Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy undorító, szívtele...

Tényleg egy undorító, szívtelen ember lennék?

Figyelt kérdés

Anyám és a feleségem elkezdtek gyerekről beszélni, én is hallottam mindent és engem is megkérdeztek pár dologról. Én azt mondtam, hogy nem akarok beteg gyereket. Mármint ha szülés előtt kiderülne, hogy valami komolyabb betegsége van, akkor nem szeretném felnevelni. Esetleg ha időben derülne ki valahogy, akkor nem szeretném megtartani, de ha valamilyen baleset történne vele és úgy kerülne ilyen állapotba az más lenne. Nem arról van szó, hogy nem szeretném a gyereket vagy ilyesmi, csak nem bírnék sokáig gondoskodni róla, annak meg nincs értelme, hogy minden egyes napot végigszenvedjünk életünk végéig vagy valamelyikünk lelépjen. Erre persze mindenfélét kaptam szóban és a feleségem megsértődött.

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. máj. 5. 18:26
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
94%

Én maximálisan egyetértek.

Ha tudom h a gerekem beteg lesz, akkor azért nem hoznám világra, hogy szenvedjünk.

Ha a makk egészséges gyerekem kerülne balesetbe, és ezáltal életveszélybe, az tényleg más szerintem.

Szóval egy álláson vagyunk :)

2013. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
21%
szerintem az hogy mennyire szereted a gyermekedet az nem attól függ h fiú e vagy lány bete-e vagy egészséges,Ő tiéd! és én nem csinálnék iylet!
2013. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem szeretnék ilyen helyzetbe beleseni.

Mikor én is gyermeket vártam azt mondtam,ha kiderülne a terhesség elején hogy maradandó beteg lesz elveteném.

Sajnos sokak házassága élete rá megy egy beteg gyermek ápolására.

Ha balesetkövetkeztében történne valami persze minden gondolkodás nélkül ápolnám a gyermekem.Remélem sosem fog ilyen megtörténni a gyerekeimmel!!!

Ezért nem vagy undorító ember.

Ismerek sszülöket,akik megtartották a gyermeket,pedig tudták,hogy beteg lesz.Az anyukát megrázta az áram.Az orvos mondta vetesse el,mert egy életre károsodott a baba. :( Ö megtartotta.Mikor megszületett azt mondták az orvosok az agya nem fejlödik,4-6 éves korában meg fog halni.A fiú ma is él.18 éves.Mai napig az anyja pelenkázza eteti,fürdeti.A fiú alig beszél,rángatózik,tolókocsivan ül. :(

Tudok olyanokról akik intézetbe adták a gyereket,mert nem bírták idegileg.

2013. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
24%
kedves kérdező4 és ha mondjuk szülés alatt történni valami?mondjuk oxigénhiányos lesz? azzal mi a helyzet? akkor örökbe adod,elajándékozod,letagadod,vagy elhagyod ahogy a többi férfi??ezért vannak egyedül z anyák többsége az ilyen gyerekekkel mert minden férfi így gondolkodik önmagára figyel a saját életére..önző egoista..könnyebb megfutamodni mint vállalni csak örülhetsz hogy a te egészséges vagy mert lehet most betegen magadra maradva élnél...Isten mentsen az ilyen férfiaktól engem is!!
2013. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó...Nem mindenki birkózik meg egy beteg ember épp most gyermek ápolásával.....

Ezért nem kell ítélkezni a másik felett.

Annak mi értelme lenne,ha a házasság,a kapcsolat az egész család rámenne....SAjnos ez nehéz dolog,amiben nem lehet ilyen egyszerüen nyilatkozni.

2013. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Nem vagyok önző és egoista...

Szerinted hol lenne jobb dolga egy beteg gyereknek? Ott ahol normálisan tudnak foglalkozni vele és gondját viselik, vagy ott ahol csak szenvednek vele, esetleg a szülő egyeül marad mert a másik nem bírja hosszú távon? Nem mindenki van felkészülve erre és van aki normálisan szeretné élni az életét. Az meg a másik, hogy annak mi értelme van, hogy vállalok egy beteg gyereket és pár évesen meghal? Amikor már ismerted és jobban kötődtél hozzá. Talán azt sem tudják, hogy a világon vannak. Ha baleset miatt hal meg, az megint más, mert ezt nem lehet előre tudni, de a beteg emerek valszeg hamarabb meghalnak.

2013. máj. 5. 18:43
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek, gondolom nem arra gondoltál, hogy szülés közben lesz valami komplikáció, hanem ha kimutatták előtte. Én nő vagyok, mégis azt mondom, hogy ha én kerülnék ilyen helyzetbe, én sem szülném meg, én tuti nem bírnám idegekkel, hát még egy egészséges gyerekhez is sok türelem kell, nem hogy egy beteghez. A feleséged még nem tudja ezt, azért sértődött meg. Legalábbis szerintem.
2013. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
3%
akkor is elkéne vállalni mert a szeretet az sokat segít minden nehézségben!
2013. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
8%
én értem és egyet is értek vele de csak RÉSZBEN mert az nem egy elromlott tévé amit elteszel vagy kidobsz az ti gyereketek a ti gyümölcsötök és ha rád bízták akkor nektek kell nevelni nem mondom meddig de nagy koráig szerintem igen..mert ha ti születettek volna betegen ti is családban lennétek szívesen..ez az egyik érvem a másik hogy minden bajtól elmenekülni nem lehet mindenkinek megvan a keresztje mindenki hordozza azt aki elmenekül az mindentől menekül!Nem vagyok benne és nem tudom ez igaz bár sok beteggel találkoztam gyógypedagógus vagyok és abból is látom mit meg nem tesznek a szülők és mennyit fejlődnek a közelükben a gyerekek!
2013. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
1%
az megint más ha meghal addig van nálad míg rád bízták ..azért "eldobni" hogy később ne ragaszkodj hozzá nagyon a legbutább gondolkodás akkor ne ismerj meg senkit mert a végén elveszítheted!!Rád bízták a te védelmedre bízták!
2013. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!