszása" miatt tologatni az időpontot, de a babó az első minden szempontból.

Ezek a személyes véleményeim.

Meg az, hogy akik szeretnének elköteleződni, házasságot kötni, azok minden körülmény közt megteszik.


24N

2013. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok se mellette se ellene. Biztosan nem vagyok az a nő aki kihisztizné a gyűrűt, vagy állandóan a házasságról, esküvőről beszélne. Ha el akar venni a párom saját akaratából hozzá mennék, de úgy gondolom, hogy az a papír nem garancia semmire. Nem garancia arra, hogy boldog házasságunk lesz, arra sem, hogy nem fog megcsalni, vagy hogy örökre együtt leszünk. Ha boldogok vagyunk együtt, akkor papír nélkül is azok vagyunk.
2013. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. nekem egyáltalán nem fontos, hogy legyen papírom a kapcsolatunkról. a magánéletembe miért vonnám be az államot? semmilyen pluszt nem adna, így csak macerának tartom az egészet.

2. igen, vannak normális nők, de hogy megtaláld azt akivel összeillesz, ismerned kell önmagadat és az embereket is.

3. nagyjából hasonló az előzőhöz, nekem sikerült találnom egy olyan férfit aki nem fél a komoly párkapcsolattól, együttéléstől, és gyermeket is lehet vele tervezni.

4. nem házasodnék csak azért, mert babánk lesz. nálam nem feltétele a gyerekvállalásnak a házasság. a stabil kapcsolat és az egzisztenciális háttér sokkal fontosabb.


nem szoktam kampányolni a házasság ellen, de mellette sem. ez mindenkinek a magánügye, és mindenkinek lehet róla véleménye. azt viszont nehezen tolerálom mikor egyesek veszik a bátorságot és degradálják a kapcsolatunkat csak mert nincs róla papírunk. fogalmuk nincs arról, h hogyan élünk a mindennapokban.

2013. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
A "papír" nem azt garantálja, hogy nem fogják egymást megcsalni, hanem azt, hogy közös tulajdonaik lehessenek, bankszámláik, örököljenek egymástól, és a gyerekeiknek legyen bejegyzett apja is (az anya esküvő nélkül is evidens).
2013. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szép dolog, mondom ezt úgy hogy egy hónapon belül válunk. Nem igazán külsőségekben változnak a dolgok azzal hogy kimondjuk hogy hivatalosan is összetartozunk, hanem belül (már aki komolyan veszi).Az én ismeretségi körömben nem divat pénz miatt házasodni és a fiú barátaim is meggyőződésből házasodnak, más kérdés hogy ezután melyik lesz tisztességes és melyik nem. Becsúszott baba is a két fél hozzáállásától függ, nem attól hogy házasok vagy sem. Szóval a házasság nem feltétele semminek, de lélekben kicsit magasztosabbá teHETI a párkapcsolatot. Olyan szép volt úgy bemutatni hogy ő a férjem, mennem kell, mert vár a férjem stb. De most már látom hogy én papír nélkül is kitartottam volna mellette jóban-rosszban, ő meg gyűrűvel az ujján is csalt. Az EMBER a lényeg a párkapcsolatban, nem a papír.
2013. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!