Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz apa-lánya kapcsolat....

Rossz apa-lánya kapcsolat. Hogy lehet kibírni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Nem feltétlen tanácsot keresek, mert rengeteg mindent kipróbáltam és már nem hiszem, hogy létezik megoldás, csak arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan tudja elviselni.


20 éves vagyok, mivel óvodás korom óta úgy neveltek, hogy mindenképpen egyetemre kell járnom, jelenleg ezt teszem. Állásinterjúkra járok, tapasztalat és időhiány miatt azonban már hosszú ideje sikertelenül. Tisztában vagyok vele, hogy egyetem mellett részmunkaidős fizetésből sem tudnék elköltözni (pedig nyilván ezt kéne), de legalább ennyivel is függetlenebb lehetnék és nem kéne szó szerint az apám kenyerét ennem. De lényegtelen, ez még folyamatban van, nem adom fel.


Tényként kezelem viszont,hogy még egy darabig itt kell a családommal élnem, amivel nem lenne gond, ha apám nem olyan lenne, amilyen. (Szeretnék függetlenedni, az egyetemet nem engednék, hogy félbehagyjam, de rendesen csinálni az egyetemet és annyit keresni, hogy el tudjak költözni lehetetlen egyszerűen, ezt kérlek ne is vitassátok, csak hozzátartozik a sztorihoz.) 9-10 éves korom óta rettegtem tőle, mivel végignéztem ahogy elkésve egy ünnepi szűkcsaládi vacsoráról, részegen verni kezdi anyámat, mert nem vártuk meg apámat az evéssel. Azóta a félelmemet leküzdöttem, de nem tudok rá apaként tekinteni. 2-3 havonta sorozatosan jönnek az idiótaságai: anyám verésével már leállt szerencsére, de azóta tökélyre fejlesztette a lelki terrorizálást. Én vagyok a fekete bárány a szemében, bármi, amit elképzelek hibás, hülyeség, csak az ő gondolatai elfogadhatók, kritizálja még azt is, ahogy kinézek, utál, mert bebeszélte magának, hogy én tettem tönre az anyámmal való kapcsolatát (állítólag azért veszekednek 80%-ban, mert mindketten másképp akartak engem nevelni). Nem segít itthon anyámnak semmit, nem alkoholista, de heti szinten párszor eljár inni a haverjaival, amikkel nem lenne baj, ha nem zaklatna minket miután hazaért a ... részeg agymenéseivel, ráadásul hétköznap késő este. Sérteget, üvöltözik (ami mivel egy termetes férfi, baromi ijesztő), a saját szabályai szerint kell játszani az ő házában, amiket nagyon igyekszem betartani, ha valamiben hibázok megy az üvöltözés. 9 évesen, mikor nem akartam engedni, hogy anyámat bántsa, hozzámvágott egy bőröndöt, hogy azonnal takarodjak otthonról, ez azóta is többször megtörtént, de mikor jó időszaka van és mesélnék arról, hogy örülnék, ha el tudnék költözni teljesen értetlenül áll előttem "miért, neked nem jó itt"?

Felfordul a gyomrom tőle, hogy neki tényleg nem lehet semmiben sem ellent mondani, de nem kell csak nagy dolgokra gondolni, elég annyi, hogy megkérdez valami kézzel fogható tudásról (pl. meséljek neki valamit arról, amit a kezemben tartott tankönyvben olvasok, elmondom és megcáfolja "az nem úgy van"). És ez a hozzáállása mindenhez, iszonyat sokat üvöltöztünk egymással egy időben, mert nem akartam hagyni hogy így elnyomjon. Ez sem vált be. Az sem vált be, mikor ráhagyni próbáltam, mert üvöltözött, hogy válaszoljak. Kritizál, megsért, szólok neki, hogy ezt ne csinálja már - ne oktassam ki. Volt egy olyan időszaka, mikor azért bántott (lelkileg) folyton, mert a személyiségem volt szerinte elfogadhatatlan, nem olyanná váltam mint ő, amiért.. hát anélkül, hogy lehetne káromkodni nehéz érzékeltetni, de gyenge, rossz és stb. embernek titulált.


Elég sok mindent kipróbáltam már, de alig várom, hogy soha többet ne kelljen látnom igazság szerint. Csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami tipp, hogy ezeket hogy lehetne magamban rendesen lerendezni.. Félek néha, hogy becsavarodok tőle, mert egyszerűen ép ésszel nem lehet felfogni, amiket művel.


(Érdekességként, vannak testvéreim, kisebbek és nem is tudják milyen szerencsések.. ugye 8-9 éves korom óta én vagyok itthon a boxzsák, őket sosem piszkálja.)



2013. máj. 15. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Na,az én apám ugyan ilyen.Annyi a különbség,hogy ő minket is megvert mikor olyanja volt.Ő is iszik.Részegen még bunkóbb.Lelkileg terrorizál minket,állandóan üvölt,ő is ijesztő ,100 kilós meglett ember.

Utálom őt tiszta szivemből.Hál istennek én már 2 éve elköltöztem otthonról,azóta nem is járok haza.Anyával találkozom rendszeresen,őt imádom. :)

Hogy lehet kibírni?Nem tudom...fogalmam sincs hogy nekem hogy sikerült...Minden nap rettegés volt,főleg ha ivott.

Lelkileg sose fogom magam ezen túltenni.Gondoltam már arra is,hogy felkeresek egy pszichológust,hátha segít...

Kitartást neked!!!

24/L

2013. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Felnőtt ember vagy, költözz el, vagy viseld el. Nekem ne mond, hogy egyetem mellett nem lehet megélni, mert én kőkeményen így nyomtam végig az 5 évet. Nem volt könnyű, de vállaltam, mert én sem bírtam otthon maradni. az meg amúgy miért izgat, hogy nem engedik abbahagyni a sulit, ha te abba akarod?? Számít egy ilyen ember véleménye?

Ha nem bírod ezt, lépjél. Ha nem mered ezt megtenni, akkor viseld ezt el...

2013. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
20 évesen inkább megfelelö párt kellene találnod magadnak, aki (azonkivül, hogy jo társad) megfelelö anyagiakkal is rendekezik, hogy hozzáköltözz és élj boldogan.
2013. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első köszönöm, hogy leírtad:) remélem fel tudod dolgozni:)
2013. máj. 15. 12:22
 5/10 A kérdező kommentje:
12:17 ne haragudj, értem a logikát abban amit írtál, de nem vagyok az a fajta, aki párkeresésnél a másik pénztárcáját fogja nézni..
2013. máj. 15. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: nem muszáj albérletbe menni, én pl. a kollégiumért 9000ft-ot fizettem cakumpakk egy hónapban. Plusz ott főztem olcsó kajákat, meghúztam magag, de még bulizni is eljártam néha. Olyan 40ezerből kijöttem, és még maradt is: 20.000 volt az ösztöndíjam, mert jól tanultam, 23.000 volt a szoc.tám, mert önellátó voltam, Tescoban dolgoztam, meg egyéb diákmunkák hébe-hóba, összeejött belőle 30-40 körül egy hónapban.
2013. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

12:11 Csernus látom mély nyomokat hagy az emberekben..:) azért köszönöm, hogy reagáltál, ösztönzésnek jó, de ..

1 - nem írtam, hogy abba akarom hagyni az egyetemet. Ez inkább arról szól, hogy HA találnék olyan állást helyette, amivel el tudom kezdeni az önálló életem, abbahagynám, mert nem jó itthon. De nem tehetem meg fordított sorrendben: előbb kéne a munka ahhoz, hogy ha úgy adódik, el tudjak kb. menekülni itthonról, miután megtudják, hogy abbahagytam a sulit.

2. Lehet, hogy amikor te voltál ebben az élethelyzetben nehéz volt (ez biztos, nem vitatom), de a múlt időből azt feltételezem, hogy nem most volt... Amíg itthon vagyok, fennáll ez a nyomás, hogy az egyetemet jól kell csinálnom, e mellé meg nehéz munkát találni. Tapasztalatlanul, kezdőként, kevés szabadidővel.

Diákmunkák ezrei vannak, csak reggel 8-tól este 5-ig, részmunkaidők szakmai tapasztalathoz vannak kötve, stbstb..

2013. máj. 15. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 vok. Mégsem érted a logikámat. Nem azt mondtam, hogy péntárca alapján keress társat, bár -akár tetszik, akár nem- az is lehet egy tényezö, hanem a lényege: 20 évesen ne az elmult 12 év sérelmein gondolkodj, hanem a következö 12....50éveden.
2013. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig máshogy nem tudsz szabadulni, minthogy legalább annyi időre félbehagyod az egyetemet, amíg összeszedsz egy kis rávalót. Nincsenek barátaid, akikkel közös albérletbe költözhetnétek?
2013. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mostmár bírd ki azt a pár evet és vegezd el az egyetemet. Utána sokkal jobb lesz. Keress inkább külföldi ösztöndíjat! Tanulj könyvtárban, hogy minél kevesebbet légy otthon.
2013. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!