Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a családi...

Miért van, hogy a családi pótlékot a nők bevételének tekintik?

Figyelt kérdés

A tgyás/gyed/gyes természetesen a nő bevétele, a kiesett fizetést pótolja?


De a csp? Az a gyerek után jár, ugyanúgy az apa bevételének is tekinthetjük.


Miért van ez így?


2013. máj. 16. 20:15
1 2
 11/18 dizso ***** válasza:
Szia nalunk sincs enyem-tied a mienk ill. a gyerekeke hiszen elsosorban nekik kell meglegyen mindenuk es utana jovunk mi.
2013. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem igényelte, a közös számlára megy, nem tekintem saját bevételemnek mivel minden közös. Azért mert itt van aki a saját bevételének tekinti az nem jelenti azt, hogy globálisan is így gondolkodnak róla az emberek.
2013. máj. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Most elgondolkodtam, mert én is szoktam úgy fogalmazni, hogy X Ft a fizetésem, Y Ft a férjemé és van Z Ft bevételünk lakáskiadásból. De az a lakás a férjemé.

Ha továbbgondolom, akkor mi ketten pedig az én lakásomban élünk (ha nagyon akarnánk, lehetne fordítva is), talán ezért tekintem közös bevételnek a bérleti díjat.


A csp is közös bevétel, mert jó esetben közös a gyerek.

2013. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Masfelol kozelitem meg a kerdesed, de ertelek:


Egy par hete igenyeltunk hitelt egy banktol. Azon kivul, hogy vervetelt mar a vegen nem csinaltattak, mindent bekertek.


Pl. a keresetkimutatasokat, egyeb anyagi forrasokat.

Es itt jon kepbe a Csp! Ugyanis a csaladi potlek is BEVETELNEK szamit ebbol a szempontbol, mivel azt is hasznok megszerzesere forditod.

Ha kapsz X osszegu pl.etkezesi utalvanyt, akkor az is beletartozik a fizetesedbe.

Hiszen jelen esetben a bank nem azt nezi, hogy tenylegesen a ledolgozott havi munkadert mennyit kapsz, hanem azt, hogy osszesen elelmiszerre, szamlakra, hitel osszegere mennyit tudsz raforditani.


Siman kozli egy fore juto pl.85ezer forintra, hogy ebbol kifizeted a hitelt, a maradekbol meg elj meg. Ismetlem: egy fore juto!!!


Ebben a 85-ben lehet csp, fizetes, etkezesiutalvany, stb..


Az mar mas kerdes, hogy valojaban ezt a penzt (alapjaraton:12200 forintot) a gyerek utan kapod es illene ezt raforditani, de sajnos .. a szamlak lassan egy csaladnal sem varnak.

Sokan ebbol fizetik be oket es ebbol vesznek 1-2-3 napra elelmet.

2013. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk minden közös.

Van x jövedelmünk, ebből z összeget hozzám utalnak, y összeget pedig a páromnak. Aztán itthon szépen egy dobozba kerül bele minden és nincs ráírva a bankjegyekre, hogy ki kapta.

2013. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden bevétel közös. Ugyanígy volt, mikor hónapokig nem dolgozott (munkanélkülire még nem volt jogosult - külföld), ugyanígy volt, mikor én nem dolgoztam, ugyanígy van most is, hogy még picivel többet is keresek mint ő. És ugyanígy lesz a családi pótlékkal, a gyes-sel (karenz) is, sőt, szülés után pár hónapig nem kapok karenz-et, (később utalják majd) akkor a férjem fizetése is közös lesz.
2013. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Megérkezik a családi pótlék, és úgy ahogy van viszem be az óvodába és fizetem be az ebédet, meg a zeneovit, a csoportpénzt a két gyerekre. Szerintem ezt az összeget rád is simán elköltik a szüleid. Csp ugyanis a gyerekkel járó megnövekedett kiadásokhoz járul hozzá, és nem a kamaszok szeszélyeinek finanszírozására van.
2013. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A tegnapelőtti "Mennyit keres a férjed?" kérdés miatt kérdezed? Ott rögtön az első válasz, hogy "Nettó 90-100 között. Én csak 1 családi pótlékot kapok, augusztustól gyest is, plusz még egy családit." Majdnem be is írtam neki, hogy vajon a férje hogy viseli, hogy folyton más paliktól esik teherbe, mert ezek szerint nem közös a gyerek :D
2013. máj. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!