Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem szökéssel...

Lenne pár kérdésem szökéssel kapcsolatban?!

Figyelt kérdés
ha elszökök, és a rendőrök elkapnak, elvesznek anyámtól???

2013. máj. 3. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű max ha bántalmaz.De ha anyukád jól kimagyarázza magát akkor lehet hogy ott maradsz.Ha elváltak a szüleid lakhatsz apukádnál is.
2013. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem nem vesznek csak ezért el.


Ha 18 alatt vagy, akkor igen hazavisznek a rendőrök, sőt múltkor volt arról szó, hogy ezt pénzben ráterhelik a szüleidre, de ennek a pontos szabályát nemmtudom.


Egyszerübb lenne, ha a gyámhatósághoz fordulnál, ha 16 elmúltál kezdeményezheted, hogy egy otthonba, vagy egy másik rokonhoz költözhess, ha van aki vállal. Ennek van szabályos menete. Ha elszöksz mi lesz?

Ki fog eltartani?

Miből fogsz élni?

Hol fogsz lakni?


Ha 18 elmúltál senkit nem fog érdekelni, viszont egy levelet érdemes hagyni, hogy ne jelentsék be az eltünésedet a rendőrségen...


DE: a menekülés, szökés nem megoldás, vagyis ritkán. Nem tudjátok megodani a problémáitokat? Mi a baj?

2013. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ezért biztosan nem fognak elvenni a szüleidtől.
2013. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
anyámat nem bírom elviselni! folyton B@szogat, mindig engem szid le, nem veszi figyelembe hogy tanulnom kell, kistesómat a nyakamba akasztja, ha másik tesóm valamit csinál(pl most befestette a haját, és engem szidott le h rossz példát mutatok neki, úgy, hogy akkor még nem is volt befestve a hajam "-.-). ezért most azt találtam ki, hogy délután alszok, kb. 4-éjfélig, utána egész éjszaka tanulok. de már nem bírom. folyton elálmosodok az órákon (van amikor el is alszok... ). kihez forduljak ilyenkor? most éppen 2 bnőmmel szeretnék megszökni, lenne is hova, érettségi szünetben, és akkor a sulit sem hagynám ki. Az egyik csaj úgy került be(mesélték), hogy elszökött, 3-4 napig nem került elő, utána felhívta a bnőjét, megadta a pontos címet h hol van, és mondta h hívja a rendőrséget, mondja meg h hol van, azok meg odamentek, a csaj úgy tett mintha nem is tudta volna h érte jönnek, a rendőrök azt mondták neki h hazaviszik,. a lány tiltakozott, és mondta h bárhova vihetik, csak ne haza, mert nem bírja elviselni az anyját. a csajt hosszú-hosszú tárgyalások után 1 gyermekotthonba vitték. nekem is az lenne a legjobb. valaki tudja pontosan h hogy kerülhetek be úgy, hogy fogom a cuccom, elmegyek valami hivatalba vagy gyámhatósághoz, és onnan rögtön elvisznek? nem szeretnék már anyámnál nenni soha többé!! vasárnapra terveztük a szökést, ha addig nem tudok intézni vmit, tuti lelépek. ez lehet h gyerekesnek hangzik, de csak így lehet olyan jövőm, amit szeretnék. olyan, ahol hagynak tanulni. nem azért szökök, mert így van kedvem és ettől menőnek érezhetem magam, hanem a jövőm miatt!!!
2013. máj. 3. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rögtön, de van rá lehetőség, a neten van fenn telefonszamuk, ott pontosan meg tudják mondani mi a teendo, mi az eljaras lefolyasa....stb

Elso korben jelezhetned az ofodnek a problemadat.

Milyen tavol van az iskola? Nincs lehetoseg kollegiumra?

2013. máj. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok


Igy nyaron talan jobb is lenn elkezdeni, mert nem a sulibol hianyoznal, a targyalasokkor, mire az uj tanev kezdodik mar el is intezned.


Egy masik tanacs, ha megis otthon, akkor csinald azt, h delutanonkent nem mesz haza, vagy ebed utan lelepsz. Konyvtartba, netkavezoba, akarova tanulni, aztan ha vegeztel hazamesz, azt hogy milyen ember vagy te mar talan tudod, nem az anyukad szavaii fognak olyanna tenni, mint o gondolja, bar nagyon rossz hallgatni:(


Az ismerosodnel pedig biztos, hogy sok olyan volt ami miatt elvettek a lanyt, vagy a rendorok segitettek felvenni neki a gyamhatosaggal a kapcsolatot es az eljarast elinditottak. Tehat lehet a szokesbol adodo rendori intezkedesben resztvevok vilagitottak ra neki erre a lehetoseg (termeszetesen nem tudom, pontosan mi tortent)

2013. máj. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azota eltelt egy kis ido... Mi tortent?
2013. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!