Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hozhatnám helyre a...

Hogy hozhatnám helyre a kapcsolatomat a lányommal?

Figyelt kérdés

Ez egy picit hosszú lesz, viszont szükségem lenne egy kis segítségre.

A lányom 15 éves, kamasz korszakban van, viszont nem az a nagyon lázadó típus. Én az apja vagyok, a feleségem és az ő anyja 7 éve ment el azzal a kifogással, hogy nekem mindennél fontosabb a munka és nem boldog mellettem. A lány nálam maradt, mert az anyja szerint én jobb életet tudok biztosítani neki. A lány az anyjával keveset beszél, a válás óta csak kétszer találkoztak.

Én üzletember vagyok és tényleg nagyon leköt a munkám, kevés szabadidőm van. Azt hittem, hogy a lányommal minden rendben, vannak barátai, iskolába jár, jók a jegyei.

Múlthét pénteken megbeszéltük, hogy együtt vacsorázunk, mert valamit el akart nekem mondani, de aztán nekem közbe jött egy nagyon fontos dolog (tényleg nagyon fontos volt bármennyire is szerettem volna a lányommal lenni) így nem tudtam elmenni. Tegnap este volt nálunk egy kis party, sok üzlettársam és idegen ott volt, ahogy az szokott. Nem ez az első ilyen rendezvény nálunk és eddig úgy tűnt, a lányom nagyon is szereti őket. Ezen a rendezvényen este mindenki előtt be akartam jelenteni, hogy megvásároltam egy céget, aminek egy részét a lányomnak akartam adni, csakhogy ő is kicsit részese legyen az egésznek, és hogyha semmi nem jön neki össze, az akkor is ott van. Amint szóltam mindenki előtt a lányomnak, hogy az övé, ő azt mondta, hogy neki nem kell tőlem semmi, nem akar belefolyni az üzleti ügyeimbe, nem akar velem semmilyen kapcsolatot és hogy ha kicsit is érdekelne engem, hogy ő mit akar, akkor nem adnék neki semmi ilyesmit, mert nekem tudnom kéne, hogy őt ez nem érdekli. Ezt így mindenki előtt, majd elviharzott.

Azóta nem szól hozzám, ha itthon vagyok nem hajlandó kijönni a szobájából.

Egy részben igaza van, mert tényleg többet foglalkozok a munkámmal, mint vele, de csak érte teszem, azért, hogy meglegyen mindene, ha már anyja nincs.

Ma reggel is már korán elment, még csak el sem köszönt vagy ilyesmi.

Hogy hozhatnám ezt helyre?


2013. máj. 15. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Elöször is ezt a cég-társtulajodonosságot vele kellett volna elöre megbeszélni, nem idegenek elött jelenteni be. Igy ugyanis az a látszat, hogy a többiek elött akarsz felvágni, hogy milyen szuper apa vagy, másrészt neki az jött le, hoyg idöd nincs, ezért "pénzt" adsz.


A helyedben ma délutánra - amikorra hazajön - vennék ki szabadidöt, és megbeszélném vele. Elöször is kérj bocsánatot, hogy nem úgy sült el, ahogy tervezted. Másodszor gondold át, lehet, hogy NEKI tényleg komolyabb gondja van - amit meg akart beszélni veled, amikor elrohantál -, és arról kérdezd meg, megint elnézést kérve, hogy elözöleg nem tudtál idöt szakitani rá.


Ezen kivül a jövöben oldd meg valahogy, hogy amikor otthon vagy, akkor ne ugráltassanak a cégtöl, a lányod legalább olyan fontos, mint a munka.


Gondolom, tényleg rendes apa vagy, föként ha már ilyen régóta te neveled, de arra figyelj, hogy egy kamasznak nemcsak anyagi szükségletei vannak, sokkal kevésbé gond, ha valamit nem tudsz megvenni, mintha nincs idöd meghallgatni, ha baj van.

2013. máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Próbáld másképp (is) kimutatni, hogy mennyire szereted.

Neki szemmel láthatóan most nem az anyagiakra van a legnagyobb szükséges, hanem az idődre.

Az a cégvezető sikeres, aki megteheti, hogy kihúzza magát a feladatok elvégzése alól, mert nélküle is "működik a gépezet".

Amennyiben a jelenléted minden esetben nélkülözhetetlen, úgy kicsit gondold át, hogy minden pozícióban a megfelelő ember van-e. Képzed őket szükség szerint, tanítsd meg őket a hiányosságokra, és adj szabad kezet azoknak, akik egyedül is tudnak felelős döntést hozni.


Olyan nincs, hogy egy-két napra nem tudsz elszakadni még így is.

Tedd meg!

Menjetek el kettesben valahová, valami csendes helyre. Pl. a pünkösdi hosszú hétvége alatt egy faházba horgászni, bicikli túrázni, kirándulni, menjetek moziba vagy nézzetek DVD-t. Süssetek szalonnát, bográcsozzatok, tollasozzatok, vagy csak üljetek a napon. Ne egy méregdrága wellness hotelt keress, mivel nem az a lényeg, hogy az anyagiakat fitogtasd, hanem hogy kettesben legyetek.

Beszélgess vele: a barátokról, a suliról, pasikról úgy általában, az élet dolgairól, filmekről, zenéről, bármiről ami eszetekbe jut.

Idővel ki fog bukni az is, ami őt nyomasztja, és amiről beszélni akart veled.


Neki SZÜLŐRE van szüksége, és nem pénzre. (Nem gond, ha van, és mindent megkap, nem erről van szó. Hanem arról, hogy pont a legfontosabb dolgot nem kapja meg!)

Ebben a korban rengeteg kérdés, kétség, gond emészt egy kamaszlányt. Kell valaki, aki meghallgatja, segít neki, akire mindig számíthat, akiről tudja, hogy bármikor kisírhatja magát a vállán, aki ítélkezés nélkül elmondja a véleményét, és minden gondjával hozzá fordulhat.

Ez lennél TE: ha szánnál rá időt.


Így a sok pénzzel legfeljebb pótszereket keres: vásárolt hamis barátok, pasik, féktelen bulik, piálás, drogok.

A végén lesz egy sikeres céged, meg egy depressziós, boldogtalan, tönkrement életű lányod, aki hozzád se szól, vagy esetleg egyenesen gyűlöl, mert úgy érzi, nem szereted.


Gyerekekre hangolva: jó könyv. Az öt szeretetnyelvről szól.

Érdemes elolvasni, vagy legalább addig kézbe venni, amíg kideríted, hogy tudjátok kölcsönösen kifejezni a szeretetet egymás felé.

2013. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz lesz bepótolni az elmúlt éveket, de talán lehetséges. Fordíts rá időt! Nem a mennyiségen van a hangsúly, inkább a rendszerességen. Minden este egy 10-15 perc, amikor meghallgatod búját-baját, örömeit. Hétvégén egy közös biciklizés, cukrászda, színház... De abban az időben csak ő legyen, a telefont kapcsold ki!
2013. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Próbáld meg kissé elfogulatlanul, külső szemmel elolvasni a leveledet. A lányod mindennél többre értékelné, ha végre valaki úgy nyilvánítaná ki a szereteté iránta, hogy többet lenne vele, meghallgatná, a legnagyobb értéket, a szabadidejét áldozná rá minél többször. Ezt pénzzel, vagyonnal nem lehet megváltani, sőt ellenkezést vált ki, mint ahogy Te is tapasztaltad.


Mégis kitől várja el a szeretetet, a figyelmet, a törődést, ha nem Tőled ??? Hiszen az anyjától nem kaphatja meg.


Tipikus férfi hiba, hogy állandóan a munkán kattognak, éjt nappallá téve dolgoznak és még a szabadidőben is arról beszélnek, de nem veszik észre, hogy mellettük van valaki, aki arra vágyik, hogy meghallgassák, megsimogassák és fontosabbnak tartsák a munkánál. Megértem, valamiből meg kell élni és egy férfinek fontos, hogy sikeres legyen. De egy nő másra is vágyik. Légy vele minél többet, hallgasd meg, ha beszélgetni akar, menjetek el kettesben, hogy megnyíljon előtted. Talán most még nincs veszve semmi.


Semmi nem fontosabb, mint az emberi kapcsolatok milyensége és főleg az, hogy a szeretteink boldogok, elégedettek legyenek. Sok sikert.

2013. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

"nem akar belefolyni az üzleti ügyeimbe, nem akar velem semmilyen kapcsolatot és hogy ha kicsit is érdekelne engem, hogy ő mit akar, akkor nem adnék neki semmi ilyesmit, mert nekem tudnom kéne, hogy őt ez nem érdekli."


-értelmes, érző lélek, kiskamasz, aki a szerető édesanyát nélkülözte. (hasonló voltam, csak nekem elhunyt az Édes)

Most tart a világ felfedezésében a legérzékenyebb időszakban. Fontos lenne, hogy valamilyen kifejezés formában gyakorolja magát - nagyon jó önismereti a színjátszó, dráma foglalkozás, de figyeld, mihez van kedve: rajzolni? zenélni? énekelni? Később kataklizmaszerű összeomlás követheti, ha nincs meg az érzékenységének megfelelő technikai felkészültség hogy KIFEJEZZE, amit a megismert!

Nem tudom, vissza tudsz-e emlékezni magadra, milyen voltál ennyi idősen? Ilyenkor a "cég, hivatal, pénz, haszon" teljesen érdektelen sőt ismeretlen, inkább mint fenyegető rém a jövőre nézve.

Mert mennyire érdekes minden a világban!!

Ilyenkor a nagy metafizikai kérdések merülnek fel az ifjú lélekben: Ki vagyok én? Ki a másik ember? Miért vagyok itt? Mi a szó? A beszéd? Az élet A halál? Magamból indulok ki: rajzoltam, és csak verseket olvastam (és írtam) - mert a versekben hallottam vissza legalább kérdések, költő KÉPEK formájában azokat, melyek bennem felmerültek.


Ha együtt tudtok lenni, csendben, nyugalomban(telefon nélkül, mint fentebb nagyon jól írta valaki) próbáld meghallani az őt foglalkoztató metafizikai kérdéseket. Ne faggasd- ezek nehezek, felismerés-szerűek már maguk a kérdések - és nem lehet "csak úgy" válaszolni - maguk a kérdések a fontosak és hordozzák a választ.

2013. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sok mindent nem tudunk rolatok, ami segitene egy megalapozott vélemény/tanács kialakitásához. Kik vannak még a családban, közvetlen környezetben? Velük kinek, milyen a kapcsolata?
2013. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Vátoztatni kell a hozzáállásodon! Éreztetni kell a lányoddal, hogy neked ő a legfontosabb, és ő az első. Ki kell kérni a véleményét, és meghallgani a problémáit. Rád van szüksége, nem a pénzre. A szereteted, a törődésed kell, és sok türelem. Csak te vagy neki, másra nem számíthat. Ha most kamaszkorban elvadul tőled, nem biztos, hogy helyre tudod hozni.
2013. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

A helyzet az én meglátásomban az, hogy 15 év nemtörődömségét nem tudod helyrehozni néhány kedves gesztussal. Az érzelmi élet hiánya, a család hiánya nem pótolható dolog. Az édesanya elment emiatt, szerintem ezt bárki meg tudja érteni, aki élt már olyan férfi mellett, aki a munkáját a családja elé helyezte. Egy munkamániással nem lehet élni, mert nem vesz részt a család dolgaiban. Állandóan mással van elfoglalva, ahogyan írod is. Mégis miért akarna valaki így élni? A pénz miatt? A pénz csak addig fontos, amíg valaki nem nyomorog, de ha a normál szükségletek megvannak, onnantól már édeskevés. Kit érdekel egy darab cég, ha az apám nem is ismer engem, és nem is akar megismerni, mert éppen valaki sokkal fontosabbal tárgyal? Bizony, ezt mutatja a dolog: az a másik ember sokkal fontosabb nálam, apa még arra sem képes, hogy a számomra fontos dolgokat meghallgassa. Inkább hajtja a pénzt.

Őszintén mondom, hogy egy ilyen törést nem lehet helyrehozni. Az én apámnak is mindig fontosabb volt a munkája, mindig kimaradtak az apa-fia beszélgetések. Ma tartjuk a kapcsolatot, nagyjából kéthavonta találkozunk, de ebben ki is merül. Közös témánk sincsen. Pénzzel akarja a mi kapcsolatunkat is helyrehozni, és hiába mondom neki el ezredszer is, nem érti meg sosem, hogy pont a pénz az oka mindannak, ami velünk történt. Nem kell az a rohdt pénz, mert egy őszinte apai beszélgetést többre tartottam volna, mint az egész vagyonát.


Nem sok értelme van annak ha leírom, hogy mit is kellene tenned, mert nem fogod megtenni sosem. Sajnos ismerem a gondolkodásodat. A döntést meghoztad évekkel ezelőtt, még ha ez azzal is jár majd, hogy a lányod később csak a temetésedre megy el.

2013. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Több ilyet ismerek a környezetemben. Ezt már elrontottad. Egy újabb apa aki a lánya szeretetét pénzel akarja megszerezni. Nemtűnsz rossz embernek, sőt, látszik hogy tényleg a lányodért teszed. Csak nemtudod hogy mi kell egy gyereknek és hogy kell kinéznie egy szülő-gyerek kapcsolatnak. Ezért sajnos rossz apa vagy, és hamár a lányod 15 éves akkor ezen változtatni már nemsok esély van(ahogy látom a tapasztalatokat). De azért sok sikert.
2013. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
73%
Én pont a lányod cipőjében járok! Édesapám üzletember. Jó ember, szeret engem tudom, de ez a tudat sajnos nekem nem igazán elég! Jobban esne az, ha hazajön egy üzleti útról nem egy ajándékkal próbálja a távol töltött időt pótolni, hanem mondjuk felveti, hogy csinálhatnánk egy közös vagy akár családi programot, ami nem abból áll, hogy elmegyünk, ő folyton a telefonját vizslatja, látszik rajta, hogy feszült, mert nem tudja azt csinálni amit szeret: DOLGOZNI! Teljes mértékben tisztelem őt! Megteremtett mindent amire csak szükségem van, de viszont azt nem hiszem el, hogy nincs lehetősége rá, hogy legalább hónaponta egy fél napot velem töltene, beszélgetnénk, vagy nem is muszáj beszélgetni (de azért jó volna...) elég lenne az is, hogy látnám rajta, hogy az együtt töltött időt ő is annyira élvezi, mint én! Írták sokan, hogy tölts együtt (ne haragudj, hogy tegezlek, de szerintem ez így emberibb) időt a lányoddal. Igen, de viszont ezt úgy tedd meg, hogy ne azt érezze, csak kényszerből, és csak azért, hogy megnyugodjon a kicsi kis szíve! Tudom, nehéz kiszakadni a munkából, főleg egy üzletembernek, állandóan készenlétben állás, sok odafigyelés, pontosság, ezért is gondolom, hogy elsősorban az lenne a megoldás, ha te saját magadban egy kicsit elkezdenél rendszerezni, és egy olyan életstílust felvenni amiben több időd van a lányodra, és ha ez meg van, akkor tényleg örömmel, és nem kényszer szülte érzettel fogtok együtt "lógni". Sajnos az én apukám teljesen munka mániás, a munka az élete,majdnem 20 éve az "üzlet világában" él. Látom rajta, hogy akarja azt, hogy ő is jól tudja érezni magát a hétköznapokban velem, és édesanyámmal, és én pedig teljesen megértem azt, és díjazom, hogy legalább próbálkozik, de ott van azért az is, hogy nem tud túlzottan jól esni az embernek! Főleg, ha valaki tinikorban van, és a saját nemével szeretné legszívesebben megbeszélni, vagy legalábbis (szerintem) könnyebb lenne, de nincs rá lehetősége, már az is elég lohasztó érzés lehet, hogy el kell magát szánnia, hogy a női ügyekről az apjával kell beszélnie, de még vele sem tud! Ha én lennék a lányod helyzetében, nagyon elkeserítene az, hogy látnám, hogy otthon, amikor üzleti vacsorát tartasz mennyire jól érzed magad, viszont velem, 2esben pedig nincs lehetőség rá! Gondolom egyfajta féltékenység is közrejátszhatott abban, ahogyan kiviharzott! Ezek az én saját tapasztalataim, azért írtam le, hogy hátha neked tud segíteni, de nem feltétlen vannak a lányodnál így a dolgok! A leges-legfontosabb az, hogy mihamarabb ülj le, és beszélj vele! Érezhesse azt, hogy, ha már az anyjára nem számíthat, rád annál inkább! Pl.: ez is elég szörnyű érzés! Nálunk annyiból szerencsésebb a helyzet, hogy édesanyám adta azt a pluszt, amit apumnak kellett volna! Nálatok sajnos pedig neked kéne azt a pluszt, amit az anyja nem ad meg! Itthon beszélgettem erről, már több, mint 4 éve én is az apukámmal, ő azt ígérte, hogy próbál változni, de, ha vacsoránál csörren a telefon akkor ő megy, mind a mai napig.
2013. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!