Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyen a barátom ha...

Mit tegyen a barátom ha otthon kikészítik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem az ő nevében mert ő nem meri leirni. A problémája hogy otthon ő az a boxzsák akit ütnek. Vagyis állandóan piszkálják mindennel, megszabnak olyan dolgokat neki ami az egyén dolga lenne. Például ők döntik el minek tanul és hogy tanul. Ő még nem tudja mi akar lenni de ráerőszakolták a 6 osztályos gimnáziumot ha birja ha nem. A bátyja az igazi baja ő szerinte. Ő is elment egy ilyen gimnáziumba és irdatlanul tahó lett és beképzelt. A szobájuk egybe van nyitva ezért áthallatszanak egymáshoz. Ha a bátyja énekel vagy zajong az őt nem zavarja de ha ő csak zenét akar hallgatni halkan már idegbeteg lesz. Lekezlei, lenézi, szekálja. A bátyja programozó akar lenni ezért a családi gépeken alakitotta ki a saját szerverét amivel kvázi ellenőrzése alatt tartja mit tesznek. De ez csak a barátom ellen irányul. Ezért irok én most mert ő fél hogy kiderülne hogy irt. Az anyja nem segit neki sőt csak a nagyobbik gyerekét pátyolgatja őt meg leszarja. Nem engedi el otthonról 10 m-t se csak iskolába, megszabja mi lehet és mi nem, fenyegeti hogy elküldi az apjához aki alkoholista és gyógyszerezik. Őt nem is szereti. Kétségbe van esve, kikészül hogy bármit szól őt piszkálják és ő nem tehet semmit. Barátai nem mehetnek át hozzá csak néha őt sem engedik át senkivel sehova mert az anyja már betegesen félti attól is hogy utcára lépjen. Fürdeni se fürödhet úgy hogy ne legyen otthon senki mert mi van ha elesik vagy akármi.Így leírva nem tudtam jól elmondani, mert nem is ismerek minden részletet. Van valami tanácsotok a számára? Megköszönném és ő is!

2013. máj. 13. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2013. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
13 a hatosztályos gimnáziumból gondolom lejött
2013. máj. 13. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Huh hát én nagyon sajnálom a gyereket...bátyja hány éves? Csak azért kérdezem mert ha idős akkor lehet el költözik .Tulajdonképpen az anyja vagy a bátyja kényszeríti neki ezt a sulit meg a többit? Őszintén , szerintem a bátyja igazán szedhetne nyugtatót...Még az a kérdésem lenne hogy ha megmondja az anyjának hogy pl nem abba a suliba akar menni , ő erre mit reagálna? Lehet hogy az anyjával is ezt csinálták és ezért ilyen?Nem tudom, de kitartás neki, ott vagy te neki szóval mégis van aki megérti, vidítsd fel hogy legalább a suliba jó kedve legyen.
2013. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Vannak még ilyen szülők , tudom milyen érzés , ha az anyukád mindentől csak félt. és most nem elszomoritani akarlak, de nem is fog megváltozni , mig el nem költözöl.
2013. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm és ő is köszöni a válaszokat!
2013. máj. 16. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!