Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadhat örökbe...

Miért nem fogadhat örökbe olyan ember, akinek nincs meg a 8 általánosa?

Figyelt kérdés

Van párja,boldog kapcsolatban élnek, kompetensek lennének a gyerek felneveléséhez de emiatt nem lehet.

Ennyi erővel aki szül gyereket de nincs meg a 8általánosa attól meg el kéne venni?!


2013. máj. 13. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért a 8 általános elvégzése nem nagy kunszt (sőt, a középiskoláé sem). Ha valaki ezt sem tudta teljesíteni, ott valami gond van. A már megszületett gyereket persze ilyen indok miatt nem lehet kiemelni a családból, de azt lehet szabályozni, hogy kinek adnak babát, és nem biztos, hogy jó példát mutatna így. Én megértem.
2013. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Aki a 8 általánost nem tudta elvégezni, azt kompetensnek nem nevezném.

Pl. milyen bevétele van egy ilyen embernek?

2013. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Azért elég gáz, hogy ha valakinek nincs 8 általánosa. Nem is tudom elképzelni, hiszen eddig 18 év volt a tankötelezettség határa. Hogy lehet, hogy valaki még egy középiskoláig sem jutott el? Különben meg milyen példát mutatna a gyereknek?
2013. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem lennének kompetensek, hiszen nem felelnek meg a feltételeknek.
2013. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tudok ilyen szabályról. Hol olvastad ezt?

Az örökbefogadás feltételei:

1. nagykorú

2. felkészítő tanfolyamot elvégezte

3. gyámhivatali eljárás szerint alkalmas

4. nem szüntették meg a szülői jogát

5. nem áll közügyektől való eltiltás alatt

6. lehetőleg házas (házasok előnyben részesülnek)

7. örökbe fogadottnál min 16 max 45 évnél idősebb

2013. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
5-ös! Lehet, hogy a 3. pontnál bukott meg. Szerintem a tankötelezettség 16 év, de ez már kb mindegy. Ne is fogadjon örökbe, írni sem tud gondolom...
2013. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Mert ez a barom bürokrácia. Veress Péter írónak négy elemije volt, de még a miniszteri széket is kiérdemelte.Persze ez akkoriban volt. Miért nem hazudta azt, hogy 8 általánosa van? Hihető. Szerintem nem kérik róla a bizit. Ha igen, hát elveszítette.
2013. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%
Nincs ilyen szabály ha a szülök meghalnak és a nyagyi fogadja örökbe nem számit hogy milyen végzetségel rendelkezik más esetekben sem.
2013. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

8 általános nélkül még szakmát sem tanulhat az ember.

Azt pedig, hogy kiknek, hova születik gyermek, sajnos nem érdemes egy ilyen szituációval összehasonlítani.

2013. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
#8: A szülők halála esetén gyámot jelölnek ki nagykorúságig. Az örökbefogadás más téma.
2013. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!