Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak szemében ez nem munka?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem de jelenleg lassan 3.éve vagyok

itthon a gyerekemmel gyes-en. Főzök, mosok mindennap, vásárolok,takarítok( a kisgyerekkel való összes dolgot én rendezem) ezt azért írom, mert a férjem soha nem kelt föl hozzá és még egyszer sem pelenkázta be- a másik gyerekünket viszem iskolába , tanulok vele minden délután.

Mégis a tegnapi összezördülésünk alkalmával a fejemhez vágta, hogy nem csinálok semmit.

Eléggé kiakadtam és magyarázkodni sincs kedvem.

Más férfi szájából is hallottam már ilyet és mindig azt hittem, hogy rám nem ez a sors vár majd.

Szar érzés. Úgy érzem, HA nem lenne gyerek úgy dobbantanék innen amilyen gyorsan csak lehet.


2009. okt. 4. 07:59
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem csinálod azt, hogy nem takarítasz egy ideig?Vagy egyszer "elfelejted"kimosni az egyik kedvenc cuccát?És ha kiakad akkor mondhatod, hogy na ILYEN mikor KEVESEBBET csinálok!Én tuti kitalálnék valamit,tuti csinálnék valami kis "apróságot" ami után leesik neki,hogy milyen fontos a munkád!Csak nehéz így tanácsolni, mert nem tudom mire lenne kiakadva!Ha pl nem szereti hogy a mosatlanok ott állnak a csapban, akkor hagyd egy kicsit összegyűlni vagy ilyenek...lehet kicsit több dolgod lesz utána, de legalább ráébred a férjed mi van!
2009. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%
utolsó vagyok, amit előttem szóló írt az is jóóó:)
2009. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%

Szia

1,5 hónapos volt a lányom mikor megkaptam,hogy nem is dolgozok akkor mibe fáradok ki ,nah innentől kezdve a vasárnapok párom feladata házimunka+gyerek ,érdekes azóta rájött,hogy nem éppen pihentető amit én csinálok főleg,hogy lánykámnak jön a foga borzalmasak az esték, egész nap sikítozik hulla fáradt vagyok, így bevállalta a hétköznapi főzést is ,hogy egy kicsit könnyebb legyen nekem.

2009. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyeneket mond, akkor tényleg hagyd rá a gyereket és a háztartást egy napra úgy, hogy tele a szennyestartó, nincs kaja, tele a mosogató és még ott a gyerek is. Garantálom, hogy estére ki lesz akadva és százszor meggondolja, hogy máskor mit mond. Felháborító egyébként! Az én lányom 16 hónapos, nappal nyűgös, éjjel pedig 3-4 órákat nem alszik és ölben viteti magát. Az én férjem segít, ahol tud. Szerencsétlen hulla fáradt és én is, de együtt vállaltuk a babát és együtt is csináljuk végig. Én nagyon becsülöm, amiért ilyen és nem hagy magunkra, hogy csináljam egyedül. A háztartásban nem testálok rá semmit, de néha elmosogat (hétvégente), viszont bőven óriási segítség, hogy amíg én főzök, takarítok, addig a lányunkkal foglalkozik.
2009. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok. 51 éves férfi válaszolónak pedig gratulálok, nagyon sok ilyen gondolkodású férfi kellene, mint Te vagy!
2009. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%

A férjem a házasságunk elött több éveig élt egyedül egy lakásban, és ott neki kellett mindent megcsinálni (mert más nem volt,aki csinálja). Ennek köszönhetöen soha nem hallottam a 22 éves házasságunk alatt, hogy a házimunka semmi, hanem elismeri, higy inkább megeröltetö. Sokszor - ha van ideje - beszáll önként segiteni, gyakran megjegyzi, hogy milyen jó, hogy ezt a munkát leveszem a nyakáról. (Természetesen neki is vannak itthoni feladatai, de az más kérdés).

HAgyd, hogy pár napig neki kelljen elvégezni a háztartást (egy erös megfázással is ágyban maradhatsz, vagy elutazol a szüleidhez, stb.), akkor majd tapasztalja, hogy mi az a semmi, amit te végzel.

2009. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
77%

Volt egy kis időszak, mikor én dolgoztam, a párom nem. Annyi dolga volt, hogy elmosogasson, ha kell és néha előkészítettem neki a főzéshez a dolgokat és meg kellett főznie. Így is annyira kivolt, hogy csak na.

Most én vagyok itthon táppénzen, 39 hetes terhes vagyok és ugyanúgy csinálok mindent nap mint nap, mint ha nem lenne semmi. Sőt ő mostanában többet dolgozik, így az ő munkája nagy részét is én csinálom. egyik szavával azt mondja: pihenj, ne csinálj semmit. Másikkal meg: te vagy itthon, te csináld meg!

Már nem bírok egyedül elmenni a boltba és hazacipekedni, de akkor is legyen itthon friss, meleg főtt kaja, ha üres a hűtő. Mert ugye ő néha annyira rohan, hogy nem visz el a boltba.

Tehát ha ez kicsit nyugtat nem vagy egyedül. Fogalmam nincs, hogy mi lesz, ha megszülök, mert segítségem nincs, elvárások vannak( mondjuk magamnak is saját magammal szemben, hiszen ha nem így lenne nem csinálnám). Ha én a Te helyedben lennék egy napig semmit, de semmit nem csinálnék, aztán biztos látná mennyi különbség van.

Ezt a cserenapos dolgot is jó ötletnek találom, de csak ha a párod képes arra, hogy megcsinálja a napi rutint, hiszen ha csak összebarmol mindent neked lesz rosszabb.

2009. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
68%

Az semmi, az én párom a terhességem utolsó 10 hetében jött ezzel, hogy menjek el dolgozni (!!!). Azt hittem megáll az eszem, főleg az utolsó 2 hétben. Alig vártam, hogy megszülessen a pici, mert annyira belém beszélte, hogy égett a pofámról a bőr, hogy terhes merek lenni.

Utána pedig ugyanez a szitu mint a kedves kérdezőnél, most 1 éves a lányom, de nem fogom bölcsibe adni, mert láttam, hogy ordítanak a picik az anyjuk után. (Azért sem adom bölcsibe mert külföldön élünk, így a baba nem is beszélne magyarul.)

Nem vagy egyedül, vannak tahó férjek sajnos :( De jó lenne sok-sok olyan férfi, mint az egyik kedves hozzászóló!

2009. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen jó lenne! Mondjuk nálunk még az is gáz, hogy én megkapok annyi táppénzt, mint a férjem a munkával, így még azt sem mondhatja, hogy ő tart el!

Mondjuk neked kedves utolsó nem semmi a férjed!

(utolsó előtti)

2009. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a kérdést olyan mintha én tettem volna fel,ugyanis sokszor megfordul ez az én fejemben is.Nekem egy 15 hónapos lányom van.Minden nap főzök,néha sütök,vásárolok,takarítok,mosok,vasalok,tehát mindent csak én csinálok a háztartásban úgy hogy arra nem képes sokszor hogy fél órára vigyázzon rá,amíg haladok a dolgommal,talán ha mondom neki,mert a lányom egész nap menne,általában 6 előtt kelek hogy megfőzzek mire felébred a gyerkőc,hogy aztán csak vele foglalkozzak és a múltkor pont ezért beszólt hogy nem tudott pihenni ,mert korán zörögtem a konyhában,de nem hagytam szó nélkül.Egyszer sem pelenkázta be ő sem és nagyon nem is etette.Mitől lehetek fáradt én amikor én fekszek utoljára(11) és én kelek először(6)?Egész nap alig ülök le,sétálunk kint,meg teszek veszek amikor tudok,de a férfiak többsége ilyen.
2009. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!