Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Engedjek a páromna...

Mit tegyek? Engedjek a páromnak, vagy ragaszkodjak a dolgaimhoz?

Figyelt kérdés

A párommal most tervezzük az összeköltözést.

Amióta édesapám elhunyt, anyukám nehezebben él meg. Ezért minden hónap elején elmegyek vele bevásárolni élelmiszereket 10-15e ft-ért.


Párom szeretné, hogy ha összeköltözünk akkor többet ne segítsek anyukámmal.


Most én egyedül tartom fent azt az albérletet amiben együtt élnénk, szóval emiatt neki nem kell "eltartania" engem.


Mit gondoltok? Ti mit tennétek?


2013. máj. 15. 17:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen anyukámat támogatnám, majd elgondolkodnék, hogy milyen emberrel akarok összeköltözni.
2013. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én segítenék továbbra is.
2013. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak élnek a szülei?


Ha nincs különösebb oka (pl. anyukád alkoholista és állandóan vert téged), hanem csak smucig/irigy, akkor el kell gondolkozni azon, hogy összeköltözz-e vele.

2013. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég önző a párod. Biztos ilyen emberrel szeretnél összeköltözni??? Mégis mit képzel magáról?
2013. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Tisztáznám a párommal, hogy az albérlet kiadásai felesbe menjenek, és anyukámat továbbra is támogatnám. Nehogy már ő ossza be a fizudat, amiért te gürizel meg, az meg milyen dolog már, hogy ne támogasd anyukádat, ha megérdemli és te meg is teheted? Össze se költöznék egy ilyennel.
2013. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám cserben édesanyámat. Elgondolkodnék rajta, hogy miért kérne ilyet tőlem a párom, és hogy valóban össze kellene-e így költöznünk.
2013. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon csúnya dolog volt tőle!! Nyugodt szívvel nézné, hogy anyukád éhezik???? (jó tudom ez talán túlzás)
2013. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg minden csekket be tudtok fizetni, tudtok élelmet vásárolni és marad még pénzetek másra is (pl. hirtelen jött kiadások, gyógyszerek), és még anyukádat is tudod támogatni, addig semmi köze hozzá, hogy segítesz anyukádnak.
2013. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én lefújnám az összeköltözést.


Egyrészt emberileg számomra elfogadhatatlan amit kér, másrészt előrevetíti az együttélés alapjait, ahol neked nem sok szavad lenne, ha rajta múlik. Utána még mit fog megtiltani, beszabályozni neked?

Biztos vagy benne, hogy fizetné is az albi felét, vagy valamilyen ürüggyel kibújna alóla, aztán meg nem tudod kipaterolni.

2013. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha anyukád rászorul, te pedig megengedheted magadnak, akkor ez egy rohadt önző kérés.


Más lenne a helyzet persze, ha ti is szűkölködnétek, de így nem értem a problémáját.


Az albérleti díjba azért majd beszáll meg a rezsibe, vagy azt is fizesd csak te?


Ne haragudj, de ilyen bunkót kihajítanék a fenébe. Amíg van rá lehetőség és az illető családtag rászorul, eszembe nem jutna azt mondani a páromnak, hogy ne adjon. A saját édesanyja, basszus. Jézusom, ez valami gusztustalan.

2013. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!