Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjek a férjemnek, vagy...

Engedjek a férjemnek, vagy ragaszkodjak a megbeszéltekhez?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hónapos, 1 hónapja elkezdtem tornászni. Reggel kelek 5-kor, lefejem a reggeli tejet és megyek 6-ra. Fél 8-kor találkozunk a villamosnál, párom megy dolgozni én pedig a babával haza. mindezt heti 3x.

Most azt mondta, hogy ez neki sok, neki ez így nem jó. A lányunk f7-7 között kel, át kell pelenkázni, felöltöztetni, megetetni a lefejt tejjel és babakocsiban tolni 15 percet.


Azt szeretné, ha délután-este járnék, amikor ő hazaér, vagy (szerintem minden nap) áthívja az anyukáját. De én akkor már elég fáradt vagyok, nem tudnám rávenni magam.


Elég sokat piszkált a túlsúlyom miatt, ráadásul sajnos a szoptatás alatt is híztam, pedig a legtöbben fogynak. Tudom, hogy mennem kéne, ő is tudja és akarja, de nem akar benne támogatni :-(


Ti mit tennétek?


2012. jún. 26. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
64%

Hát én nem "terhelném" ezzel reggel meló előtt a férjem. Délután mennék, főleg hogy ő is ezt ajánlotta fel.

Szerintem támogat, mert fel ajánlotta a délutánt, hogy vigyáz a kicsire én meg értem hogy reggel ez sok Neki.

2012. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
69%
Ha megoldható neked a délután is, akkor inkább menj akkor.
2012. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:
Eredetileg ő kérte így, mert ha délután nem vagyok itt akkor az esti fürdetés az övé. De most ezt úgy oldja majd meg, hogy áthívja az anyját.
2012. jún. 26. 12:34
 4/83 A kérdező kommentje:
Elvileg megoldható, gyakorlatilag nem hiszem hogy olyan fáradtan majd ráveszem magam.
2012. jún. 26. 12:36
 5/83 anonim ***** válasza:
80%

szerintem:

minek kelsz ötkor, nem lennél du.-ra fáradt, ha nem kellene ötkor kelni és fejni, hanem fél 7-kor csak simán szoptatnál. Meg lehet szokni a délutáni tornát is, igen, most ebben engedjél a férjednek.

Én meg akkor ugrálok itthon DVD-re, amikor alszik a két gyerekem, volt, hogy délben, volt, hogy este 9-kor.

2012. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
80%
lehet, h eredetileg ő kérte, de az egy hónap alatt rájött, h ez nagyon fárasztó neki. én megértem, munka előtt ezt végigcsinálni hajnali 5-től (ha nem is kel fel, biztos nem alszik már olyan mélyen, mikor te felkelsz és készülődsz), hát nekem is nagyjából egy hónap kellene ahhoz, h kipurcanjak tőle. mondjuk, én eleve nem is javasoltam volna, mert világ életemben kevésbé volt megterhelő éjszaka tovább fenn maradnom, mint reggel korábban felkelnem. egy szó mint száz, szerintem tedd át délutánra. ettől még támogat. igen, lehet, h áthívja az anyukáját, de miért bánt téged, ha a férjednek könnyebb dolga lesz? hiszen szereted, nem?
2012. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
70%

Én azt szeretem, ha a férjem nyugodtan megy el dolgozni otthonról. Márpedig ha rábízom a gyereket reggel, akkor minden lesz, csak nem nyugodt..

Én baba-mama tornára járok, te is utána olvashatsz ennek. :)

2012. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
82%
kipróbálhatnátok a délutáni tornát, 1 hónap alatt kiderül, hogy Te bírod-e vagy sem. Utána lehet más megoldáson közösen gondolkodni, ha nem megy.
2012. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:

A gyerek alvásidejében dolgozok (fordítok itthon).


Nem kel fel rám, mert a lányunk kel 1 körül enni, onnantól a nappaliban alszok pont emiatt.


Ha átjön az anya, az így fog kinézni: anyós a gyerekkel van, ő meg ül a gép előtt.

2012. jún. 26. 12:51
 10/83 anonim ***** válasza:
89%

Szeritem menj délutáán, vagy tornázz otthon és figyelj az étkezésekre.

Én reggel kelek, reggeliztetem a picim, elcsókolom a férjem, aztán tornázok. Én sem terhelném a férjem ezzel, neki fontos az, hogy kipihenten menjen dolgozni, mert nagy rajta a felelősség.

Amúgy bizti támogat, mert felajánlotta a délutáni opciót.

És ne aggódj, én is híztam a szoptatás alatt azelején, de mikor el kezdett csökkeni a tejmennyiség, akkor a súlyom is megindult lefelé. Szoptatás alatt vizet tart vissza a szervezet az is plusz kiló...

2012. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!