Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámat nyaggassam vagy keresse...

Apámat nyaggassam vagy keressek az eletemben masik férfit aki apám helyett apám?

Figyelt kérdés
Szüleim gyerekkoromban elváltak, és apám elég gyenge jellem, sosem foglalkozott velem meg tesommal. Most 30 eves vagyok es most jott ki rajtam depresszió, és érzem hogy az okozza hogy anyám volt apám szerepében is. Ugy érzem az segítene ha lenne egy férfi akire felnézhetek. Apámat nyaggassam vagy esetleg keressek más megoldást?
2013. máj. 12. 16:36
 1/8 dani900 ***** válasza:

Ő nem változott valszeg.

A másik "szülő" fontos, hogy érzelmileg fejlett legyen, akárki nem jó.

Tehát, vagy pszichológus, vagy valami hasonlóra van szükséged. Tanulhatsz tőle is: http://www.youtube.com/watch?v=fazixarthEA

2013. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
apád helyett senki sem lehet az apád,sajnos
2013. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked inkább egy társra lenne szükséged.
2013. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod magadra támaszkodni.


Én is apa nélkül nőttem fel. Nem mondom nem volt könnyű. Főleg fiúként... de sikerült tovább lépnem.


Megtanultam magamra támaszkodni. Erősnek lenni egyedül.


Szerintem társat még ne keress, mert először magadat kéne rendbe rakni.

2013. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Pszichologushoz jartam felevig, most pedig olvastam 1 jo konyvet a cime: " a szeretet muveszete" es most jottem ra hogy micsoda lelki problemaim vannak, amik gatoltak abban h tarsat talaljak. Minden kapcsolatom kudarcba fulladt. Fejleszteni akarom magam es azt erzem hogy talan meg nem keso hogy helyre rakjam a kapcsolataimat es a kialakult teves mintakat.
2013. máj. 12. 17:43
 6/8 dani900 ***** válasza:

Egyáltalán nem késő :)

Az késő, ha soha nem teszed.

2013. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne fél évig járj pszichológushoz, hanem tessék egy teljes terápiát végigcsinálni!


Apád helyett senki sem lesz az apád. Tedd helyre az apa-problémáidat egy szakember segítségével, és ne diagnosztizáld magad laikusoknak szóló "pszicho"-könyvekből.


Állj a sarkadra, a saját lábaidra, és ne akarj senkire sem támaszkodni. Egy valamire való férfi mindig társat keres a másikban, nem egy kisgyerek szinten ragadt kislányt (ha igen, akkor vele is nagy bajok vannak).


Ps: egyáltalán nem biztos, hogy a depresszió az apa-problémád miatt van. Lehetséges, hogy az anya-oldalad erősebben sértült, mint hinnéd. De (is) ezt egy szakemberre kéne bízni. :)

2013. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vegigcsinaltam 1 terapiat. 30 alkalom volt.

Szinte vegig anyurol volt szo.... Tehat azon dolgoztunk leginkabb. Csak kozben rajottem hogy apammal valo kapcsolatom is problemat jelent.

Sosem neztem fel ra. Duhos voltam mindig mind2jukre.


Koszi a kommentet

2013. máj. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!