Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a családban mennyit költötö...

Ti a családban mennyit költötök ruhákra, nincs ebben vita a párotokkal? Belemennétek olyanba a kedvéért hogy mindig visszavinni havonta 1 x es ujjakat elhozni ktg. Csökkentésként? Ti mit tennétek a csaladi béke kedvéért?

Figyelt kérdés
Szóval bevallom én imádom a ruhákat hetente vásárolok. Szerinte ez pénzkidobas es mondja egy ruhat parszor veszek fel es utana nem. Ez igaz amugy mert mindig veszek ujat és megunom őket. Hai szintem kb 60- 100 ezret kóltök erre de megkeresem az árát. Az ő huga aki gimis még ezt csinálja hogy visszaviszegeti havonta. De ez olyan tinis dolog nem?a családi béke kedvéért bevállalnád? Úgy hogy a tesója vinné vissza a kislány akinek ő adna pénzt. Kislány 18 éves amugy és ezt csinálja. Nem akarom hogy családi vita legyen mert valahol igaza van de ez meg olyan fura hogy ilyen tényleg létezik?
2013. máj. 1. 18:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Meg amugy nem tudom ez nem csak a tally weyllben van e hogy visszaveszik? Mert én sok üzletben vásárolok mindig máshol, plázákban.stradiban a legtöbbet.szerintetek igaz hogy wokan csinálják ezt ? Nem ciki?
2013. máj. 1. 18:15
 2/31 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon sok családnak kell majdnem annyiból megélnie, amennyit te ruhákra pazarolsz!

Igaza van a párodnak, hogy ez pénzkidobás. Azt a pénzt értelmesebb dolgokra is költhetnéd. Vagy félretehetnéd a szűkösebb időkre.

2013. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez mellett van minimum 300. ezres fizetésed akkor nem zavarna, de máskülönben baromira
2013. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ktg.=költség. Azt hittem ez így ismert írásban.

Igen megvan 300, 425 a nettóm. Neki 265 . De ő meg nassolnivalókra költ sokat pl én meg kajára sajnálom. Inkább nem eszek fél napig de nem adok ki egy ezrest 1 szelet husra.nem értem miért baj ha ruhákra költök mert az legalább megmarad. Nem rossz ez a kölcsönző dolog se ingyen, de nem tudom cikinek tartom az az igazság.

2013. máj. 1. 18:24
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyi a kereseted biztos nem égetném magam ilyenekkel, főleg a rokonok előtt. Mert a lány tuti elfecsegi.
2013. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Ekkora fizetés mellett szimpla szarrágás lenne visszavinni a ruhákat. Az üzlet amúgy sem kölcsönző, nagyon tapló dolog olyan ruhát visszavinni, amit már rendeltetésszerűen használtál. Neked hogy esne, ha tudnád, hogy a blúz, ami rajtad van, már volt 2-3 emberen előtte? ... :o
2013. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Igen de állitólag az ő családjában ez bevett szokas pl tegnap mondta hogy az esküvői ruhákat is visszavitte mindenki. Az az igazsag hogy en ugy erzem nem vagyunk erre raszorulva. De szerinte meg sporoljunk. De érdekes mert ha én mondom hogy a kfcbe igyunk 3-4 x ha már kifizettük tóltsük többször ujra azt meg cikinek mondja.
2013. máj. 1. 18:31
 8/31 anonim ***** válasza:
42%

Hogy viszi vissza? Hogyan veszik vissza? :)

Én amúgy néha cserélgetni szoktam 1-2 barátnőmmel amit megununk, de jó.

Nálunk nincs olyan hogy havi szinten költünk valamennyit ruhára. Van hogy semennyit, van hogy rengeteget, mert muszáj. Két gyerek van nekik mindig le kell új ruha szezonváltás előtt.

De nézzük magamat, ha erre vagy kíváncsi. Nem tudom havira lebontani. Cipők azok a mániáim. De általában turizom őket. Újat tényleg egy évben ha 2szer veszek, 20-25 ezerért olyankor. Amúgy a turiba is jó minőségű, márkájú, (szinte) újak vannak 3-4 ezerért. Max 5-6ot veszek szezononként. Szóval ez max 15-20. De most mióta levettem a csizmákat pl. még nem vettem, mert a tavalyik nagy "szerelmeim" de még az előtte lévőket is hordom.

Nadrágokból egy évben max 10et ha veszek. Ebből sem a legdrágábbat 5-6 ezerért vannak jók.

Felsőket szintén szoktam turizni is, leárazva is venni. EZ nagyon max 150 egy évre.

Kabátokkal, blézerekkel az a baj, hogy drágábbak:) De ebből nem is kell olyan sok. Ez is max 150.


Ez most összeadva 450 körül jön ki egy évre. Szóval átlagosan olyan 37 egy hónapra. Még így is sokkalom:) Szóval nem kellett volna feltenned ezt a kérdést :D

De olyan helyen dolgozok ahol ki kell nézni valahogy, szerintem nem is vásárolok extradrága cuccokat, és mint írtam turizok is sokat. Ennyi a pénz értéke sajnos.

2013. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%
Ha 425 nettot keresnek leegne a pofamrol a bor ha par het utan visszavinnem a hasznalt ruhakat! Ha te havi 60-100 ezret koltessz el ruhara akkor ezeknek van egy ures lakas berelve, vagy Guccinal lejjebb nem adod? ennel sokkal-sokkal ertelmesebb dolgokra is lehetne kolteni, bar ha ez neked belefer akkor hajra!
2013. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jah és a kfcbe kivan írva hogy korlatlan utantölthető.tehát az normális mondom neki mire ő az üzletekbe is normális hogy vissza lehet vinni. Szerintetek ez nem ugyanaz? Meg mit gondolhatnak az eladók hogy visszaviszik nem szagolgatjak meg a cuccokat?v. Csak látni ha hordták ha jól átnézik nem?és azokat ujra kiakasszák?
2013. máj. 1. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!