Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudok nevelőszülőkhöz...

Brigivagyok kérdése:

Hogy tudok nevelőszülőkhöz kerülni? (folyt. )

Figyelt kérdés

nagyon fontos lenne. mindjárt elmesélem, miért is. de nyugi NEM VAGYOK EGY NYÁVOGÓS KIS TAKNYOS, AKI SAJNÁLTATNI AKARJA MAGÁT. örülnék, ha normális válaszokat adnátok.


akkor kezdem:


az édesanyám rendszeresen bántalmaz, ver. a fizetése FELÉT ruhákra költi.( persze magának vásárolja ezeket.)kibírhatatlan, mindenbe beleköt, és agresszív. amúgy demenciás is. megvádol azzal, hogy lopok tőle. ( sokszor emiatt ver meg, -> NEM LOPOK TŐLE. )mindent, amit ő b*szott el, rám keni. tényleg MINDENT. nem érdekli, hogy tanulok, mit csinálok. azt sem kérdezi tőlem, ha hazajövök a suliból, h milyen volt. ettél ma valamit?.... nem törődik velem.

a nevelőfaterom fogdos, és veri anyám. agresszív. iszik. volt, hogy engem is majdnem megvert. lesz*r mindent. van, hogy nem fizet ki számlákat...


na a lényeg, hogy szerintem érthető módon nevelőszülőkhöz szeretnék menni, vagy nemtom, de semmi esetre sem akarom, hogy ez a két ember tönkretegye az ÉN életemet is. próbálkoztam már öngyilkossággal.... de nyugi nem fogom minden szenvedésemet elsorolni...:)



TÉNYLEG MIHAMARABB SZERETNÉK MÁSIK CSALÁDOT.


röviden ennyi. remélem nem fogsz arról filozofálgatni nekem, hogy biztos, hogy én is teszek ezért valamit. KAMASZ VAGYOK EMBER!! de nem hiszem, h attól h valaki kamasz, és nem rakja el a FÜZETÉT meg kell rugdosni.


a veréseknek NYOMAI IS VANNAK.


na. FONTOS LENNE, HA NORMÁLISAN VÁLASZOLNÁTOK.

a válaszokat előre is köszönöm!!


nagyon szeretnék normális körülmények között élni..



2013. máj. 14. 22:58
1 2 3
 1/25 omba ***** válasza:
100%

Szerintem az önkormányzathoz menjél, van ott valami gyámügyes ember.

Nem tudom, milyen megoldást talál, de hát ennél szinte minden jobb lehet.

2013. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az önkormányzathoz, ők elirányítanak a gyámhatóságra, családsegítőbe. Nem írod hány éves vagy, de kamasz, szóval a nevelőszülőről mondj le, ennyi idősebb nem fogadnak örökbe (vagyis ritka mint a fehér holló). Esélyesebb az intézet. Hány éves vagy?
2013. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
*idősen
2013. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
kezd orvossal látllet miatt. neki hivatalból is szólnia kell a hatóságnak. de az elején kérdezd meg gyereknek ingyenes e?
2013. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

15/l

orvos? :o

2013. máj. 14. 23:21
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidtől elvesz a gyámügy, csak intézetbe tud vinni. "Másik család"--- hát ezt felejtsd el! :D Naív elképzelés...


Lehet, anyukád meg kiírja: "A lányom olyan nagyszájú, mihamarabb szeretnék egy másik gyereket! Normális válaszolat légyszi!"


Bocs az iróniáért... :)


Na de komolyra fordítva a szót: ha komoly a bántalmazás, ha komoly a szexuális zaklatás, és szívesebben mennél intézetbe, akkor lépj. Orvos, gyámhivatal stb.

2013. máj. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
intézetbe meg nem akarok menni. nem vagyok raasszista vagy nemtom de.. kicsit sok ott a csoki, és sok olyan embert ismerek, aki intézetes.. hát...:/ nem egy szép hely.
2013. máj. 14. 23:22
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész orvoshoz hogy akarod bizonyitani a bántalmazást?
2013. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ebben igazad van sok ott a csoki és a durvaság. lehet hogy durvábbak mint anyád. kezedet törte el anyád? ott ez is megesik. és az a baj ha a hatóság lép ők nem nézik hogy hova kerülsz, lehet elvisznek s beleszólásod se lesz s rosszabb helyre kerülsz.

érdemes átgondolni.

de egy biztos: igazolás kell a bántalmazásról s ezt az igazolást orvos adja miután látta a nyomait.

a családvédő intézkedhet de annak a megállapitása hogy a verésnek látszó nyom verés e vagy más, ez az orvos szakterülete.

2013. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
58%
Én a rendőrséget ajánlom, ők szerintem mindent megoldanak. Egyébként ismerős a szitu, édesapám is alkoholista, szóval nem 1x, nem 2x kellett bevernem az orrát. (Ezt csak akkor ajánlom, ha képes vagy rá.) :)
2013. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!