Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 hónapos terhes vagyok. A...

2 hónapos terhes vagyok. A párom sajnos nem dolgozik, én igen, ezért arra gondoltam, hogy ha a kicsi két éves lesz akkor én visszamennék dolgozni a párom meg otthon maradna a kicsivel. Mit gondoltok erről? Szerintetek gáz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
85%

Nem gáz!! A párod nem tudna találni magának munkát?

A fizud elég arra,h 3-an éljetek? Van 1 éves munkaviszonyod? Csak,h ne gyest kap, ami nagyjából 40e ft a családival. Az 3 embernek kevés. Legalább a gyedet kapjátok meg.

:) Gratulálok!

2013. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
90%
Az nem gáz, ha az apuka marad otthon a kicsivel. Viszont a párod úgy tervezi, hogy még évekig nem fog dolgozni, vagy hogy van ez, mert az gáz.
2013. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim válasza:
100%
Nem gáz, választhattok, hogy melyikőtök menjen gyesre kettőtök közül. Ha az apa nem dolgozik, akkor valószínűleg gyest sem kap, ezért ezt mérlegeljétek, de gáznak nem gáz, az apa is ugyanolyan szülő!
2013. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%
A GYES és Családi pótlék alanyi jogon jár mindenkinek, annak is aki életében még 1 percet sem dolgozott.
2013. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
83%
Nem gáz. Nekem is volt ismerősöm akik így csinálták. Először az anyuka volt otthon a gyerekkel, majd miután az apa elvesztette az állását ő maradt otthon (fél és 1 éves kora között) Egy hónapot még egyszerre is otthon voltak. Később az apa talált munkát, a kicsi ment bölcsibe.
2013. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
74%
Nem gáz, bár ebben az esetben lehet, hogy eleve apuka maradhatna otthon vele.
2013. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
A párom bizonyos okok miatt nem kap munkát. De ezt nem szeretném részletezni.
2013. máj. 23. 16:55
 8/71 anonim ***** válasza:
100%
De ha ez nem átmeneti állapot,akkor nagyon szűkösen fogtok megélni,ha lesz egy gyerek is.Főleg ha te otthon maradsz vele 2 éves koráig,mert a gyes,meg a gyed azért nem olyan sok,hogy 3 ember könnyen megéljen.
2013. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
Hát ha max gyedet kapsz akkor sem igazán lehet ebből megélni. Ha az elején otthon is akarsz maradni, de fél év után én visszamennék. (hacsak nincs tartalékotok, valaki nem támogat stb, amiről mi nem tudunk:))
2013. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:

Hát, ha addig kihúzzátok, akkor jó... A párodnak addig is munkát kéne keresnie.


Maga az, hogy egy darabig apuka van gyes-en, az nem gáz, mi a párommal már megbeszéltük, hogy ha lesz gyerek, eleinte persze én leszek itthon, amíg baba, de utána ha csak egy mód van rá, fogunk váltani 1-2 évre.

2013. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!