Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek, ha nem akarom,...

Szerintetek, ha nem akarom, hogy anyóshoz menjen a gyerekem, mert sógornő hol egyik hol másik megbetegedett gyereke állandóan náluk van, én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag egy folyton fertőző bacilustanya az egész lakásuk. Az elmúlt években én is beteg lettem miattuk. Elegem van már ebből. A lányunk most 6 hetes. Nem féltem joggal attól, hogy a párom oda vigye????

2013. máj. 3. 04:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sógornő ha betegek soha nem ápolja őket, elég ha kettőt tüsszentenek már viszi is. Ez még nem érdekelne, de sose lehet tudni mi a bánat lappanghat már megint bennük. Ráadásul a vírusos megbetegedéseket is azonnal antibiotikummal kezeli. Szerintem ezért lesznek egy hét javulás után még betegebbek. Mutálódnak a vírusaik ez idő alatt és még durvább a helyzet. Anyós persze panaszkodik, milyen nehezen múlik el. Én meg fogom a fejem, amikor azt mondja az orvos volt a hülye először, mert nem írt semmit, de ő tudja mit kell ilyenkor beadni. Könyörgöm, vírusokra azért nem ír antibiotikumot, mert azokat először a szervezetnek kell megpróbálni legyőznie, ha nem sikerül akkor lesz a bakteriális fertőzés, na arra már ír antibiotikumot. Valaki mondja már meg, ha ez nem így van...légyszíves.
2013. máj. 3. 04:07
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

De így van, teljesen igazad van. Vírusra nem kell, nem is hat az antibiotikum, csak a baktériumra. Én sem értem, mikor hallom ha valaki fel van háborodva, hogy"nem írt semmit"a doki. A sok antibiotikummal, amellett hogy ilyenkor nem használ, csak a szervezetüket teszik tönkre, gyengítik le.

Hat hetes babát meg nem engednék ilyen göthös társaságba, egyelőre!

2013. máj. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

A vírusok és antibiotikum témakörben maximálisan igazad van, csak akkor van értelme antibiotikumot felírni, ha már bakteriális fertőzés is van.


A dolog másik része. A gyerek bölcsiben, oviban, iskolában, tömegközlekedési eszközön is bármit összeszedhet, de mondjuk egy 6 hetes kicsi babát én sem vinnék egyértelműen beteg emberek közé.

2013. máj. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Ha szoptatsz az immunrendszered fel van arra készülve, hogy védje az apróságot az ilyen helyzetekben. Én tömegközlekedésre voltam kényszerülve, mert pont a doki és a védőnő körzetének szélén laktunk, tél volt, hideg, influenzajárvány, de császáros voltam és nagyon neheren gyógyult a beső varratom, komoly fájdalmaim voltak, nem tudtam mást tenni, mint felülni a helyi járatos buszra, ahol mindenki köhögött, tüsszögött.

Mielőtt menet, tuningold fel magad (és ezáltal a babát) C vitaminnal, esetleg meglepheted az unokatesókat, valami gyümölccsel, vagy gumivitaminnal.

2013. máj. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Hat hetes, minek vinné oda. Már bocs, de én azt mondanám, aki látni akarja jöjjön ide, nem még felpakolunk a 6 hetes gyerekkel és végig visszük a családon, hadd nézzék.
2013. máj. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes babát egészséges emberek közé sem hurcoltam. Ilyenkor még minket látogattak a nagyszülők, mi csak sétálni mentünk a babával. Még az oltásokat sem kapta meg.
2013. máj. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van! Sok esze lehet a sógornődnek, ha okosabb mint az orvos. Honnan szedi az antibiotikumot?

Szerintem se vigyétek sehova a 6 hetes pici babát. Ha valaki látni akarja, akkor menjen el megnézni, feltéve ha egészséges. Bár az én babámnak is látogatók hoztak valami vírust, mert volt annyi eszük, hogy előtte bementek a kórházba meglátogatni valakit. Nagyon örültem én is...

Vegyél néhány szájkendőt, és használják anyósodék ha az unokáktól jönnek, mert simán átvihetik a fertőzést, még ha ők nem is betegek.

2013. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hetes baba immunrendszerének éppen elég azzal megbirkózni, amit a közeli, vele együtt élő családtagok hazavisznek. Lehet menni a többi családtagnak babanézőbe, egyszerre kevesen és egészségesen. Aki annyira meg akarta nézni, bemehetett volna a kórházba is. Lesz még elég idő anyóst látogatni. Nem vagy szemét, egyszerűen vigyázni kívánsz a lányod egészségére. Természetesen vidd el látogatóba, ha éppen nincs ott egy beteg unokatesó sem.
2013. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen megértelek. Pontosan ugyan ebben a cipőben járok. Igaz az én fiam másfél éves, de a sógornőm gyerekei egyfolytában göthösek. Karácsonykor idehozta őket full betegen. Olyan beteg lett utána a fiam, majdnem kórház lett a vége. 40 fokos láz, nem volt elég az antibiotikum, mert nem gyógyult teljesen a pociját teljesen kikezdte.. :-(((((( azóta nem érdekel nem járunk össze, és nem viszem a gyereket.... Az egyiknek fülgyulladása, a másiknak tüdőgyulladása volt... még prüszkölniük se kellett ahhoz, hogy folyjon az orruk.... nem hiszem, hogy nem látta.. én elhiszem, hogy ovi-bölcsibe nem lehet elkerülni, de azért ne legyen ez kötelező, hogy össze kell járni... 6 hetes babát semmikép ne vidd oda!
2013. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen ugyan minek vinné bárhova?

Nagymama megy,megnézi,kész.

2013. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!