Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirúgnak egy munkahelyről,...

Ha kirúgnak egy munkahelyről, mert mondjuk nem bírt a főnök, vagy esetleg hibázik az ember, vége a karrierjének?

Figyelt kérdés

Vagy utána hova fog kelleni? Nincs referencia, vagy felhívják a régi céget...vagy jön a "miért rúgták ki" kérdés.


Mit lehet ilyenkor tenni? Mehet az ember a híd alá?


2013. febr. 8. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán hívják fel a régi céget
2013. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fegyelmivel rúgtak ki?
2013. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem rúgtak ki, nincs róla szó, csak mostanában napi 10-11 órát nyomok mert 3ember munkáját végzem és ilyenkor elkerülhetetlen a hiba. viszont kaptunk egy új főnököt aki egy állat és félek hogy nem lesz jó vége... sajnos ez van ha az ember túl van terhelve. Félek hogy az idegtől egyszer olyat hibázok, hogy azt mondják helló.
2013. febr. 8. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd így: amíg tényleg elvégzed 3 ember munkáját, hülyék lennének elküldeni!
2013. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. De tegyük fel el küldenek, akkor onnan hogyan tovább? hogy bizonyítom ma következő helyen hogy alkalmas vagyok?
2013. febr. 8. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az interjún esetleg megkérdezhetik, hogy mi történt az előző munkahelyeden, ott fogalmazhatsz úgy, hogy 'azért jöttem el, mert...', még akkor is, ha ők küldtek el, nem hiszem, hogy ellenőriznék.


Ne aggódj, ez már nem az a rendszer, az ember nem válik számkivetetté egy kirúgástól. Engem pl. azért 'rúgtak ki', mert nem akartam félpénzért dolgozni. Magamtól is eljöttem volna, nem bánkódom miatta :)

2013. febr. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Ne görcsölj! Ez a legfontosabb. Ha folyamatosan attól tartasz, hogy el fognak küldeni, és hibázni fogsz, be fog következni. Az egészséged pedig mindenképpen kárát látja. Ne görcsölj, mert nem érdemes. Ha mégis megtörténik, és elküldenek, akkor majd keresel egy másik munkát. Nem egyszerű, de nem lehet úgy élni, hogy akkor mi lesz....? Csak lazán, öntudatosan, és jókedvűen!
2013. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak azért mert egy hónapja új munkahelyen dolgozom (magamtól jöttem el a másik helyről, mert ott voltam 3 évet és elég volt, plusz leáldozóban van annak a helynek) és az új főnökasszonyom egy állat... a tapasztalatomnak és a két nyelvtudásomnak köszönhetően, elég sok mindent rám pakolt, csinálom is ezerrel, a többiek szerint ügyes vagyok, de neki semmi nem elég jó...

Szerintem tuti keres majd okot, hogy kirúgjon, mert itt csak a nyugdíjas kolléganőim maradtak meg, minden fiatalt kirúgott. Mondta is, hogy nem bízik meg senkiben és már annyi embert tanított be, hogy engem nem fognak és kérdezzek, ha van valami...


Attól félek, ha kirúg nem kellek majd sehova...

2013. ápr. 18. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó vagy a szakmádban, kelleni fogsz, ne aggódj.


Ha van még időd és energiád, annyit tehetsz, hogy már most elkezdesz új munka után nézelődni, lightosan pályázgatni, mert ennek is van valamennyi átfutási ideje. Nekem pl. 1 hónap után kezdtek el beesni az első interjús lehetőségek, de most már elég sűrű, van, hogy egy nap 2-re is elmegyek.

2013. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!