Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasznál a családom! Mit...

Kihasznál a családom! Mit tegyek? Hogyan éljem így túl a nyarat?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Hét közben az időmet Debrecenben töltöm, ott tanulok az egyetemen. Hétvégéken viszont haza kell járnom a családomhoz Békéscsabára. Kollégiumba nem vettek fel, így albérletben lakom, amit a szüleim fizetnek. Mivel két szakot végzek egyszerre, diákmunkára nem sok időm marad, csak az ösztöndíjam van (kb 15e/hó).


Az otthoni házunk nem kicsi, mégis sokan lakunk benne. Két testvérem van, és nálunk él a nagypapám is, azaz összesen hatan lakunk együtt. Korábban volt saját szobám, de amikor a nagypapám hozzám költözött, neki kellett adjam. Azóta a nappaliban alszom, a szobámba bejárok a cuccaimért, a papám cuccai pedig az íróasztalomon hánykódnak. Sajnos a nappaliból is mindig kizavarnak, hogy ott akarnak TV-zni, tesóm játszani, stb. Nagyon kemény a kanapé is, fél éjszaka nem tudok aludni emiatt. Úgy érzem magam, mint egy átmeneti szálláson, táskából kell öltözködnöm meg hasonlók, mert a szekrényben olyan kacatok vannak (rossz porszívóm régi újságok, stb), amit nem akarnak kidobni, így nincs hova pakolnom sem.


A ruháim a húgomtól öröklöm, aki testalkatra nagyobb nálam. Minden héten kap néhány új ruhát, amit megun, azt nekem adja. Van olyan, hogy 1-2 alkalommal húz csak fel dolgokat aztán már nem kell neki.


Szerettem volna dolgozni a nyáron, de nem engedik, mert nekem otthon kell segítenem, míg a szüleim és a bátyám dolgoznak, nekem kell takarítanom, bevásárolnom és főznöm 6 emberre. Szerettem volna elmenni a Balatonra, de oda sem engednek, pedig 1 hét lett volna az egész.


A szüleim fizetik az albérletet, így ha nem segítek, azzal fenyegetnek, hogy kitesznek az utcára aztán majd éljek meg, amiből tudok.


10 éves voltam, amikor megszületett a húgom. Azután hamar visszament anyu dolgozni, meg a rokonoknál is segíteni kellett sokat, így gyakorlatilag én vigyáztam rá szinte mindig. Irigykedtem sokat a barátaimra, akik 10 évesen játszottak az utcán, nekem mag otthon kellett vigyázni a kistesómra. Ez még a mai napig így van, pedig már 13 éves. Ha ketten vagyunk otthon (most már a nagypapámmal együtt hárman), akkor ő elmehet bárhova, de én nem, mert ha hazajön, akkor fél egyedül, nekem kell adni neki inni, mert tölteni sem tud a pohárba, stb...


Ráadásul hiába teszek bármit, ha felmosok, végigjárják sáros cipővel, s annyit mondanak, ráérek majd újra megcsinálni holnap, stb...


El vagyok keseredve. Hogyan éljem így túl a nyarat?


2013. máj. 27. 20:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
35%
Valahol jogos, a húgod amíg te tanulsz addig segít a nagypapa körül akkor te is dolgozhatsz, ezt te nyáron teszed meg negyed annyi hónapban.
2013. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
66%

Szia


Kitartás!


Ezt a kis időt amíg a suli megvan kibírod utána egy életre elfelejted őket. Tudod a családot nem mi választjuk ,de azt igen ,hogy mikor és mennyit találkozunk.


Tarts ki gondolj arra ,hogy befejezed a sulit és ,ha találsz munkát soha többet nem kell hazamenj max telefonálsz és kész.

2013. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
A húgom semmilyen házimunkát nem végez, még a wc-t sem húzza le maga után, mert azt nem szereti...
2013. máj. 27. 20:43
 4/34 anonim ***** válasza:
62%

És akkor ott marad a szar egy hétig a wc-ben, míg te haza nem érsz? Azért túlzásokba nem kéne esni....


Mennyid van még vissza a suliból? Én biztos leadnám az egyik szakot és dolgoznék, aztán munka mellett levelezőn fejezném be.

2013. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos tényleg nem nagyon tudsz mit tenni, csak tűrni ameddig befejezed a sulit, utána pedig keresni valami munkát.

A szüleid nagyot fognak csalódni a húgodban később, és akkor majd hozzád fognak menni panaszkodni, hogy milyen hálátlan.

Az nem lehet, hogy kipakolsz egy szekrényből, hogy legyen hely a cuccaidnak? Amíg nincsenek otthon a szüleid, addig selejtezz. Úgysem fogják keresni a régi porszívót, ha nem tudnak róla, hogy kidobtad. Ha meg nem tetszik nekik, akkor csináljanak ők helyet.

Ha pedig összebarmolják a munkádat, akkor ne takaríts pár napig. Az rendben, hogy ráérsz megcsinálni, de ha ők semmibe nem nézik a munkádat, akkor minek csináld?

Egy 13 éves lány, pedig ne legyen már ennyire béna. Bár ha a szüleid ilyennek nevelték, akkor milyen is lenne. Ezért írtam, hogy nagyot fognak benne csalódni, nagyon kicsesznek szegény húgoddal.

2013. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%
Igazából nem értem ezeket a dolgokat. Olyan, mintha te lennél otthon a Hamupipőke. Nagyon sajnálom, mert 23 évesen már a saját kis jövődet kellene építgetnek, nem pedig nevelni a saját húgodat. Persze, be kell otthon segíteni, de mindennek van határa. Szerintem nyárra vállalj el valami munkát Pesten, és állítsd őket kész tények elé.
2013. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
59%

A családod fizeti az albérleted. Mivel nem tudsz munkát vállalni, őket fizetik az étkeztetésedet, a ruháidat, az utazásaidat.

De szerinted ŐK használnak ki TÉGED.


Gondolom a nagypapa a kora és állapota miatt került hozzátok. Akkor mégis ő vagy a két testvéred lakjon egész héten a nappaliban csak azért, mert te hétvégente otthon vagy?


Kicsit hálátlan vagy. Kiváncsi lennék, hogy mit szólnál, ha anyádék azt mondanák, hogy tiéd lehet az egyik szoba, kapsz új ruhákat, nem kell besegítened a háztartásba, de cserébe elmehetsz dolgozni, mert ők nem adnak egy petákot sem a tanulmányaidhoz!

2013. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
48%
Vállalj munkát, fizesd magadnak az albérletet és akkor nem kell "hálásnak" lenned, és otthon segítened a szüleidnek. Felnőtt vagy, élj is úgy! Vállalj magadért felelősséget, irányítsd az életed! Ez az egész írás, egy hisztis tini nyavalygása.
2013. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%

Tudod, kisanyám, én 23 évesen már 5 éve külön éltem a szüleimtől.


El se tudod képzelni, milyen jó dolgod van.

Egy kanyi vasadba nem kerül, hogy tanulj, eltartanak, fizetik a lakhatásod, a kajád, a ruhád.

Cserébe otthon be kell segíteni.


Majd meg is sajnállak...


Tudod te hány 23 éves nő dolgozik napi 10-12 órát, (hogy éhen ne haljon) ellátja a saját háztartását, (nem besegít otthon!), mellette kisgyereket nevel (sajátot, napi 24 órában, heti hét nap, éjszakázást beleértve), beteg rokont ápol, és levelezőn tanul (súlyos összegekért), hogy előrébb jusson a munkahelyén valaha az életben?

És tudod mi vicces??? Túlélik. Egyáltalán nem sírnak.

Ezt nevezik életnek.


Lelkiekben készülj fel rá.

Kis szerencsével egyszer neked is saját háztartásod, ahol egyedül te takarítasz, főzöl, mosol, vasalsz, és amint kész a felmosás, egy férj, két gyerek, egy kutya meg a postás fogja összetaposni fél percen belül. Csak nem érsz rá még egyszer felmosni, mert rohansz dolgozni.

Senkitől nem kapsz kinőtt ruhát, egyszerűen bemész a boltba, és megveszed. Pénzért. Baromi sok pénzért.

Lesz még, mikor mennél a Balatonra, de nem... mert nincs rá pénzed. Hiába dolgozol.


Sorolhatnám még.


Amíg otthon laksz, eltartanak a szüleid, és tőlük függsz, addig az ő játékszabályai érvényesek.

Igazuk van, felnőtt nő vagy, ha nem tetszik, bármikor költözhetsz.


A siránkozás helyett sokkal jobb lenne, ha pl. rendet tennél a szekrényben, hogy beférjenek a cuccaid, eltennéd az íróasztalodról a nagypapa dolgait, meg hasonlók. Nem kell mindig másokra várni, tenni kell érte, hogy valami jobb legyen.

2013. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem te abban a házban nem családtag vagy, hanem sokkal inkább cseléd. Én a helyedben sürgősen kitalálnék valamit, hogy minél hamarabb elhúzzak onnan.
2013. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!