Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy utálom magam ez miatt....

Úgy utálom magam ez miatt. Nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt kiskoromban, anyukám 3 éve, azóta a nagyszüleim nevelnek.

Az az igazság, hogy bár nem volt rossz ember anyukám, a nagyszüleim sokkal jobbak, és nagyon szeretem őket, és az anyukám nem hiányzik (csak nagyon ritkán).

Tökéletesen elégedett vagyok az életemmel, és sokszor érzem úgy, hogyha anyukám még élne, nekem nem lenne ilyen jó az életem.

A nagyszüleim mindenben támogatnak, nincsenek se anyagi, se semmilyen más gondom.

Ráadásul feltétel nélkül szeretnek.


Viszont mikor ezt érzem, akkor bűntudatom támad, és rossz embernek érzem magam ez miatt, és elszomorodom.


17/L


2013. máj. 5. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

szerintem ne érezd magad rossz embernek,előfordul,hogy azokhoz jobban kötődsz akik nevelnek


term.ez nem azt jelenti,hogy a szüleidet már nem szereted:)

2013. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem vagy rossz ember. Még, ha anyukádnak voltak is anyagi gondjai, elég szomorú, ha csak a nagyszüleidnél tapasztaltad meg, milyen az, amikor feltétel nélkül szeretnek és elfogadnak olyannak, amilyen vagy. Tanulj sokat, szeresd viszont a nagyszüleidet, és ha ők szorulnak majd a segítségedre, gondoskodásodra, lehetőségeidhez mérten támogasd majd őket.
2013. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom, nem a te hibád, hogy így érzel. Nem tudom, milyen ember volt anyukád, de biztos megvan az okod arra, hogy ő nem hiányzik annyira, és boldog vagy a nagyszüleidnél.

Szerintem ne legyen bűntudatod emiatt, nem vagy rossz ember.

2013. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pumba válasza:

Szia.Az az igazság,hogy a nagyszülők kicsit mások mint a szülők..Ők mindent megadnak és mindent megengednek az unokának..Ezt Én is észreveszem a maminál..

De nem szabad összekeverni a két érzést,ha mélyen a szívedbe nézel,s a múltra gondolsz,eszedbe fog jutni mennyire hiányzik az az anyai ölelés,a leszidás,a kacagás,a bánat amit anyukáddal átéltél..Lehet hogy nem volt felhőtlen vele a kapcsolatod,de Ő bizti nagyon szeretett.S féltésből nem engedett meg annyi mindent mint a nagyszüleid.Plusz ne felejtsük el a korkülönbséget sem.Mert Nagyiék idejében nem volt ennyi szörnyűség mint a mai világban..Gondolj csak a híradóra mi van benne..

Ettől nem vagy rossz ember,hogy ilyen jól érzed magad velük..csak gondolj bele,hogy most mindent megkapsz,de ha Ők sem lesznek,akkor mi lesz..Én ugy érzem picit el vagy kényeztetve,ezzel csak az a baj,hogy vajon ha odakerülsz,hogy egyedül maradsz,akkor ezt a szintet meg tudod-e tartani..

2013. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha ezen rágódsz, akkor nem vagy rossz ember!

Soha ne igyál bort fantával és akkor nagy baj az életben már nem lehet!

Viccen kívül: az előttem szólókkal maximálisan egyetértek! De ha komolyan zavar a dolog, beszélj egy pszichológussal. Ne legyenek előítéleteid, nyugodtan fordulj szakemberhez. Aki 17 évesen tök árva azért az kemény dolog. Vigyázz magadra, légy jó ember! Szerintem nem jársz rossz úton.

2013. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!