Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak szemében ez nem munka?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem de jelenleg lassan 3.éve vagyok

itthon a gyerekemmel gyes-en. Főzök, mosok mindennap, vásárolok,takarítok( a kisgyerekkel való összes dolgot én rendezem) ezt azért írom, mert a férjem soha nem kelt föl hozzá és még egyszer sem pelenkázta be- a másik gyerekünket viszem iskolába , tanulok vele minden délután.

Mégis a tegnapi összezördülésünk alkalmával a fejemhez vágta, hogy nem csinálok semmit.

Eléggé kiakadtam és magyarázkodni sincs kedvem.

Más férfi szájából is hallottam már ilyet és mindig azt hittem, hogy rám nem ez a sors vár majd.

Szar érzés. Úgy érzem, HA nem lenne gyerek úgy dobbantanék innen amilyen gyorsan csak lehet.


2009. okt. 4. 07:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Így működik a világ.

Ha még működik a házasságod, akkor csinálj egy olyan napot mikor a férjed végzi el a te munkádat, és te pihensz egy egész napot barátnőkkel vagy egyedül egy fürdőben vagy ahol kedved van feltöltődni. ( az igazi az lenne ha 2 napot is tudnál távolmaradni )

De nehogy odakészíts nekik mindent, hanem oldják meg maguk a dolgokat.

Estére a drága férjed is rá fog jönni hogy nem sétakeringő a te otthontöltött időd és a gyerekekkel való teendő valamint a háztartás sokkal nehezebb mint egy síma munkahely. Majd utána másképp áll a dolgokhoz.

De nyudogtan üljetek le egy kellemes nyugodt estén egy pohár mellé és egy nagy papírra egymás mellé írjátok fel hogy ki mit végez el a közös életetekben. Elkerekedik a szeme ne félj mert a te lajstromod sokkal hosszabb lesz mint az ővé. ( nálunk ez bevált )

2009. okt. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem érzik át, amíg nem tapasztalják a saját bőrükön. Nálunk 1 óra is elég, aztán máris türelmetlenkedik...:)
2009. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Ő a munkája mellett még annyi munkának való elfoglaltságot talált magának, hogy lehet, hogy az ő listája hosszabb lenne. Viszont a családi teendők és maga a család is hiányozna a listájáról.

És ez szép lassan évek alatt alakult ki így.

2009. okt. 4. 08:15
 4/38 A kérdező kommentje:
Én meg jó hülye vagyok.
2009. okt. 4. 08:16
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Ha te is így gondolod , sosem fogod neki bebizonyítani , hogy te ugyanolyan értékű és ugyanannyi munkát végzel mint ő.
2009. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem ők csinálják. Persze, ha az ő dolguk lenne, bele akarnának szakadni.
2009. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Anyukám harminc éve él ilyen házasságban.Annyi a különbség,hogy szlovákiából származik,és három évi nem kapta meg az állampolgárságot,addig nem tudott dolgozni,és gyest sem kapott.A házimunkát munka mellett is elkelett végeznie,addig míg a hugommal be nem segítettünk.A mai napig apám a császár,és mindenki más "teszi veszi az eszét,Hülye k-va,nem ért semmihez"Ennyit a férfiakról.
2009. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
96%
Én férfi létemre elítélem az ilyen férjeket.Pedig én 30éve gépkocsivezető vagyok,nagyon sokat voltam távol a családtól,de soha ilyet nem mondtam,sőt ha az otthoni munkámmal végzek,utána besegítek a házi munkába is. Tudok sütni,főzni,mosni,stb.Mert igenis kemény munka a háztartás.Kedves férfi társaim,ismerjük el,igazuk van a hölgyeknek. /51F/
2009. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
85%
Ma a nőies férfiaknak és a férfias nőknek áll a világ!
2009. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Van az a műsor ahol az anyuka elmegy, az apukának kell pár napig vagy egy hétig a gyerekekkel foglalkozni. Szerintem nézesd meg vele. Ott is sok férfi mondta, hogy az nem munka, utána meg amikor a nő nem volt ott pár napig, tisztára kikészültek a sok munkától és teljesen máshogy bántak utána a nővel. Talán neked is érdemes lenne pár napra valahová elmenni, hogy a gyerekekkel kapcsolatos és házi munkák mind a férjedre maradjanak. Talán akkor jobban értékelne. Tudod épp azért nem értékeli, mert ő nincs bevonva, nem tudja, hogy mi az. Ezért kellene bevonnod őt! Látja, hogy megy minden flottul, és ezért eszébe sem jut, hogy mennyit kell dolgozni ezért nap, mint nap.
2009. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!