Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy anyának...

Szerintetek egy anyának illik, szabad ugyanannyit eljárnia, ugyanannyi időt a hobbijára fordítania mint egy apának?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Közös gyerek, közös felügyelet, közös élet.
2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem szabad...ma már a nők is dolgoznak úgy mint a férfiak...emelett háztartást vezetnek.gyermeket nevelnek akkor miért ne járna ugyanannyi kikapcsolodás mint az apának..nem is értem
2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, amennyiben ez nem megy a családi élet, és a gyerekek rovására. De ez persze a férjre is vonatkozik.
2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy anyának és egy apának is az a dolga, hogy a lehető legtöbbet legyen a gyereke mellett, és közben tudjon kikapcsolódni is, hogy ne egy nyúzott, szerencsétlen, elhanyagolt vagy halálra dolgoztatott igáslónak nézzen ki. (Itt nem a szépségre gonodlok, hanem arra, hogy a mindig a gyerekén lógó, de mosolytalan, kelletlen anyánál sokkal jobb, ha heti egyszer-kétszer eljár valahova, de a maradék időben "élvezhető", mint anyuka.


Hogy ez az idő két embernél ugyanannyi-e, vagy különböző, arra nincs szabály. Van, aki heti 2 szabadprogramot igényel, van aki havi 1-et. Azt gondolom, hogy egy normális párkapcsolatban ki lehet alakítani azt a rendszert, ami mindkét félnek jó. És ha a félórákat kell számolni, hogy "te most ennyit voltál, akkor én islemegyek ennyire", az már rég nem párkapcsolat és rég nem család.

2013. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%
Ez az élethelyzettöl is függ. Pl ha szoptat, ne járjon el napokra kirándulni a gyerek nélkül.
2013. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
utolsó ez vicc volt ugye?láttál már szoptatos anyát aki inkább biliárdozni ment mint szoptasson?ne már...
2013. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már, egy mondatot nem tud helyesen leírni.......
2013. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, hiszen mégiscsak közösen vállalták a gyereket, és a nőnek is ugyanannyi joga van egy kapcsolatban lazítani.
2013. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Elvileg igen, persze. Csakhogy a gyakorlatban ez nemigen megy. Legalábbis nálunk nem, mert nincs annyi óra egy nap. Munka, mellette suliba is járok, 2 gyerek, akikkel foglalkozni kell, a háztartást is vezetni...el tudnék járni többet, csak akkor valamiről le kell mondani, a gyerekekkel öltött időről nem akarok. Nem tudom, mi illik, ezt családja válogatja szerintem.
2013. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, szabad, illik.

Az 5. válaszoló innen vette a példát, napokban volt egy kiírás, 8 hetes gyerekét hogyan szoktassa le a szopásról, mert anyósra bízná, mert neki most pihennie KELL pár napig, egy wellness szállodában.

Helyzetfüggő, de ha megoldható, nem megy senki rovására, akkor mind a két félnek jár a szabadidő, akár anya, akár apa az illető.

2013. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!