Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem már többször...

A feleségem már többször megütött ok nélkül. Ti mit tennétek hogyan reagálnátok? Elváljak?

Figyelt kérdés
Már többször megütött erővel ha valamin kicsit összekaptunk.Én soha nem bántottam és nem is csaltam meg.Már számtalanszor megütött volt hogy az arcomat is és volt hogy ököllel kezdett el ütni ahol ért.Ez már váló ok igaz?
2013. ápr. 24. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
olyan kamu szaga van....
2013. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen, válj el tőle. Értelme nincs visszaütni (bár én a helyedben ezt tenném, noha nő vagyok), szóval inkább hagyd el az idegbeteg némbert.
2013. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem, szerintem tobb ilyen van, mint hinnenk. Csak ezt a ferfiak szegyellik.

Ez mar valook, senkinek nincs joga sem fizikai, sem lelki terrorban tartani senkit.

2013. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
gyúrjál
2013. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Okkal sem lehet verekedni! Az nem elnézhető!
2013. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bőven van ilyen helyzet, csak a férfiak nem beszélnek róla olyan nyíltan, mint ellenkező esetben a nők (bár nyilván közülük sem mindenki). Feltétlenül tenned kell valamit, ezt nem hagyhatod annyiban. Nem arra gondolok, hogy üss vissza, mert az nem megoldás, de meghunyászkodni sem szabad. Fenyegesd meg, mond neki, hogy ha még egyszer megüt, elhagyod! Vagy tényleg szedd a sátorfádat, pár napra ha van lehetőséged menj el otthonról, hátha észbe kap.
2013. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezt sok férfi igyeklik titkolni de több van, mint hinnénk.

Én először (ha akarsz bele energiát ölni) javasolnék egy terápiát asszonykának, ha nem akkor válás. Szerintem ne üsd meg! Nem azért mert szégyen lenne, hanem mert a lelkiismereted nem hiszem, hogy feldolgozná..

2013. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Mennék kórházba lát leletért ( ez jól jön váláskor, gyerek elhelyezéskor esetleg), utána rendőrségen feljelenteném családon belüli erőszakért, és beadnám a vállász is.
2013. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Az attól függ. Nálunk előfordult ilyen eset (én vagyok a nő) bár nem ok nélkül, nagyon csúnya veszekedések alkalmával... A második eset után a férjem megfenyegetett, hogy ha még egyszer előfordul, elhagy. Előfordult. Azt mondta takarodjak el... Láttam, hogy ez most tényleg komoly, de nem akartam, hogy így legyen. Később megbeszéltük, a szavamat adtam, hogy soha többé nem fordul elő ilyen. Azóta ha érzem, hogy megy a pumpa, vagy még csak az "elején" tartunk a veszekedésnek, fogom magam és sétálok egy kört a ház körül, rágyújtok, átgondolom, hogy van -e értelme a veszekedésnek, mi a gond, min lehetne javítani, van -e értelme aznap megbeszélni, vagy pihentessük a témát...stb. Így soha nem fordult többé elő ilyesmi. Nem állat vagyok, hogy a konfliktusaimat így kezeljem. Borzasztóan szégyelltem/szégyellem, hogy egyáltalán előfordult ilyesmi...Azóta az eszemet használom a kezem helyett...


Nálatok az a probléma, hogy elmondásod szerint oka sincs annak, hogy megütött Téged. Mondjuk megmondom őszintén ezt azért nehezen lehet elhinni. Nem mondom, hogy valótlan dolgokat állítasz, de lássuk be azért elég érdekes, hogy a feleséged gondol egyet és behúz. Semmi előzmény nélkül??? Valaminek lennie kell ott...


Én azt javaslom, állj a sarkadra. Mondd meg a feleségednek, hogy ha még egyszer előfordul ez, elhagyod őt. Ha a szép szó és a fenyegetés sem használ, akkor sajnos nem tehetsz mást, mint beadod a válópert. Ha szeret és tisztel Téged, hajlandó lesz megváltozni! Ha nem lesz hajlandó akkor ott már gond van! Igazából két választásod van ha nem változik meg: vagy tűröd, hogy ezt műveli Veled, vagy a sarkadra állsz és elhagyod Őt.


Nagyon sajnálom a helyzeted, remélem sikerül valamire jutnotok!

2013. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5%
Csukasd le könnyű testi sértésért. Vagy üss vissza. Önvédelem!:)
2013. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!