Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Egy ideje szociális segélyen vagyok, betegség miatt(szorongások,pánikbetegség, stb)És még majdnem 2 évig ez jár nekem.De már érzek némi javulást.Egyedül nevelem a gyermekem.A családom ezt az egész helyzetet nem nagyon érti meg, ők a maguk álláspontját fújják, hogy menjek dolgozni.És valóban, némileg jövedelmezőbb lenne a munkabér, még ha nem is sokkal több.A dilemmát az okozza, hogy mi van, ha találok ugyan munkahelyet, de pár hónap múlva felmondanak, ami manapság a munkáltatókat ismerve nem ritka eset, hogy addig dolgoztatják az embert, míg támogatott, aztán mehet, amerre lát.Akkor max. visszakerülök fht-támogatásra, ami a jelenlegi jövedelmemnek csak kb a fele,28 000Ft körüli lenne.Ha ne adj Isten, ez megtörténne, akkor nem tudnám a gyermekemnek a tanulmányát finanszírozni.Esetleg élhetnénk vizen és száraz kenyéren.Most nem állunk a legjobban anyagilag, de épp futja arra, ami kell.Tehát most azt kellene eldönteni, a kevesebbet, de biztosat, vagy a többet, de bizonytalant válasszam?A családom nemes egyszerűséggel azt mondja, lusta vagyok.Pedig nem erről van szó.Csak én átlátom a munkának is a buktatóját, ők meg nem.Anyám már öreg, szerencsésebb rendszerben volt alkalma 40 évet lehúzni egy helyen, fogalma sincs a mai munkavállalók problémáiról.A gyermekem meg még nagyon fiatal, nem ismeri annyira a munka világát, azt hiszi, minden a dolgozón múlik.Itthon sem vagyok tétlen, nyelvet tanulok,most, hogy már bátrabban kimozdulok egyedül próbálkozom társkereséssel és mindig azon töröm a fejem, hogy lehetne anyagilag is előrébb jutni, például valami vállalkozással, csak ezen a téren még sokat kell informálódnom.

Most nem a segély, meg a munka szavakon kell rágódni, hanem kicsit túllátni azokon és inkább a lehetséges következményekre, a jövőre koncentrálni, hogy annak a szempontjából mi lenne hasznosabb?Én úgy gondolom, talán biztonságosabb lenne maradni és kihasználni a szabadidőt a tanulásra és arra, hogy próbáljak jól körülnézni az esetleges lehetőségek között.Ez az, ami a családom képtelen megérteni.

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


2013. máj. 24. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

mennék dolgozni....

ja, hát igen, elküldhetnek, de benne van a pakliban...

én, mint adófizető állampolgár kicsit azért ne haragudj, de felhúztam a szemöldökön a kérdéseden. iszonyat, hogy erre mennek el milliárdok ebben az országban...

2013. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha a vezetők, akiknek horribilisan magas fizetésére, jutalmaira, költségtérítéseire, stb még sokkal több milliárd megy el(ezen nem húzod fel a szemöldököd?), a vakarózáson kívül mást is csinálnának, mondjuk gondoskodnának róla, hogy a beígért munkahelyek előteremjenek, akkor nem lennének annyian, akik segélyre szorulnak.

Másrészt már az írásom elején kifejtettem, hogy betegség miatt vagyok átmenetileg munkaképtelen (és még ennek ellenére is dolgoznék, ha lenne rá megbízható lehetőség).

A legtöbb embernek bizony nagyobb távlatokban kellene gondolkoznia, több tényezőt figyelembe venni, mielőtt elcsodálkozik és felhúzza magát ilyen dolgokon.Például az elsíbolt milliárdok és a kifizetett segélyek arányán.

2013. máj. 24. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen dolgoznek hiszen ha otthon ulsz a betegseged csak romlik ezt te is tudod.

Mi van ha elveszted a munkad?

eloszor talalni kell egyet ahova felvesznek.

Mi van ha??

Mi van ha elut a villamos?

A jovobe nem latunk bele nem a mi kezunkben van bele kell vagni es meglatod mi lesz.

2013. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!