Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a másik ügyetlen, az ok az...

Ha a másik ügyetlen, az ok az elhagyásra?

Figyelt kérdés

Sajnos engem borzasztóan megvert a sors, nem is értem. Sokszor borzasztóan ügyetlen vagyok. Régebben úgy rendeztem a lakókörnyezetem, hogy ez ne okozzon gondot, mindent biztonságosan elpakoltam. Például a kések szigorúan fiókban, a könyvek a polcon egy sorba tolva, nehogy elakadjak bennük, törékeny dolgok zárt szekrényben, minél hátrébb, satöbbi, satöbbi.

Idővel azonban a páromhoz költöztem. Ráadásul ő is albérlő. A lakás a főbérlő igénye szerint van kialakítva, ami a páromnak is megfelel. Például a szekrények tetején sörösüveg-kiállítás, a kések mágneses késtartón, a párom rendszeresen tesz értékes dolgokat a földre.

Sajnos hiába igyekszem vigyázni, sokszor csinálok kisebb-nagyobb bajokat, károkat. Például több műanyag nyelű evőeszközt eltörtem már. Volt, hogy a párom laptopjára léptem, mert pont az ágy mellett volt a földön. Igaz, arra már sikerült rávenni, hogy inkább az asztalon vagy a polcon tárolja, de nagyon kiakadt, amikor ráléptem. Vagy például teregetés közben lesodortam valamit a szekrény tetejéről, ami pont egy modellvasúti kocsira esett. Vagy birkózás közben ráléptem a falra és ott maradt a lábnyomom, pedig nemrég volt festve. Vagy lesodortam a késeket a késtartóról, bár akkor inkább megijedt, hogy nem esett-e bajom.


Ezeken ő egyre jobban kiakad. És az a baj, hogy ahogy érzem, hogy kiakad, egyre többet bénázok. Én is utálom ezt, és nagyon szeretnék ügyes lenne, de nem megy.

Próbáltam felvetni, hogy esetleg rendezzük át úgy a dolgokat, hogy ne nagyon legyen esélyem leverni és tönkretenni dolgokat, de azt mondja, inkább figyeljek oda, ha mindenkinek megy, nekem miért nem? Én igyekszem, de nem megy. Erre legutóbb azt mondta, hogy nem is az anyagi kárral van gond (szerencsére nagyon komoly kárt nem okoztam, anyagi kárt csak párezer forint értékben, illetve egyszer neki egy kétnapos munkáját tettem tönkre, az jobban zavarta), hanem hogy kiábrándító, hogy ennyire béna vagyok. És hogy eleinte nem hitte el, de most már igen, és emiatt gondolkozik azon, hogy elhagyjon.


Nem tudom, megértő legyek, vagy kiakadjak inkább? Ilyet még sose mondtak nekem...


2013. máj. 21. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt most leszögezem,hogy a párod nem szeret igazán,és ezért keresi Benned a hibákat.Én is elég ügyetlen voltam világéletemben,viszont nagyon gondoskodó,odaadó vagyok,imádom a házimunkát,szorgalmasan ellátom a feladataimat.Nem is volt ez gond soha egyetlen párkapcsolatomban sem.Szóval aki ilyesmiket mond,annak nem túl stabilak az érzései irántad.Ha szeretne,apróbb hibáiddal együtt elfogadna.
2013. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ok a szakításra az, hogy ügyetlen vagy. Senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hibái. Biztos a párodnál is előfordul, kiönt valamit ilyesmi. Az mondjuk érthető, hogy egy idő után elfogyott a türelme. Együtt kellene ezen a dolgon változtatnotok. Neked, hogy jobban figyeljen a párodnak pedig, hogy emiatt a tulajdonságod miatt legyen alkalmazkodóbb. Ha valami bajt csinálsz azt tegyétek helyre vagy esetleg csak te hozod helyre és akkor talán nem fogja ezt tehernek érezni.
2013. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem ügyetlen vagy, hanem szétszórt. Nagyon sokat segítene egy kis koncentrációs gyakorlat neked. Javaslom a jógát, tai-chi-t, napi 10 perc, youtube-on rengeteg nagyon jó edzések, edzésmenetek vannak, sokat fog segíteni, hogy minden pillanatban érzékeld a tested, tudatában légy a történéseknek.:)
2013. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Argloss ***** válasza:
100%

Bármi lehet az ok, ha okot akar keresni... Mondjuk szerintem egy szava se lehetett volna ha összetörik a laptopja, ha ennyire útba rakja... Eléggé rendetlen lehet.

Amúgy nem semmi módon teregethetsz ha a szekrény tetejéről is le tudsz verni dolgokat közben.

2013. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy a párod keresi benned a hibákat, ugyanakkor nem nehéz :D Már bocsi, de tényleg olyan számomra elképzelhetetlen dolgokat soroltál itt fel:Teregetés közben lesodortál a szekrény tetejéről, milyen magas vagy, hogy le tudod sodorni a szekrény tetejét, bírkózás közben a falon maradt a lábad nyom-ilyen koszos volt a lábad?
2013. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Bénán vezetek, én két hét randi után törtem meg a férjem kocsiját. :)
2013. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy te szétszórt vagy, én is kicsit ilyen vagyok,bár nem ennyire:)

DE:értékes dolgot, laptopot, stb, nem tartunk a földön!!!Nem ott a helye, és ha rálépsz, ne csodálkozzon a párod! Szerintem a párod nem hajlandó tudomásul venni, hogy te is ott laksz, úgy csinál, mintha egyedül élne...

És nem, nem oka szakításra, csak kifogás!

2013. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Pitiáner dolognak tűnhet, de azért hosszú távon elég idegesítő lehet. Én sem szeretem a szerencsétlen embereket, egy idő után tényleg nagyon fel tudja húzni magát az ember ilyeneken.

De ha csak tényleg ez a baj veled, akkor azért nem hagynálak el.

Egyszer volt egy ilyen barátnőm, de nála a nemtörődömsége is közrejátszott a dolgokban, az nagyon zavart.

2013. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
Amit felsoroltál, az nem ok ilyesmire. Én is azt mondom, hogy keresi az okot, hogy elhagyhasson...ne magadat hibáztasd.
2013. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet túl stabil a kapcsolat, ha emiatt akar elhagyni. Annyira azért lehetett volna ő is tökös, hogy akkor nem kilátásba helyezi a szakítást, hanem megmondja, hogy "bocsi, de vége". (előbb-utóbb úgyis szétmentek, ha egy ilyen kis dologban nem juttok dűlőre) Mert ez így kis híjján lelki terror. Mikor tudja, hogy sz.rul esik neked, és szégyelled magad miatta, ezt még tetézi azzal, hogy szakítással fenyegetőzik. Mert majd ettől biztosan megügyesedsz...

Te ügyetlen vagy, ő meg felelőtlenül a földön hagyja a laptopját, mert ott esett ki a kezéből. Nem vagytok jó páros, főleg úgy nem, hogy semmi megértés nincs benne irántad. Én elejét venném a további megaláztatásnak, és megköszönném az együtt töltött x évet...

2013. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!