Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 14-16 évesen megismerkedik valakivel, összejönnek majd később vele alapít családot? Szerintetek ez jó dolog?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

# 7/10

Harmincas éveik elején jár mind. Azért 15-17. év szerintem már elég mérvadó

2013. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

16 évesek voltunk, amikor összejöttünk. Most 28 évesek vagyunk, 12 éve együtt :) 3 éves a kislányunk. Mindenünk amink van, együtt értük el (diploma, szakma, ház, autó). Ez szerintem ad egy kis pluszt a lelkünknek. Én ugyanúgy szeretem a férjem, mint annak idején, és bár mindenki mondja, hogy a szerelem majd elmúlik, nálunk hullámzó. A mai napig szerelmes vagyok a férjembe. Én örülök neki, hogy így alakult az életem, nem cserélném el.

És ha el kell válnunk, mert az van megírva, akkor is szép emlékekkel gazdagodtam általa. Akik később jönnek össze, ők is ugyanúgy elválhatnak, szerintem ez nem függ attól, hogy mikor jöttek össze.

2013. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
A hétvégén ment férjhez egy lány ismerősöm, aki 13 éves korától volt együtt a párjával (két évvel idősebb nála), és most, 11 év után mondták ki az igent. :) Ők a szememben az álompár, biztos vagyok benne, hogy együtt öregszenek meg.
2013. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem, de ezt nem nekem kell megítélni. Számomra az ilyennek nincs jövője, de ha ellenpéldát látok, akkor örülök, hogy tévedtem.


24N

2013. máj. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Van ahol működik ez az első szerelem valahol nem. Ismerek olyan párt ahol a felek 16 évesen jöttek össze és ma már házasok több, mint 15 éve és ugyan úgy szeretik egymást.


Ha én az első szerelmemhez mentem volna feleségül nálunk tuti nem működött volna.

2013. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Egyik ismerősömék gimnázium alatt jöttek össze, már, több mint 20 éve együtt vannak, van gyerekük, igaz voltak hullámvölgyek, de még mindig együtt vannak. Másik pár szintén 15-17 volt, mikor összejöttek, 3 gyerek, több mint 20 év házasság, stb. Még tudnék írni példákat. És attól, hogy fiatalon jöttünk össze, és még mindig fiatalok vagyunk, nem jelenti azt, hogy törvényszerű, hogy elválunk majd. Akik 40 évesen jönnek össze, ők is elválhatnak. Attól, hogy itt ez nem mindenkinek jött össze, nem kell mindenáron azt sulykolni, hogy ez nem működhet...
2013. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Jó dolog, ez az álmom:)

Amikor összejöttem a barátommal, 16 voltam, ő pedig 14, most én 20 vagyok, ő 18 (igaz, volt egy rövid szakítás), és hosszú távra tervezünk. Igaz, tervezni lehet, de egyszer sem biztos, hogy így lesz, de nem állok így hozzá. Itt sokan kárognak, hogy a fiatalkori házasságok úgyis válással végződnek, de próbálok optimista lenni. Majd meglátom, 10 év múlva mi lesz.

Egyébként a kedvenc bloggerem is 14 évesen jött össze azzal a férfival, aki most már a férje, példaértékű a kapcsolatuk (meg a csaj úgy, ahogy van).

2013. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
miért lenne rossz dolog? ha már családot alapítanak, akkor nekik jó, szeretik egymást, abban pedig mi nem jó? ha később elválnak, akkor is évekig boldogok voltak, gyerekik születtek, ez szintén nem rossz. Az hogy elválnak, nem mérvadó, mert ugye, akik később ismerkedtek meg, azok is elválnak. Ha nekik bejött, akkor sosem értettem, ez másokat miért zavar? Szerintem jó!
2013. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez típusfüggő, sok ember leél így egy életet szerelemben, ezeket az embereket lehet becsülni.:)

De sajnos a környezetemben nem erre látom a példákat. Nem mindig jó az, ha az ember fiatalon megállapodik, mert később, amikor családjuk van, akkor jön az "új szerelem", amiért nem egy kapcsolatot rúgsz föl, hanem egy életet.

Persze, sok házasság nagyon nincs rendben, de a külvilág mégis ezt látja, ezt mutatják nekik, elvégre még mindig jobb a saját hazugságunkat elviselni mint másét...Ezért gyakran vetítenek.

Én tehát arra látok példát, hogy a fiatalon és 1-2 kapcsolat partnerével kötött házasság nem szerencsés.

2013. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

15 évesen ismertem meg a feleségemet. Én 15 Ő 16 volt.

kb. 1986 ban. 1989 ben elvettem feleségül. 1990 -ben született a gyermekünk. Ma 24.-dik házassági évfordulónkon vagyunk túl. Köszönjük szépen jól vagyunk és szeretnénk még legalább 80 évet együtt házasságban le élni.

Az akkori barátaim/barátaink,osztálytársak/évfolyamtársaink többsége is 15 - 16 évesen ismerték meg egymást és a mai napig elégedett házas életet élnek a párjukkal.

Fiatal korban ,szerintem, könnyebben össze tud csiszolódni két ember,mint idősebben,amikor már ki alakultak a saját szokásai,rutinjai,stb.

Persze van aki/akik azt mondják,hogy több kapcsolatot is ki kell próbálni a házasság előtt. És azt senki nem mondja ,hogy azokban a kapcsolatokban hány évet kell eltölteni, de ha mondana is egy számot 1- 5 év. mire garancia az az idő? Arra ,hogy a majdani házas élet majd 1 - 5 évig biztos jó lesz mert a korábbi kapcsolatok is jól működtek ennyi ideig és csak azért szakított a "tesztelő pár" mert még nem akartak össze házasodni?

És amikor majd össze házasodik azzal a valakivel 3-dik 4,5,6,-dikkal, 5 év után mi lesz tovább? Hiszen azt az 5 év utáni időszakot korábban még nem tesztelte le!?

Akkor most mire is volt jó a több pár kapcsolat a házasság előtt ?

Szerintem a titok nyitja és a zárja a szeretetben és a megbocsátásban rejlik. Ha ez megvan akkor mindegy ,hogy hány évesen házasodik a pár.

2013. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!