Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akit a...

Van itt olyan ember, akit a szülei egyetemre szántak, de ő nem akarta? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Hagytad magad belekényszeríteni, vagy mentél a saját célod után? Végül boldog lettél? Később a szülők belátták, hogy neked így a jó, vagy legalább elfogadták a döntésed?
2013. máj. 15. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Be is jutottam, felvettek, de én nem jártam be, így hamar ki is estem. Utólag már megbántam, mert így most nehezebb az életem anyagi szempontból. Boldog vagyok, mert családom van, de ha utólag dönthetnék, inkább elvégezném az egyetemet.
2013. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felvettek, de rájöttem, hogy nem érdekel.

Mivel felnőtt voltam, fogtam kiiratkoztam. Mindenki sápítozott, hogy "Úristem, mihez kezdesz majd?!" én meg csak annyit mondtam, hogy azt fogom csinálni, amit minden normális ember: elmegyek dolgozni. Nem hitték, hogy menni fog nekem :)

Jó kis pozitív csalódást okoztam, amikor bejutottam egy elég nagy céghez, informatikusként. Azóta is ott dolgozom, megbecsülnek és a magyar átlagnál jobban keresek. Vannak diplomás kollégáim, de ugyan azon a szinten vagyunk bérezés szempontjából.

2013. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, boldog vagyok.

Most már a szüleim is belátták, hogy nem döntöttem rosszul.

2013. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nálam pont fordítva volt. Én akartam menni, de visszatartottak... Egyszerű, falusi emberek, ők sem jártak egyetemre. Nem támogattak semmiben, egyedül, szülői támogatás nélkül meg tudtam volna egyetemre menni, mégha később dolgoztam is volna. Az volt a mániájuk, hogy szakmám legyen. Lett belőlem ruhabolti eladó... Sosem bocsátom meg nekik.
2013. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én,engem is egyetemre szántak,én meg szartam bele az egész tanulásba,és lett belőlem egy senki. Sose bocsátom meg magamnak se,meg nekik se,hogy nem fogtak szigorúbban.
2013. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!