Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan szülő, aki megbánta,...

Van olyan szülő, aki megbánta, hogy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el a kérdés miatt, de arccal, névvel természetesen mindenki azt állítja, hogy az élete nem lenne teljes gyerek nélkül. De kíváncsi lennék, hogy van e olyan férfi, nő itt, akinek lett gyereke, és úgy érzi, jobb lett volna, teljesebb lett volna az élete gyerek nélkül? Nagyon sok szülő, legyen az anya vagy apa otthagyja gyermekét.. Kérlek legyetek őszinték.
2012. okt. 23. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs olyan ember aki ne gondolná azt néha hogy nem volt jó döntés a gyerekvállalás. És elég komoly százalékuk nem csak néha érzi ezt így. Csak erről persze nem szabad beszélni. De ettől még így van.
2012. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
81%
Igen,az anyám..
2012. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Őszinte leszek! Közösen terveztük a gyerkőcöt a párommal és imádjuk, nagyon büszke vagyok rá és bármit megtennék érte de be kellett látnunk hogy nem való nekünk gyerek:( Nagyon bekorlátozta az életünket, megszűnt az eddigi szabadság és a folytonos egymásra figyelés és tönkre is ment a kapcsolatunk:( Pár hónapja már nem élünk együtt, pedig 10 évig nagy szerelem volt, a kicsi még nincs 3 éves. Őt is sajnálom mert nagyon hiányzik neki az apja és lelkiismeret furdalásom van amiért ilyen helyzetbe került a kis drágám. Nem csinálnám vissza ha tudnám, hogy ő mégsem született volna meg de mindketten úgy gondoljuk a férjemmel hogy ha nem vállaltuk volna be, nem ment volna szét a kapcsolatunk. Persze mi tehetünk róla, rosszul menedzseltük az életünket a gyerek születése után de nem tudtuk hogy ez ilyen nehéz lesz, erről soha senki nem beszél csak a pozitív oldalról:-(
2012. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
37%

Az nem a gyerek hibája,ha a szülőkben nincs kitartás és szeretet egymás iránt.Könnyű a gyerekre fogni,hogy szétmennek...


Nekem van annyi eszem,hogy nem vállalok gyereket.Pláne ebbe az országba a cigányok közé.

Örülök,ha magamnak megteremtem az anyagiakat.

2012. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
67%

A családunk egyik jó barátja ugyan nem mondja ki, de látom rajta, hogy ha visszacsinálhatná, nem vállalta volna az első gyerekét. A másodikat szerintem igen, de az elsőt nem. 11 éves a kölyök, iszonyat rosszindulatú. Pedig a családja nem ilyen. Az öccse teljesen normális.

Nem ítélem el érte, mert én már régen megvertem volna a gyereket, pedig nem vagyok az erőszak híve, de ez a gyerek az idegeimen táncol. Sorolhatnám miért, de teljesen felesleges. Egyszerűen rosszindulatú, gonosz, sunyi, hazudik, lop.

2012. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
75%
Igen.Amíg nincs gyerek küzdesz, hogy lehessen, viszont amikor már van az végérvényesen korlátozza az életed.Persze sokan ezt tagadják, de számomra az sem tűnik normális megoldásnak, hogy rengeteg mai gyereket a nagyszülő nevel.Itt arra gondolok, hogy anya apa dolgozik és a nagyi hozza viszi, a nagyi tanul vele és persze hogy néha anyáék kikapcsolódjanak a nagyinál marad hétvégékre is a gyerek.Ez számomra nem éppen a családideál.Egy gyerek igenis hatalmas függőséggel jár.Hidd el tudom miről beszélek, mert nekem 3 is van.Rengeteg mindent csak muszályból csinálok, és amikor totál padlóra kerülök elmerengek rajta, hogy vajon milyen életem lenne, ha egyet sem szültem volna.Ugyanakkor rengeteg szeretetet is kapok tőlük, olyat, amilyet még az apjuk sem tud biztosítani számomra.Ebben a mai válság súlytotta világban rengeteg lemondással jár a gyereknevelés, ha valóban szeretnéd őket JÓL nevelni. :(
2012. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
94%

szerintem ez a gyerek olyan dolog, amivel együtt kimarad egy csomó más dolog. ezt lehet sajnálni. viszont azt is lehet sajnálni, ha az embernek nincs gyereke.


én úgy látom, hogy elég sok ember az életben egy ponton kicsit megfárad. már fogalma sincs, mit kellene kezdenie magával. kinőtt a bulizásból, a játékokból, párkapcsolat kicsit leült, de nincs is kedve egy újhoz, a baráti szálai szétesőben, magát fejleszteni, új dolgokat tanulni lusta stb. És ez egy kézenfekvő pont a gyerek vállalásra. mert onnantól akkor nem fog ilyeneken agyalni, lesz mindig dolga, célja. és ekkor igazából nagyon kis önfeladással jár a dolog. mert már pont kifulladt az ami önmaga volt.

2012. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
33%

Abba gondoljatok bele, ha a szüleiteknek is fontosabb lett volna a "szabadság", akkor ti nem lennétek!


Egyik válaszra reagálva, szerintem meg nincs abban semmi rossz, ha a gyerek időnként, vagy pl nyári szünetben pár hetet a nagyszülőknél van. Mindenkinek jó, szülőknek is, gyereknek is, és a nagyszülőknek is.

2012. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
81%
Nekem pont ezért nem kell gyerek, mert tudom, hogy megbánnám, beleőrülnék, hogy fel kell adnom a munkám, az életem, hogy gügyögni kell, hogy nem érti, amit mondok, mert gyerek, áhhh, én nem erre teremtettem és őszintén örülök, hogy időben felismertem és meg tudom előzni.
2012. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
87%
Én nem is a nyári szünetre gondoltam, hanem a mindennapi életre.Közvetlen közelemben látok olyan példát a mindennapi életben, hogy a gyerek a hét 7 napjából 6-ot a nagyinál tölt és ha rossz jegyet hoz haza a suliból anyuka leb.ssza a nagyit, hogy miért nem gyakorolt vele többet.:(Na ilyenekre gondolok.Amíg kicsi volt a gyerek volt rá példa, hogy a mamának azt mondta:anya.És nem csak 1 ilyen gyereket ismerek itt a környékünkön:(
2012. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!