Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megsértődtek a rokonok, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsértődtek a rokonok, mert nem mindenkit hívtunk meg az esküvőnkre, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Ősszel fogunk összeházasodni a párommal, és egy kis, hangulatos esküvőt szeretnénk. Ezért egy kis helyet választottunk ki, fix befogadóhellyel. Ez volt a leginkább hozzánk illő hely. Mindketten kis esküvőről álmodtunk, a kapcsolatunkhoz is ez illene inkább. Nem is akartuk a teljes rokonságot meghívni. Ebből lett a baj, néhány rokon bejelentette, hogy ha xy nem jön el, akkor ők sem, és azóta próbálják (részben sikerrel) a többieket is lebeszélni a megjelenésről. Ti mit tennétek?

2013. ápr. 29. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Tudod mit tennék? Két tanúsat, esetleg apu anyu, testvérek és szeva... Csak mond nekik nyugodtan, hogy ők vannak te érted most, nem pedig te ő értük
2013. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
97%
Semmit nem tennék.Ha nem akarnak jönni,akkor ne is jöjjenek.Meg sem érdemelték hogy meghívtátok őket.
2013. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
ilyet még nem is halloottam, h a násznép presszionálja az ifjú árt. én nem hagynám. inkább venném még kisebbre, mint hogy az erőszak hatására bővítsek. nem is értem, hogyan gondolják...
2013. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Mi is csak a legszűkebb családot hívtuk meg, eleve így is akartuk és a létszámnak is gátat kellett valahol szabni anyagi okok miatt, és a távoli rokonságból volt egy-kettő, aki ezen megsértődött. De a meghívottak közül senki nem bojkottálta az esküvőt.

Én a helyetekben azt csinálnám, hogy ha vannak olyan rokonok, akik nem akarnak jönni, ne jöjjenek, legyen még kisebb létszámú az esküvőtök tényleg csak a legközelebbi családdal, esetleg meghívhattok még egy-két igazi jó barátot, ha van ilyen.

2013. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
94%

Szerencsére Ti döntötök nem pedig a nem túl szimpi rokonok.

Ha eljönnének az esküvőtökre ott is ilyen hagulatot teremtenének. Gondolom erre nincs szükségetek e jeles napon. A fiamék is úgy házasodtak, hogy csak mi szülők voltunk jelen. Mindenkinek azt mondták számukra ez túl belsőséges ünnep, aki meg megsértődött azzal amúgy sem lett volna jókapcsolatuk. Egyébként szívből Gratulálok!:)

2013. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Sosem értettem, mit verik magukat mindig az emberek, egy esküvőért. Én örülök ha nem hívnak, nem kell menni sehova, megmarad a pénzem, és nem is kell jópofizni, ahol nem akarok. Én nem szoktam megsértődni, sőt azon imádkozok, hogy meg ne hívjanak. :)
2013. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
akkor most gondolkodj el azon, hogy aki képes ez miatt nem menni, lebeszélni a másikat, és aki képes hagyni ilyen indokkal, hogy lebeszéljék, azt vajon komolyan ott szeretnéd-e látni életed legszebb napján
2013. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Figyu, én a helyetekben inkább örülnék...Most biztosan nagyon rosszul esik, de ahogy az előttem szólók is írták, így legalább megtudjátok, kik azok, akiknek igazán számítotok. Hosszú távon megéri, mert most egy füst alatt megszabadultok azoktól, akikre kár az időt, pénzt, energiát pazarolni a jövőben családi összejövetelek fedőnév alatt. Csak az marad, aki őszintén a "családotoknak" tarja magát :) Jobb így, mint évek múlva is művigyorral, meg keserű szájízzel vinni annak a büdös vénasszonynak a szülinapi ajándékot, vagy az unokája ballagására készülni, mikor jobb dolgotok is lenne stb...Ezzel csak nyertek :)
2013. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Ez így van. Legalább kiderül ki az igazi családtag. Ha valaki lemondja, mert rábeszélte az, akit nem hívtatok meg, az meg se érdemli, hogy elmenjen, örülj, hogy nem ment.
2013. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. A ti napotok, a ti döntésetek, a ti életetek. Aki megsértődik, az megsértődik, nem kell vele foglalkozni, és azzal sem, akit "bosszúból" le akarnak beszélni arról, hogy ő sem menjen. Aki ezt teszi, az csak ünneprontó lehet. Azt pedig minek meghívni?
2013. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!