Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki vállalt...

Van itt olyan aki vállalt gyereket a férje kedvéért és megbánta/nem bánta meg?

Figyelt kérdés

Soha nem akartam gyereket, mert hosszabb távon nincs hozzájuk türelmem, tudom, hogy minden nap lenne valami vitaforrás, amit nem tudnék lereagálni normális. Persze nem hinném, hogy verném, de szóban is lehet bántani. Sőt. Ezt tapasztaltam. Nem akarom sem a gyereket, sem magamat kikészíteni.

A férjemnek mondtam már az elején, hogy nem akarok gyereket, ő is elfogadta. Neki van egy gyereke, minden héten idejön hét közepén suli után, itt alszik, kéthetente hétvégén itt van. Nekem ez bőven elég. Örültem, hogy neki van, így nem fosztom meg semmitől. Szeretem a gyereket, szóval nem ő rettent vissza, ilyen vagyok. Férjem csak azt látja, hogy a lányával milyen "jófej" vagyok. Persze mert ő nem az enyém, és nem mindig van velünk. Mostanában gyakran felhozza a témát. Állítólag nem erőlteti, csak annyit mond mindig, hogy szerinte jó anya lennék. De szerintem ez nem olyan dolog amit ki lehetne "próbálni". Viszont szeretem nagyon a férjem.

Tehát ha valakinek minden porcikája tiltakozott a saját gyerek ellen mégis bevállalta mi lett a végeredmény?


2013. máj. 27. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, ha ennyire nem szeretnél, akkor inkább jobb nem belevágni. A babát nem tudod "visszaküldeni, ha kipróbálás után nem felelt meg". És ha nincs hozzá türelmed, soha nem is akartál, akkor ennek a gyermeknek nem lenne jó élete sem egy türelmetlen anyuka mellett.

Persze lehet, hogy tévedek és te is tévedsz, és mégiscsak örülnél a végén. De így necces a dolog...

2013. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak teljesen igaza van! Egy gyerek türelmet igényel, pláne ha sírós (mint a miénk), sokszor nekem sincs türelmem, rosszul érzem mgagam, sajnálom de ez van, ilyen vagyok. Szeretem a picimet, de ha újrakezdhetném, bizony meggondolnám, főleg a picúr miatt:(
2013. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez annál komolyabb és felelősségteljesebb dolog, minthogy kizárólag más kedvéért megtedd. A gyereket mind a félnek akarnia kell, de az anyának mindenképp!!!
2013. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nézd meg a Beszélnünk kell Kevinről c. filmet!


Ott ugyanez a szitu van,de a gyerek megszületett.Igaz nagyon szélsőséges film...de szerintem nem vagy anyának való....

2013. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Azt a filmet én is láttam, elég durva volt..
2013. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elsősorban neked kell eldöntened. Hiszen te hordod ki, te táplálod és te töltenéd vele az időd javarészét.

Ha nem szeretnél ne vállalj. Én se gondolkodom rajta.

2013. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

13.59. Ez komoly? Legalább az anyának akarni kell? És akkor egy nő egyedül dönthet három ember sorsa felől? Tudom, hogy ez gyakorlatban így működik, de akkor is undorító.


Ne vállald, ha nem szeretnéd, csak a férjed kedvéért nem érdemes.

2013. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért a "Beszélnünk kell Kevinről" című film kicsit összetettebb problémát dolgoz fel annál, minthogy az anya nem akarta a gyereket...sok gyerek van, akit nem akartak, mégsem lesz mindenkiből tömeggyilkos...Kérdező, szerintem őszintén beszélj a pároddal erről a kérdésről. Nyilván nem ok nélkül célozgat. Érdemes lenne, ha ez téged tudat alatt zavar vagy úgy érzed, hogy teljesítened kell egy kimondatlan kívánságát a saját akaratod ellenére.
2013. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, mint te.

A kapcsolatunk első hetében elmondtam, h sosem akarok gyereket, sőt házasságot sem szeretnék. Akkor mindenre azt mondta a párom, hogy rendben persze, ő nem bánja, csak engem akar, velem boldog, stb...

Most ott tartunk, hogy előbb-utóbb tényleg szakítás lesz a vége, annyira erőlteti a gyerek témát, és a házasságot is nagyon szeretné. Elmondtam neki, hogy én ezeket nem tudom neki megadni, inkább szakítsunk most, de azt sem akarja, mert szeret. Az az igazság, hogy én is őt, de ez kevés lesz a boldog élethez. Én nem akarom őt megfosztani attól, amire vágyik, de ő meg folyton azt mondogatja, hogy nem általánosságban vágyik erre, hanem kimondottan velem akar házasságot kötni és tőlem szeretne gyereket. Ja igen, a jó anya lennék mondat is mindennapossá válik lassan.

Nem egy jó helyzet, de nem fogok csak az ő kedvéért gyereket szülni. Semmi értelme nem lenne.

32N

2013. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szültem a férjemnek és mire mentem vele? Most is a haverokkal sörözik....én meg egyedül a picivel!
2013. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!