Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom fél éve nem talál...

Párom fél éve nem talál munkát. Nem tudom, hogy fogom tovább bírni?

Figyelt kérdés

Kirúgták férjemet fél éve, azóta nem talál munkát. Én egyre nehezebben viselem, mintha a férfiképét is elvesztené.. Én dolgozom, otthon takarítok, gyereket nevelek, stb. Már nem bírom cérnával. Hiába teszek meg mindent, nincs pénz a számlákra csak az én fizumból - kocsi, lakás, gyereknek suli, stb. :(

Már nem is tudom mit tehetnék. Gondolkodtam hogy elmegyek dolgozni hétvégén (vmi alkalmi munka, takarítás, stb), de akkor még kevesebbet lennék a családdal..

Férjem munkanélkülin van, ha alkalmi munkát vállal, akkor elveszti a segélyt, ami legalább 60e egy hónapban (alkalmiból nem jönne ennyi össze..)

Mit tehetnék? Hogy vészelhetnénk át ezt az időszakot?

Elegem van.. :(


2009. okt. 5. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk a férjed átvállalhatná a takarítást és a főzést!

Aztán munka után te még elmehetnél takarítani vagy vasalni valakinek, stb.

Így jó esetben a hétvégéd megmaradna(vagy legalább 1 nap)

Azért az úgy nem megy, hogy te csinálsz mindent de mindent ő meg gyakorlatilag semmit. Hidd el, neki is jót tenne, ha kicsit hasznosnak érezné magát!

2009. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ferjed dolgozzon feketen, igy nem veszik el a segely.

Az onkormanyzatnal vannak kulonfele segelyek, menjel be es igenyeld meg, futesi segely, atmeneti segely, rendkivuli segely...stb.

Aztan az autot ha nem letfontossagu, probaljatok meg eladni.

Az auto rengeteget elvisz, abbol inkabb vegyetek kajat, es gyumolcsot a gyereknek.

Minden jot!

Onkormanyzat, csaladsegito szolgalat ne felj, remelj!:)

Amugy a ferjed kimehetne kulfoldre is dolgozni, nem???

2009. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szeretettel,megértéssel,türelemmel,a gyerek iránti felelősséggel,és bizakodással,hogy a jövő jobb lesz.Nem a párod tehet arról,hogy nincs munkája,és még te is lehetsz munkanélküli.

Le kellene ülni a pároddal,és végiggondolni,hogy hol miben tudnátok még takarékoskodni? Nem kritizálni akarlak,csak néhány ötlet a szomszédasszonyom példájából.Ők még rosszabb helyzetben vannak,mint ti,mert egyik szülő sem dolgozik.és két gyerekük van.

Csak akkor járnak kocsival,ha az feltétlen szükséges.Kerékpárral vagy tömegközlekedéssel járnak,vagy éppen gyalog.Nem vásárolnak márkás ruhákat,hanem a turikból,kínaiból stb vesznek ruhát,cipőt Az anya a kenceficék nagyrészéről is lemondott(ettől még nem néz ki ápolatlannak).A háztartásban a drága tisztítószerek helyett inkább ecetet,stb használnak.Nem vesznek drága üdítőket,készételeket,szószokat stb,hanem az anya főz természetes alapanyagokból.Vásárol zsírszalonnát,kisüti,megvan az olajtól egészségesebb zsír a főzéshez.A töpörtyű vacsorára ,hajában főtt,vagy sült krumplival,hagymával vagy salátával nagyon jó.Sokszor van pl.budáskenyér vacsorára vagy borsófőzelékhez feltétnek.Vesz pulykahúspépet,összekeveri ugyanannyi disznóhússal, rendesen megfűszerezi,abból készít fasírtot ( ami szintén nagyszerű feltét),vagy a milánói szószához is nagyszerű.Lehet még sorolni az ötleteket,csak utána kell nézni akár a neten,akár az öregebbektől kérni tanácsot.

Természetesen nehéz,ha valakinek le kell mondania a megszokott dolgokról,és szerényebb színvonalon kell élni.De azt szokták modani,hogy a szükség nagy úr.

Próbáld meg te is végiggondolni a takarékoskodási lehetőségeket,akkor könnyebb lesz.A gyereknek sem árt,ha nem kap meg mindent,amit megkíván.

Remélem,tudtam valamit segíteni.Kívánom,hogy mihamarabb rendbejöjjenek a dolgaitok.

2009. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó lehet!


Nekem édesapám vesztette el az állását már több hónapja. Azóta teljes depresszióban van és én úgy veszem észre, hogy ilyenkor az anyagi veszteségen kívül sokkal nagyobb probléma az ami az ember önbecsülésével történik. Ha az ember ledolgozott több évtizedet becsületesen és hirtelen azzal találja magát szemben, hogy nem kell sehova.

Könnyű azt mondani, hogy akkor szálljon be a házimunkába, de ilyenkor valóban egy férfi a férfiképét veszíti el. Már nem úgy funkcionál, mint családfenntartó. Ettől függetlenül talán ez az egyik megoldás, ha lehet azt mondani, mert igazából én se tudom mi ilyenkor a megoldás.

Hatalmas tolerancia szükségeltetik, mindkét részről.

Sok sikert és kitartást!

2009. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt még megérteném, hogy ő most nagyon nehéz helyzetben van, de most hogy ennyi minden hárul rád, ő miért nem segít a gyerekekkel és a házimunkával, hogy te ne holt fáradtan csinálj mindent? A férjednek mi a szakmája? A munkanélkülin lehet csinálni átképzést. Miért nem próbálja azt meg? Lehet, hogy nem tud a szakmájában jó ideig elhelyezkedni, de ettől még van más munkalehetőség is.
2009. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjed érdeklődje meg,kiválthatja-e az alkalmi munkavállalói kiskönyvet,ha igen tud alkalmi munkátvállalni legálisan napi 4 órában.
2009. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat és a megnyugtató szavakat! Nagyon kedvesek vagytok..


Nagyon bízom benne hogy hamarosan visszaáll a régi rend.

Az autót azért nem szeretnénk eladni, mert már csak 6 hónap, és kifizetjük az utolsó részletet. Ez az egyetlen "vagyontárgyunk", mert a lakás nem a miénk.

Spórolunk ahol tudunk, BKV-val járok (munkahely fizeti), állásinterjúra férjem is BKV-val jár, mert ennek a jegyeit fizeti a munkaügyi központ..Kocsi nem volt tankolva 2 hónapja..

Legutoljára 8 hónappal ezelőtt vettem utoljára egy blúzt - a cipőmnek házilag van visszaragasztva a sarka de a bőr szétszakadt, szappannal mosakodás mert nincs pénz még tusfürdőre sem..gyerkőcnek rokonoktól ruhák...azt nem tudom hogy tampont miből fogok venni a jövő héten..

Egyszerűen már nem tudunk hol takarékoskodni, és a fizetésem mégsem elég a számlákra... :(

Egyik pillanatról a másikra a fellegekből a föld alá süllyedtünk..

Férjem önbecsülése jelenleg már nulla..és ez a kapcsolatunkra is rányomja a bélyegét.. :( Én próbálom támogatni, de kezdek összeomlani.. :(

2009. okt. 5. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni, hogy nagyon nehéz így. Fontos, hogy tartsd benne a lelket még ha nehéz is. Tudom, nehéz ilyenkor pozitívan gondolkodni, de ezt kell tenned/tennetek. A gondolatoknak teremtő erejük van.

A sok kicsi munkát kell egy olyanra cserélni, ahol nagyobb a bevétel. Milyen végzettsége van férjednek? És neked? Hátha tudok segíteni...

2009. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Férjem először sokat segített otthon, de most már nem.Szerintem úgy érzi hogy teljesen "elnőiesedik" vagy hasonló. :( Én megértem hogy rossz neki, de jó lenne ha megértené hogy nekem is az..Pláne hogy napi 8 óra munka után úgy látom hogy a fizum mit sem ér, mert nem elég a számlákra..

Papírja felsőfokú gazdasági, több év magas pozíciójú gyakorlattal - vagy túlképzettnek találják, vagy nincs elég tapasztalata...Kifogás mindig van :( Sosem volt eddig munkanélküli, nagyon megalázónak éli meg az egész helyzetet.

Megérdeklődte az átképzéseket, kérvényt kell benyújtania, választ csak néhány hónap múlva kap :(

2009. okt. 5. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megértelek Téged is. És amíg a válasz megérkezik az átképzésről, addig csak "várakozik"?

Lehet tudnék segíteni, kezébe vehetné a sorsát, és nem kellene másra várnia, mástól függenie. (Egyetlen probléma az, hogy nem ismerlek és őt sem.)

2009. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!