Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem kislánya úgy viselkedik...

Férjem kislánya úgy viselkedik, mintha ő lenne a felesége. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Második házasságunk, 3 éve vagyunk együtt, férjemnek van egy 11 éves kislánya, nekem 12 éves kisfiam.

A kislány egyre féltékenyebb, mostanában már feleségként viselkedik, ha párom kér valamit tőlem, ő ugrik és odaadja neki, főz amikor nálunk van, amikor beszélgetünk, megértően beleszól, jön velünk sétálni, bejön a hálószobába...stb.

Kezdem nehezen viselni a szituációt, pedig jól megvagyunk, de néha olyan érzésem van, mintha át szeretné venni a helyemet a családban.

Mit csináljak?

Férjemmel nem lehet erről beszélni, már próbáltam, nagyon elfogult. Szerinte nekem nem kellene minden apróságra odafigyelnem, én meg azon gondolkodom, ha ez így marad, kilépek az életükből és elválok.

Segítsetek!


2009. okt. 5. 08:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem egészen értem miért kéne válnod.

Néha (nem éjjel-nappal) ott a lánya. Kamaszodik, szereti az apját, ugrál, segít, főz. Beleszól a nagyok beszélgetésébe, mert úgy gondolja lassan ő is felnőtt.

Ugye nem mondod komolyan féltékeny vagy a 12 éves lányára? Mert akkor itt nem ez a probléma, hanem valami más.

Miért nem dícséred meg? Miért nem örülsz, hogy ő ugrik és te a fenekeden maradhatsz? Hadd főzzön. megtanul főzni, segíts neki!

A hálószobára pedig mond meg, hogy az minden gyereknek, neki is és a te fiadnak is tiltott terület, oda nem szabad bemenni.

2009. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Na nehogy már egy 11 éves taknyos zsebretegyen, és miatta válj el. Ne haragudj ez nagyon röhejes, és nem sok problémamegoldó képességed van, ha megrettensz egy 11 évestől. Ezek teljesen világos szimptómák. A kislány féltékeny rád, ezenkívül kamaszodik, próbálgatja a szárnyait, és feszegeti, hogy hol a határ. Te meg majd megmutatod neki. Nem igaz, hogy nem tudsz játékszabályokat felállítani. A szülők hálószobája tabu. Ha máshogy nem megy, akkor kulcsra zárás. Ha kettesben akartok sétálni, akkor megkéred, hogy apa és anya együtt akar lenni, lesz szíves lekötni magát valamivel. Ha beleszól a társalgásba akkor egyszerűen figyelmen kívül hagyod. Nehogy már a farok csóválja a kutyát.
2009. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%

Részben értelek, de kicsit úgy érzem, Neked elvből van problémád a kislánnyal - talán csupán az, hogy nem a Tiéd -, és nem a viselkedése zavar, az csak indok.


A hálószobából valóban ki lehet tiltani, de a többi... Apás gyerek gondolom, nem csoda ha ugrik ha szól, Ő is szeretné megtartani a helyét az apja szívében melletted. Arra nem gondoltál, hogy ez erről is szól? Nem szeretne kiszorulni, így egy kicsit túlbuzgó, hogy Ő maradjon az apja szeme fénye. A legtöbb gyerek pedig szeret beleszólni a felnőttek beszélegtésébe, úgy, mintha Ő is felnőtt lenne már. Igazat adok az első válaszolónak abban is, hogy ha főzőcskézik, ebből miért nem veszed ki a részed? Miért nem veszed játéknak, közös programnak? Segíts Neki, tanítsd. És hogy Veletek emg sétálni..... Dehát egy kislány az Istenért. Miért ne mehetne Veletek sétálni?


Kicsit meglep, hogy ennyi kell csak ahhoz, hogy a válást fontolgasd. Nem csak a kislánnyal van bajod, ha idáig eljutottál.

2009. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A kislány örökbefogadott gyerek és ő ezt tudja, ismeri az "igazi" szüleit is.

Örülök, hogy ügyeskedik, meg is dícsérem, segítek neki ahol tudok. Úgy érzem rám nincs szükség mert majd ő elvégzi.

Feleslegesnek érzem magam ebben a házasságban. Az ágyon kivül nincs közös hely a férjemmel ahol mi vagyunk.

Volt feleség új házassága is tönkrement ebből kifolyólag én meg pánikba estem, hogy hamarosan mi is ide juthatunk.

2009. okt. 5. 08:49
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
EMIATT ment tönkre a házasságuk?? Biztos vagy Te ebben?
2009. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként ha örökbefogadott gyermek, és tud is róla, méginkább érthető, ha igényli a figyelmet és a törődést, talán fokozottan is. (Bár hozzáteszem, én semmi végletet vagy irreálisat nem találtam a leírásodban.) Segítened kéne Őt és megpróbálnod közelebbi kapcoslatba kerülni Vele, hogy biztonságba érezze magát.
2009. okt. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem időnként van nálunk, együtt élünk.

Nem féltékenység, hanem megszüntem feleség lenni.

Szeretném kényeztetni a férjem egy fáradt nap után és nincs rá lehetőségem.

Reggel a hálószobába behozza a kávét, mindent megcsinál, hogy a kedvünkbe járjon, ez jó, de az én szerepem már csak a hitvesi ágyban érvényesül. Ettől egy kicsit másra vágyom. Ezért fontolgatom a válást.

2009. okt. 5. 09:01
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen miatt tuti nem megy magától tönkre házasság! Ne mondd már, hogy a szülők a gyereke túlságos szorgalma miatt váltak el. Szerintem féltékeny vagy a kislányra. Nem csoda, hogy szeretetre vágyik, szegényt örökbe fogadták és tudja, próbál kompenzálni. Most ráadásul biztos ilyen "bújós" korszaka van. Rossz lenne neki, ha nem élhetné ki magát ebben. De pár év múlva ő is felnő és akkor megoldódik ez a "probléma". Ez csak egy korszak. (bár nem tudom, hogy ez mennyire probléma, én örülnék neki, ha ilyen lenne a gyerekem). Szerintem te azért nem tudsz neki örülni, mert nem tekinted sajátodnak. Figyelj! Vannak emberek, akik sokkal súlyosabb problémákkal küzdenek. Próbálj meg együtt működni, kompromisszumot kötni.
2009. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Tudatossan figyelj oda a kislányra , lehet hogy így szeretne több figyelmet kapni . Csináljatok kettesben programot a leányzóval , beszélgess vele én azt is megkockáztatnám , hogy elmondanám neki mit érzek (bár lehet hogy ez túlzás ) .Nem hiszem hogy direkt akar neked rosszat . Dicsérd sokat ...
2009. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj de ha Te kiestél a feleség szerepből, az nem hiszem hogy az Ő hibája, sokkal inkább a Tiéd.

Nem értelek, egyáltalán. Miért nem kelsz előbb mint a kislány és viszed be a párodnak a kávét? (NÉHA, máskor emg igazán ráhagyhatod.) Miért nem mondod NÉHA azt, hogy most apuval kettesben szeretnénk sétálni menni, de holnap Te is velünk jöhetsz? Miért nem indítasz egy napot azzal, hogy "kislányom" (nem tudom hogy hívják), ma kitaláltam mi lesz az ebéd, gyere főzzük meg együtt? Miért nem mondod meg, hogy a hálószobába csak kopogás után jöhet be, de csak ha nagyon muszáj, mert az a kettőtök tere és ezt a fiad is tudja? (Egyszerre mondd Nekik!)


Szimplán szeretetre és törődésre, figyelemre éhes a kislány, ahogy látom. Ahelyett hogy ezt támadásnak veszed, megadhatnád Neki mindzet, és akkor talán a szerepek is helyreállnának. Nem Neked kéne az okosabbnak lenned? Azt akarod megvonni Tőle hogy kimutathassa a szeretetét? Mutasd ki Te is. Nem versenyezni kell Vele hanem CSALÁDKÉNT együtt élni.

2009. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!