Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját keresettel nem rendelkez...

Saját keresettel nem rendelkező, még tanuló fiúk/lányok szülei nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Középiskolás (vagy akár egyetemista szülők) illetve fiatalok tapasztalatára is kíváncsi lennék.

Ki fizeti a fogamzásgátló gyógyszert? Együtt? Minden esetben?

Ha kb. 10ből 8 alkalommal nálunk, a fiúéknál vannak egyébként, szóval itt többet fogyasztanak (és ez nem garasoskodás, szívesen látjuk, nem halunk bele még egy tányér ételbe) De többet költünk "rájuk". Míg óvszerrel védekeztek addig fiam vette meg mindig. Előző kapcsolataiban/"éjszakáiban" is egyértelmű volt hogy ő fizeti (de ugye a mi pénzünkből). Akkor most jogos elvárás a lány szüleitől hogy fizessük ki a gyógyszer árát? Ha ezen múlik a gyógyszer persze akkor megtesszük. De jogos ez? Még ha egyenlő arányban lennének nálunk/náluk azt mondom. Bár azalatt a fél év alatt míg nem szedte a lány a gyógyszert nem hozták fel, hogy közösködni kellene.


2013. máj. 19. 22:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
25%
A lány szülei mondták nektek, hogy fizessétek ki a gyógyszer felét? Nem engedném, hogy ott aludjon, középiskolások a gyerekek,aludjon otthon a szüleinél.
2013. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%

hát ez ultragáz....

ha csak a szülők ilyenek, akkor még sajnálom is szegény csajt...


így is, úgy is kifizetném, hogy ne legyen baj, de ez a hozzáállás kissé... érdekes....

2013. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
15%
Te megengeded hogy a gyereked az egészségét antibaby-vel tönkre rakja ilyen fiatalon? Ki az a sintér doki, aki ilyet ilyen korú gyereklánynak felír?
2013. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk én nem is tudom ezt a szituációt elképzelni. Felhívtak a szülők és mondták nektek, hogy fizessétek ki a lányuk gyógyszerének az árát?
2013. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképpen kifizetném a saját lányom gyógyszerét, én is az szeretném, hogy biztonságosan éljen nemi életet. Eszembe nem jutna a párja szüleit megkérni erre !


És ha ilyen sokat van nálatok, néha vihetne egy tálca sütit, üdítőt, bármit, legalábbis én mondanám a lányomnak, mégiscsak vendégség. Ha annyi időt lenne nálatok, mint otthon, akkor sem jogos, hogy ti fizessétek a gyógyszert!

2013. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

18 éves a lány. Nem az enyém, nem az én dolgom hogy szed-e gyógyszert. Bár én magam sem vagyok gyógyszer ellenes.

Nem mondtam hogy itt szokott aludni, de ugye a nemi élet nem napszak függő:) Párszor fordult elő hogy itt aludt, de napközben hétvégén itt szokott lenni általában. 1 napot biztos. Illetve hétköznaponként is jön néha.

Kis városban élünk, össze szoktam futni az anyjával. Ezt konkrétan így mondta, hogy fizessük ki a felét. Nem szívbajos hölgy. A fiam később megkérdezte a barátnőjét, aki mondta, hogy ezt már neki is mondta az anyja, hogy közölje velünk, csak ő sem érezte illendőnek. Vele nincs gond egyébként.

2013. máj. 19. 22:40
 7/48 A kérdező kommentje:
A 10ből 8 alkalmat úgy értettem, hogy ha találkoznak ilyen arányban vannak együtt hol nálunk, hol náluk. Nem arról van szó hogy itt élne a kislány! Lehet félreérthető voltam.
2013. máj. 19. 22:41
 8/48 anonim ***** válasza:
87%
Most már felnőtt nő vagyok.Annak idején a gumit a barátom,barátaim vették.Amikor gyógyszert szedtem,azt a saját zsebpénzemből vettem.A pénz egy részét szüleimtől kaptam,egy részét munkával kerestem.
2013. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
83%

Én sosem tudnám azt mondani a lányom barátjának, hogy na ha már úgyis annyit vagytok itt, hozz már légyszi egy kis kaját/nasit ide... Nálunk anno ugye a járásunk kezdetén sokat volt ott a Párom, én is nálunk de egyikőnk szülei sem várták volna el, hogy kaját hordjunk egymáshoz, nem tudom ez olyan gáz. Nyilván én is megettem egy tál ételt náluk, Ő is nálunk de nem egymásnál éltünk, hogy be kelljen szállni a közösbe.


Viszont eszembe sem jutna szólni a lányom barátjának a szüleinek, hogy na márpedig fizessétek a gyógyszer felét, ez tényleg nagyon gáz. Megvenném Neki, ha óvszer helyett azt akarná használni, bár én magam kicsit ellenzem a szedését, sok a negatív tapasztalat. De ha ezt akarná szedni, inkább kifizetném minthogy gumi nélkül csinálják, aztán pedig jön a nem várt terhesség..

2013. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Persze nyilván nálunk sem úgy zajlott a pénzosztás, hogy kisfiam ezt költsd óvszerre. Ő osztja be a pénzét.

Nem tudom a lányéknál hogy szokás, ő veszi e meg, vagy az anyja, a lényeg hogy szerinte be kell szálljunk.

2013. máj. 19. 22:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!